Kambodžoje baigėsi įspūdingos buvusio karaliaus laidotuvės (foto)

Kambodžoje ketvirtadienį baigėsi įspūdingos, savaitę trukusios gerbiamo buvusio karaliaus Norodomo Sihanouko laidotuvės - iškilminga procesija grąžino kremuotus jo palaikus į karališkuosius rūmus.

Po 90-ies budistų vienuolių maldų dvi deimantais išpuoštos auksinės urnos ir viena marmurinė urna iš kremavimo vietos į rūmus buvo vežamos ant paauksuotos, mitinio paukščio pavidalo platformos.

„Tai tam, kad pagerbtume Jo Didenybę, kuris yra didžiausias Kambodžos didvyris“, - AFP sakė N.Sihanouko ilgametis asmeninis padėjėjas princas Sisowathas Thomico.

Kita dalis palaikų antradienį Pnompenyje buvo nuleista Mekongo, Tonlesapo ir Basako santakoje.

N.Sihanouko našlė Monique Monique ir jų sūnus - dabartinis karalius Norodomas Sihamoni važiavo ant platformos su urnomis. Procesiją, kurioje dalyvavo vyriausybės aukšto rango pareigūnai, tarp jų - premjeras Hunas Senas, transliavo televizija.

Urnos bus laikomos stūpoje rūmų teritorijoje, šalia jo mylimos dukters Kanthos Bophos (Kantos Bopos, Kvapiausios Gėlės), kuri mirė būdama trejų, palaikų. To prieš mirtį prašė pats N.Sihanoukas, kuris nuo širdies smūgio mirė spalio mėnesį, Pekine, būdamas 89 metų amžiaus.

Nuo to laiko jo balzamuoti palaikai buvo pašarvoti karališkuosiuose rūmuose. Penktadienį laidotuvės prasidėjo įspūdinga procesija Pnompenio gatvėmis, o pirmadienį palaikai buvo sudeginti specialiai pastatytame krematoriume.

N.Sihanoukas, kuris iš šešių santuokų turėjo 14 vaikų, 2004 metais atsisakė sosto. Kambodžai jis vadovavo šešis dešimtmečius, per kuriuos šalis tapo nepriklausoma nuo Prancūzijos, išgyveno pilietinį karą, žudikišką raudonųjų khmerų režimą. Pats karalius dar patyrė tremtį, bet galiausiai rado ramybę.

Tačiau net ir tapęs maoistų judėjimo marionete, chameleoniškasis monarchas, kuris save pavadino „išdykusiu berniuku“, mėgo režisuoti filmus, rašyti poeziją ir kurti dainas, niekada neprarado savo žmonių pagarbos.

Daugelis vyresnio amžiaus kambodžiečių priskiria jam nuopelnus už retą politinio stabilumo laikotarpį 6-ajame ir 7-ajame dešimtmečiuose po nepriklausomybės, kol 8-ajame dešimtmetyje pasirodė raudonieji khmerai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių