Kinijoje policijos viršininkas apkaltintas tuo, kad turi 192 namus

Kinijoje vienas policijos viršininkas, kaip įtariama, turi mažiausiai 192 namus ir suklastotą asmens dokumentą, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Šalyje tai toli gražu ne pirmas panašus atvejis, sukėlęs pasipiktino bangą internete.

Zhao Haibinas, aukšto rango policijos pareigūnas iš Lufengo pietinėje Guangdongo provincijoje, kaip pranešė vienas verslininkas, savo ir savo kompanijos vardu sukaupė daugybę namų, rašo laikraštis „Guangzhou Daily“.

Tas verslininkas, Huang Kunyi, kuris buvo susiginčijęs su pareigūnu, taip pat sakė, kad Zhao Haibinas naudodavosi suklastotu asmens dokumentu kitam vardui kompanijos dokumentuose įrašyti.

Po Huang Kunyi pranešimo 2011 metais pareigūnai sustabdė to dokumento galiojimą.

Komunistų partijos disciplinos departamento Lufengui pareigūnas antradienį AFP sakė, kad Zhao Haibino, kuris taip pat yra savo apygardos partijos vicesekretorius, atžvilgiu vyko tyrimas, bet jam pasibaigus jis išsaugojo savo postus.

Kaip rašo minėtas laikraštis, Zhao Haibinas sakė, kad tie namai priklauso jo jaunesniajam broliui, verslininkui, ir kad jis juos jam tik „tvarkė“.

Atskirame pranešime sakoma, kad Zhao Haibinas arba jo kompanija turi 192 valdas Huidžou mieste Guangdongo provincijoje, o kitus namus - Šendženo ir Džuhajaus miestuose.

Anksčiau šalyje į viešumą iškilo virtinė atvejų, kai pareigūnai turi daugybę namų, įregistruotų su skirtingais asmens dokumentais ir leidimais gyventi.

Praėjusį mėnesį buvo pranešta, kad Gong Aiai, vieno banko šiaurinėje Šaansi provincijoje viceprezidentė ir vietos parlamento delegatė, naudodamasi keturiais skirtingais leidimais gyventi ir trimis tapatybės kortelėmis, įsigijo daugiau kaip 20 namų, kurių vertė - beveik milijardas juanių (160 mln. dolerių).

Pirmadienį policija ją sulaikė įtarusi, kad ji „klastojo oficialius dokumentus ir antspaudus“, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Tokie atvejai kursto kritiką Kinijos socialinėje žiniasklaidoje dėl įsiviešpatavusio kyšininkavimo ir didelių būsto kainų, kurios tampa nebeįkandamos vidutiniam piliečiui.

„Galiausiai supratau, kad Kinijoje nekilnojamasis turtas amžinai yra saujelės žmonių rankose“, - sakė vienas į „Twitter“ panašaus kinų socialinio tinklo „Sina Weibo“ vartotojas.


Šiame straipsnyje: Kinijaverslaskalėjimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių