Kinijoje suimti beveik 1 000 pasaulio pabaigos „kulto“ narių

Kinija suėmė beveik tūkstantį žmonių, tęsdama represijas prieš vieną krikščionių sektą, kurios nariai platina gandus apie pasaulio pabaigą ir kritikuoja komunistų valdžią, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida, artėjant įsivaizduojamai pasaulio pabaigos datai, siejamai su senovės majų pranašyste.

Krikščionių judėjimas „Visagalis Dievas“ kaltinamas skleidžiantis apokalipsinius gandus, matomai susijusius su senovės majų „ilgojo skaičiavimo“ kalendoriumi, taip raginantis savo sekėjus nužudyti komunizmo „raudonąjį drakoną“, nurodė valstybinė žiniasklaida.

Iš viso apie 1 000 šios sektos sekėjų, kuriuose žiniasklaida įvardija kaip „žalingą kultą“ - lygiai taip pat, kaip ir uždraustą sektą „Falun Gong“ - buvo suimti visoje šalyje per reidus, kurie prasidėjo praeitą savaitę, praneša valstybinė televizija CCTV.

Policija areštavo per 350 šio judėjimo narių pietvakarinėje Guidžou provincijoje, o šiaurės vakarinėje Činghajaus provincijoje daugiau nei 400 žmonių buvo sulaikyti dėl „neteisėto susibūrimo“, informavo dienraštis „Beijing Times“.

Taip pat buvo suimta žmonių kituose šalies regionuose.

„Visagalio Dievo“ lyderiai pranašauja tris visiškos tamsos dienas nuo ateinančio penktadienio, taip pat ragina savo sekėjus nuversti valdančiąją Kinijos komunistų partiją, kurią jie vadina didžiuoju raudonuoju drakonu, rašo valstybinis dienraštis „Global Times“.

Sekta taip pat pranašauja, jog prasideda nauja era, vadovaujama „moteriškojo Jėzaus“, ir kad pasaulį nuniokos cunamiai bei žemės drebėjimai, pridūrė „Global Times“.

Šios apokalipsinės pranašystės sulaukė didelio dėmesio Kinijoje, ypač dėl populiaraus Holivudo katastrofų filmo „2012“, kurį sukurti iš dalies įkvėpė įsivaizduojamos majų prognozės.

Kinijos valstybinė žiniasklaida pateikia apie šį judėjimą sunkiai tikėtinų detalių: dienrašti „China Youth Daily“ tvirtina, kad sekta „netgi naudoja “sekso komunikaciją„, ragindama nares išnaudoti savo patrauklumą ir gundyti vienišus vyrus“.

Ši sekta buvo įkurta praeito amžiaus 10-o dešimtmečio pradžioje, tačiau ilgą laiką veikė slaptai, nes Kinijos vyriausybė netoleruoja jokių neoficialių religinių judėjimų.

Sektos nariai naudoja slapyvardžius, tokius kaip „Baltasis triušiukas“ arba „Šunelis“, kad nuslėptų savo tapatybes. Jiems taip pat dažniausiai neleidžiama nešiotis mobiliųjų telefonų ar kitų ryšio prietaisų, rašo žurnalas „China Business View“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių