Kinijoje protestuojama prieš Japonijos veiksmus dėl ginčijamų salų

Tūkstančiai protestuotojų šeštadienį apsiautė Japonijos ambasadą Pekine, svaidydami į pastatą akmenis ir butelius, o policija stengėsi sutramdyti demonstrantus, padidėjus įtampai tarp didžiausių Azijos ekonomikų dėl vieno ginčijamo salyno.

Sukarintos policijos pajėgos, ginkluotos guminėmis lazdomis ir skydais, apsupo ambasadą, stengdamosi atremti šūkius skanduojančius ir vėliavomis mosikuojančius protestuotojus, kurie kartais mėgindavo šturmuoti pastatą.

„Grąžinkit mūsų salas! Japonų velniai, nešdinkitės!“ - šaukė kai kurie protestuotojai. Vienas jų laikė plakatą su užrašu: „Gerbdami savo tėvynę, privalome stoti į karą su Japonija“.

Protestuotojas Liu Gangas, migrantas darbininkas iš pietinio Guangsi regiono, sakė: „Mes nekenčiame Japonijos. Visada nekentėme Japonijos. Japonija įsiveržė į Kiniją ir nužudė daug kinų. Mes niekada to neužmiršime.“

Didėjant įtampai, buvo skelbiami pranešimai apie protestus kitur Kinijoje. Japonija pranešė, jog jos užsienio reikalų ministras sutrumpino vizitą Australijoje ir šeštadienio rytą grįžo į Tokiją spręsti šios padėties.

Ilgametis teritorinis ginčas smarkiai paaštrėjo penktadienį, kai Kinija nusiuntė šešis stebėjimo laivus į grupę negyvenamų salelių Pietų Kinijos jūroje, padidindama įtampą tarp abiejų šalių iki aukščiausio lygio nuo 2010 metų.

Kinija savo laivus išsiuntė atsakydama į Japonijos vyriausybės antradienį priimtą sprendimą išpirkti šias salas, kurias Tokijas vadina Senkaku, o Pekinas - Diaoju, iš jų privačių savininkų japonų, nors Kinija perspėjo to nedaryti.

Šanchajuje šeštadienį buvo užtvertos gatvės aplink Japonijos konsulatą. Šimtai policijos pareigūnų leido į saugomą teritoriją tik mažas protestuotojų grupes.

Japonijos žiniasklaida praneša, jog dideli prieš Tokijo politiką nukreipti protestai vyksta Kinijos miestuose Siane, Sudžou, Čangšoje, Kunminge ir Nandzinge.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių