Kipro prezidentas desperatiškai bando užkirsti kelią bankų apgulčiai

Kipro prezidentas Nikas Anastasiadis (Nicos Anastasiades) pirmadienį bandys įtikinti įstatymų leidėjus paremti susitarimą dėl Europos Sąjungos (ES) finansinės pagalbos, kuriame numatomas ir indėlių bankuose apmokestinimas, o jeigu jam nepavyks, baiminamasi, kad žmonės gali imti masiškai atsiimti pinigus iš sąskaitų.

Sekmadienio vakarą kreipdamasis į šokiruotus šalies gyventojus, N.Anastasiadis sakė, kad ES reikalavimų atmetimas reikštų Kipro pasitraukimą iš euro zonos ir bankroto perspektyvą.

„Pasirinkau mažiausiai skausmingą galimybę ir už tai moku politinę kainą, kad kuo labiau apribočiau pasekmes ekonomikai ir ... kipriečiams“, - sakė prezidentas.

N.Anastasiadis sekmadienį žadėjo toliau bandyti įtikinti griežtas sąlygas nustačiusią euro grupę „apriboti poveikį smulkiems indėlininkams“.

Kaip sąlygą Kiprui labai reikalingai 10 mlrd. eurų pagalbai kitos euro zonos šalys ir tarptautiniai kreditoriai šeštadienį įvedė visų indėlių salos bankuose apmokestinimą.

Didesni nei 100 tūkst. eurų indėliai bus apmokestinti 9,9 proc., o mažesni - 6,75 procento.

„Pirma galimybė (ES sąlygų atmetimas) būtų sukėlusi netvarkingą įsipareigojimų nevykdymą dėl ECB (Europos centrinio banko) nutraukto nepaprastojo finansavimo likvidumui dviejuose didžiausiuose bankuose palaikyti“, - sakė N.Anastasiadis.

„Antra galimybė (sąlygų priėmimas) buvo labai sunki, bet kontroliuojanti ir valdanti situaciją, vedanti prie ekonominio stabilumo“, - pridūrė jis.

Kipro banko klientai nerimavo ir pyko dėl to, kad kol kas vieninteliai iš penkių pagalbos paprašiusių euro zonos narių turės padėti apmokėti sąskaitą.

„Daug šalių turi didesnių ekonominių problemų nei Kipras. Kodėl jie tą daro tik Kipre?“ - skundėsi odontologas Andrėjas Hadžigeorgijas (Andreas Hadgigeorghiou).

Žmonės taip pat pyksta dėl to, jog prezidentas pasirašė po apmokestinimu, nors prieš tai kelis mėnesius tikino, kad tai yra raudona linija, kurios jis niekada neperžengs.

„Jaučiuosi išduotas“, - AFP sakė vienas valstybinio sektoriaus darbuotojas.

N.Anastasiadis stengėsi raminti bankų indėlininkus, kurie laukė eilėse prie bankomatų ir stengėsi išsiimti tiek pinigų, kiek tik jiems leidžiama.

„Visiškai suprantu nepasitenkinimą, kurį sukėlė sunkus ir skausmingas sprendimas. Štai kodėl toliau kovoju su euro grupe, kad (jie) artimiausiomis valandomis pakoreguotų savo sprendimus ir kad būtų apribotas poveikis smulkiems indėlininkams“, - sakė prezidentas.

N.Anastasiadis paragino visas politines partijas ratifikuoti susitarimo su ES sąlygas, kai pirmadienį susirinks parlamentas.

Vietos žiniasklaida praneša, kad jis kovoja net už paprastą daugumą 56 narių parlamente, kur jo konservatyvi partija DISY turi tik 20 vietų.

N.Anastasiadžiui reikia, kad parlamentas ratifikuotų sutartį iki to laiko, kai antradienį po ilgo trijų dienų savaitgalio vėl bus atidaryti bankai, nes priešingu atveju žmonės gali masiškai pulti į bankus atsiimti indėlių.

Tačiau vietos žiniasklaida pranešė, kad parlamentarų maišto prieš susitarimą mastas sutrukdė jam tai padaryti per savaitgalį ir kad jam gali tekti paskelbti antradienį papildoma bankų nedarbo diena.

Indėlių apmokestinimas smogs visiems, kurie turi pinigų Kipro bankuose, pradedant pensininkais ir baigiant Rusijos oligarchais.

Net Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas (Martinas Šulcas) reiškė susirūpinimą tuo, kad mokestis įvedamas ir smulkiems indėlininkams.

„Sprendimas privalo būti socialiai priimtinas“, - perspėjo M.Schulzas.

Nepaisydami viešų pareiškimų apie nepritarimą, daug kipriečių sako, jog parlamentarai tikriausiai bus priversti pritarti susitarimui.

„Nesidžiaugiu, bet jie turi pasirašyti“, - sakė Irini Makridis (Irini Makrides), kuriai priklauso avalynės parduotuvių tinklas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gregory Rawlings

Gregory Rawlings portretas
Atsižvelgdama gera verslo idėja yra kažkas unikalaus, nes rinkos struktūros ir kitų principų, turi būti atsižvelgta, tačiau tai idėjos gali būti išnaudotas tik tuomet, kai yra pakankamas parama įdėti šias idėjas į darbo procesą. kai tokia verslo idėja haboured, kapitalo Pasirodo, tapti didžiausias iššūkis, jūs toks? mes esame čia, kad informuotų visuomenę GNRAWLINGS Finansų siūlo visą paskirties paskolą 3% palūkanų. Mūsų paskolos svyruoja nuo 1000 iki € 1000000000 nes sukelia jokio užstato, ir jūs turite aukštą tendenciją turėti greitą patvirtinimo. Daugiau informacijos ir taikymo susisiekite su mumis gnrawlingsandfinance@gmail.com ir būti tikri, jums bus gauti teigiamą rezultatą

Collins David

Collins David portretas
Ar jums reikia paskolos? Ar turite blogą kredito kortelę ir jums reikia greitai finansinės pagalbos? mes esame čia, kad infomm visuomenę, kad mes siūlome paskolas ir finansinę paramą su 3% palūkanų norma. susisiekite su mumis per mūsų pašto collinspay@outlook.com ir būti tikri, kad jums bus rasti pagalbos, ačiū. Collin David
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių