JAV suimtas vyras, ketinęs susprogdinti 450 kg bombą

Vienas Bangladešo pilietis, įtariamas ryšiais su tarptautiniu terorizmo tinklu „al Qaeda“, trečiadienį buvo suimtas Niujorke dėl mėginimo susprogdinti 450 kilogramų bombą ir sugriauti JAV Federalinio rezervo sistemos pastatą.

21 metų Quazi Mohammadas Rezwanulas Ahsanas Nafisas buvo suimtas Manhatane po to, kai pamėgino detonuoti bombą, kuri iš tikrųjų tebuvo maketas, parūpintas jam slaptą kovos su terorizmu operaciją vykdžiusių pareigūnų, nurodė Bruklino federalinė prokuratūra.

Q.M.R.A.Nafisas atvyko į Jungtines Valstijas sausį, „siekdamas įvykdyti teroro ataką JAV teritorijoje“, rašoma prokuratūros pranešime.

„Nafisas, kuris sakėsi turintis ryšių užsienyje su “al Qaeda„, mėgino užverbuoti asmenų ir įkurti teroristinę kuopelę Jungtinėse Valstijose, - pridūrė prokurorai. - Nafisas taip pat aktyviai siekė užmegzti kontaktus su Jungtinėse Valstijose veikiančiais “al Qaeda„ nariais, kad jie jam padėtų įvykdyti ataką. Nafisas nežinojo, kad vienas iš asmenų, kurį jis mėgino užverbuoti, iš tikrųjų buvo FTB (Federalinio tyrimų biuro) šaltinis.“

Kaip pranešama, Q.M.R.A.Nafisas parašė pranešimą, kuriame prisiima atsakomybę dėl planuojamos atakos, sakydamas, jog norėjo „sunaikinti Ameriką“ ir minėjo „mylimą“ Osamą bin Ladeną - pernai per JAV specialiųjų pajėgų operaciją Pakistane nukautą „al Qaeda“ įkūrėją.

Bangladešo piliečiui pateikti kaltinimai dėl mėginimo panaudoti masinio naikinimo ginklą ir mėginimo teikti pagalbą „al Qaeda“.

Tačiau įtariamasis iš tikrųjų nekėlė pavojaus, nes du žmonės, kuriuos jis laikė savo bendrininkais, „iš tikrųjų buvo vienas FTB šaltinis ir vienas FTB slapta dirbantis agentas“.

Federalinio rezervo sistemos pastate, priklausantis tinklui, kuris sudaro JAV centrinį banką, laikomos vienos iš didžiausių pasaulyje aukso atsargų, kurias daugiausiai sudaro kitoms šalims priklausantys gryno aukso luitai.

Baudžiamųjų kaltinimų dokumente nurodoma, kad Q.M.R.A.Nafisas siūlė kitus galimus taikinius, įskaitant netoliese esantį Niujorko akcijų biržos pastatą ir vieną neįvardytą aukšto rango JAV pareigūną.

Įtariamo sprogdintojo planai buvo sklandžiai įgyvendinami, nes kiekviename jo žingsnyje pagalbą teikė slaptieji agentai.

Kaip nurodė prokurorai, trečiadienį paryčiais Q.M.R.A.Nafisas ir vienas agentas nuvažiavo mikroautobusu į vieną sandėlį Niujorke, o įtariamasis pareiškė esantis pasiruošęs įvykdyti savižudišką ataką, jeigu būtų sužlugdytas jo pirminis planas.

Tada jis mikroautobuse sumontavo bombą su netikrais sprogmenimis, paimtais iš sandėlio, sakoma kaltinamajame dokumente.

Vėliau agentas ir Q.M.R.A.Nafisas nuvažiavo prie Niujorko federalinio rezervo banko pastato, kur įtariamasis paruošė detonavimui netikrą bombą, o teisėsaugos pareigūnai pasirūpino, kad šis automobilis nebūtų sustabdytas anksčiau laiko.

Atvykęs prie banko, Q.M.R.A.Nafisas įrašė „vaizdo pranešimą Amerikos visuomenei“, kuriame esą sako: „Mes nesustosime, kol pasieksime pergalę arba žūsime kaip kankiniai.“

Tik tada Q.M.R.A.Nafisas suprato, kad jo bomba tėra sprogmenų imitacija.


Šiame straipsnyje: JAVterorasterorizmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

anti-muslis

anti-muslis portretas
IR VEL gėjS MUSLIS-BABAJUS BANDO KESINTIS I VAKARIETISKAS VERTYBES,I ELEKTROS KEDE TA ATMATA !

mmm

mmm portretas
greitai ir lietuvoj taip bus,lietuvaites prigimdys babajuku-jau gimdo...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių