Krizė – pasaulinės totalitarinės valstybės pradžia

Prasidėjus sunkmečiui, pasaulio lyderiai bando įpiršti žmonėms mintį, kad pasaulis iš šios ekonominės duobės išlips jau kitoks. Naujos pasaulio tvarkos kontūrai dar yra blyškūs, bet jos pamatinė idėja aiški: jeigu norime išvengti visuotinio chaoso, būtina įvesti vieningą pasaulinį valdymą. Apie globalios totalitarinės valstybės užuomazgas rašo Rusijos strateginės kultūros fondo ekspertė Olga Četverikova.

Dar vienas pasaulinis karas?

Iš pasaulio galingųjų lūpų vis dažniau skamba žodžiai apie naują pasaulio tvarką, naują finansinę struktūrą, viršvalstybinį valdymą.

„Mums reikalingas naujas pasaulio kursas, - šių metų vasarį, artėjant Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimui, kalbėjo Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas. - Valstybių vyriausybės neištrauks mūsų iš šios sudėtingos padėties. Mums reikia pasaulio priežiūros institucijų, kurios užtikrintų skaidrią finansinę veiklą.“

Pasak O.Četverikovos, šiandien vystomas scenarijus primena Didžiosios depresijos laikus, kai finansų krizė lėmė ekonomikos nuosmukį, pastarasis pakurstė socialinius konfliktus, o šie - totalitarinių diktatūrų gimimą ir pasaulinį karą.

Apie netolimoje ateityje kilsiantį karą įspėja ir žinomas prancūzų ekonomistas Jacques'as Attali, buvęs prezidento François Mitterrando patarėjas ir pirmasis Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko prezidentas. „Bijau, kad Didžiosios Depresijos laikų klaidos pasikartos. Iš pradžių mes kariausime, nužudysime 300 mln. žmonių, o vėliau prasidės reformos, atsiras pasaulio valdžia“, - neseniai išleistoje knygoje „Trumpa ateities istorija“ rašo autorius.

Žmones kontroliuoja baugindami

JAV magnatas ir globalistas Davidas Rockefelleris dar praėjusio dešimtmečio pradžioje sakė: „Mes stovime prie globalių permainų slenksčio. Tereikia didelio masto krizės, ir žmonės pritars naujai pasaulio tvarkai.“

Informacinėje erdvėje pasiruošimas jau prasidėjo. Įvairios tarptautinės organizacijos baugina žmones, kad šiandieninė krizė yra giliausia nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, kad šiemet 1,4 mlrd. žmonių atsidurs už skurdo ribos, kad nesiėmus skubių veiksmų pasauliui gresia ekonomikos krachas, socialiniai neramumai ir net karas.

Jungtinių Valstijų gyventojai, įbauginti terorizmo, jau atsisakė dalies pilietinių laisvių. 2001 m. priimtas Patriotinis aktas leido specialiosioms tarnyboms kontroliuoti piliečius, grobti žmones ir slaptai juos kalinti. Federalinis tyrimų biuras kuria stambiausią pasaulyje biometrinių duomenų bazę. Joje jau yra 55 mln. pirštų atspaudų.

Valstybės funkcijos (karinės operacijos, žvalgyba, informacijos kontrolė ir kt.) pamažu perduodamos privačioms transnacionalinėms korporacijoms. Pavyzdžiui, Irake privačių karinių kompanijų darbuotojų yra daugiau, nei JAV karių.

Buvęs kongresmenas ir kandidatas į JAV prezidentus Ronas Paulas yra pasakęs, kad Amerika tampa fašistine valstybe. „Mes judame ne prie hitlerinio fašizmo, bet prie minkštesnės jo formos, kai piliečiai netenka savo laisvių, viską valdo korporacijos, o vyriausybė miega vienoje lovoje su stambiuoju verslu.“

Pasaulio „gelbėjimo“ planas

Vienas iš naujos pasaulio tvarkos bruožų yra pasaulinė valiutą, kurią sukurti neseniai pasiūlė Rusija ir Kinija. Per G-20 viršūnių susitikimą šis klausimas nebuvo svarstomas - vadinasi, dar neatėjo laikas. Mat naują pasaulio tvarką reikia diegti palaipsniui, vengiant pasipriešinimo ir kitokių įvykių, kurie procesą padarytų nevaldomą, aiškina O.Četverikova.

Naujos pasaulio tvarkos projekte gali atsirasti Pasaulio parlamentas, Pasaulio vyriausybė, Pasaulio ginkluotosios pajėgos. Tarptautinei kontrolei gali būti perduotos visos planetos naudingosios iškasenos, branduoliniai ginklai, raketos ir kosminė technika.

„Totalitarinės policinės santvarkos diegimas ir nacionalinių valstybių likvidavimas anksčiau buvo apibūdinami terminu „naujasis fašizmas“. Šiandien šios priemonės pristatomos kaip pasaulio gelbėjimo planas“, - reziumuoja O.Četverikova.


Šiame straipsnyje: krizė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių