Kipro mokestis indėliams yra pavojingas, sako Kremlius

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Kipre siūlomą indėlių bankuose apmokestinimą pagal susitarimą su Europos Sąjunga (ES) dėl finansinės pagalbos, pavadino „neteisingu, neprofesionaliu ir pavojingu“, pirmadienį sakė jo atstovas.

„Putinas sakė, kad šis sprendimas, jeigu bus priimtas, bus neteisingas, neprofesionalus ir pavojingas“, - nurodė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, kurį citavo Rusijos naujienų agentūros.

Pasak D.Peskovo, V.Putinas tai sakė per neeilinį savo administracijos narių ir patarėjų ekonomikos klausimais susitikimą tam Kipro mokesčiui aptarti.

Pagal griežtas 10 mlrd. eurų susitarimo, kurį dar turi patvirtinti Kipro parlamentas, sąlygas, būtų įvestas precedento neturintis 9,9 proc. mokestis visiems indėliams bankuose, didesniems nei 100 tūkst. eurų.

Keli analitikai sakė, jog tokia priemone siekiama užtikrinti, kad Briuselis neleistų milijardų kartais neteisėtai įgytai Rusijos turtuolių naudai.

„Aišku, kad (Kipras) patiria didžiulį Europos Sąjungos spaudimą“, - sakė Rusijos finansų ministro pavaduotojas Sergejus Šatalovas, kurį citavo „Interfax“.

Apskaičiavimų yra įvairių, bet firma „Moody's“ nurodo, kad Kipre paslapčia yra palaidota iki 19 mlrd. dolerių rusų privačių pinigų. Tai sudarytų nuo trečdalio iki pusės visų Kipre esančių indėlių.

Vien Rusijos antrasis pagal svarbą bankas VTB - valstybei priklausanti institucija - Kipre, dukterinėje bendrovėje, turėjo padėtus 13,5 mlrd. dolerių, kurių dešimtadalio dabar turi netekti.

„VTB Group“ atidžiai stebi situaciją, - sakoma banko pareiškime. - Atgarsius galėsime įvertinti tik išstudijavę įstatymo tekstą".

Pasigirdus perspėjimams, kad galimas masinis indėlių atsiėmimas iš Kipro bankų gali atsiliepti visai Europai ir nustatyti blogą precedentą būsimiems pagalbos paketams kitoms šalims, Maskvoje reiškiamas didelis nepasitenkinimas.

Magnatas ir buvęs kandidatas į prezidentus Michailas Prochorovas sakė, kad Briuselis „po vieningos Europos idėja padėjo tikrą finansinę miną“.

„Ir taip yra ne dėl to, kad tai susiję su Rusijos verslu, kuris gali sau leisti prarasti du ar tris milijardus dolerių“, - sakė jis verslo dienraščiui „Kommersant“.

„Europos Sąjunga iš esmės atvėrė Pandoros skrynią“, - pabrėžė M.Prochorovas.

Kai kurie analitikai mano, kad rusai dabar tik dar labiau padidins Kipro problemas - atsiimdami savo grynuosius ir padėdami juos kituose mokesčių rojuose, tokiuose kaip Liuksemburgas.

„Labiausiai nepatenkinti rusai paparsčiausiai ieškos kitų vietų savo pinigams padėti“, - sakė „Paragone Advisory Group“ analitikas Aleksandras Zacharovas.

Kiti pažymi, kad Rusijos rublis dabar tikriausiai susilpnės.

Kipras nuolat būdavo didžiausias pavienis tiesioginis užsienio investuotojas Rusijoje, nes magnatai labai noriai repatrijuodavo savo pinigus į pelningą verslą tėvynėje.

Tačiau galbūt didžiausia grėsmė iškilo susitarimui dėl 2,5 mlrd. eurų paskolos, kurią Maskva Nikosijai suteikė 2011 metais su 4,5 proc. palūkanomis, pratęsimui.

Kipro finansų ministras Michalis Saris (Michalis Sarris) preliminariai suplanavo trečiadienio vizitą į Maskvą su užduotimi sumažinti tas palūkanas ir skolos terminą nukelti iš 2016 į 2020 metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • V. Putinas informavo D. Trumpą apie savo derybas su Sirijos lyderiu
  V. Putinas informavo D. Trumpą apie savo derybas su Sirijos lyderiu

  JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kuris informavo apie savo derybas su Sirijos lyderiu Basharu al Assadu (Bašaru Asadu), pranešė Baltieji rūmai. ...

 • R. Mugabe atsistatydino iš prezidento posto
  R. Mugabe atsistatydino iš prezidento posto

  Zimbabvės prezidentas Robertas Mugabe (Robertas Mugabė) antradienį atsistatydino, pranešė įstatymų leidėjams parlamento pirmininkas Jacobas Mudenda (Džeikobass Mudenda); taip baigiasi 37 metus trukęs jo valdymas, pasižymėjęs brutalumu ir eko...

 • Lenkija bando įtraukti ES į žaidimą prieš Ukrainą?
  Lenkija bando įtraukti ES į žaidimą prieš Ukrainą?

  Varšuva savo veiksmais – draudimu į šalį įvažiuoti Valstybinės tarpžinybinės karo ir politinių represijų aukų atminimo įamžinimo komisijos sekretoriui Sviatoslavui Šeremetai – bando įtraukti Europos Sąjungą į ...

  6
 • Lenkijoje prieš Kūčias masiškai auginami karpiai
  Lenkijoje prieš Kūčias masiškai auginami karpiai

  Patiekalai iš silkės ir karpių – būtini Kūčių stalo skanėstai kaimyninėje Lenkijoje. Likus maždaug mėnesiui iki šventės trejus metus dideliuose tvenkiniuose auginami karpiai gaudomi ir perkeliami į mažus. Kad žuvis būtų skan...

 • Lenkija laikosi ES teismo draudimo vykdyti kirtimus Beloveže
  Lenkija laikosi ES teismo draudimo vykdyti kirtimus Beloveže

  Lenkijos aplinkos ministras Janas Szyszko (Janas Šyška) antradienį pareiškė, kad Varšuva „100 procentų“ laikosi jos veiksmus ribojančios ES nutarties, uždraudusios kirtimus viename paskutinių Europos reliktinių ly...

 • Sužou – Kinijos miestas „iš paveiksliuko“
  Sužou – Kinijos miestas „iš paveiksliuko“

  Pindžian – taip vadinasi viena iš dviejų žymiųjų Sužou istorinio senamiesčio gatvių. Manoma, kad šiai vietai – pustrečio tūkstančio metų, o pats Sužou gyvuoja 3,5 trūkstančio metų ir tituluojamas vienu iš seniau...

 • Dvi svarbias ES agentūras po „Brexit“ priims Amsterdamas ir Paryžius
  Dvi svarbias ES agentūras po „Brexit“ priims Amsterdamas ir Paryžius

  Amsterdamas ir Paryžius pirmadienį per įtemptą balsavimą, kuris galiausiai turėjo baigtis burtų traukimu, laimėjo teisę priimti dvi svarbias Europos Sąjungos agentūras, dėl „Brexit“ išsikraustysiančias iš Londono. ...

 • Sočyje susitiko Rusijos ir Sirijos prezidentai
  Sočyje susitiko Rusijos ir Sirijos prezidentai

  Po susitikimo su Sirijos lyderiu Basharu al Assadu (Bašaru Asadu) Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad jo šalies armija „Siriją išgelbėjo kaip valstybę“, Sirijos režimo pajėgoms laimint prieš sukilėliu...

  1
 • Tiksinti bomba: separatistai nerimsta ir Balkanuose
  Tiksinti bomba: separatistai nerimsta ir Balkanuose

  Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas nori, kad Serbų Respublika trauktųsi iš Bosnijos ir Hercegovinos, taip sulaužydama trišalį valdžios pasidalijimo susitarimą, užtikrinusį jos stabilumą nuo 1995-aisiais pasiektos taikos sutarties,...

 • Lapkričio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Lapkričio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Lapkričio 21-oji, antradienis, 47 savaitė. ...

Daugiau straipsnių