JAV suimtas asmuo galimai planavęs sprogdinimus Vašingtono metro (atnaujinta)

Vis dažniau teroristai, įkliūvantys į JAV teisėsaugos rankas, pasirodo esą šios šalies piliečiai. Šią savaitę pareigūnai sulaikė dar vieną tokį įtariamąjį.

Pagavo ant kabliuko

JAV teisėsauga trečiadienį suėmė Pakistano ir JAV pilietybę turintį vyrą, kuris įtariamas planavęs susprogdinti kelias bombas Vašingtono metropolitene ir bendradarbiavęs su asmenimis, jo paties įsitikinimu, susijusiais su tarptautiniu teroristų tinklu „Al Qaeda“.

34 metų Farooque'as Ahmedas patraukė teisėsaugos dėmesį tuo, kad bandė įsigyti įtartinų medžiagų. Nuo to laiko federaliniai pareigūnai ėmė jį nuolat stebėti ir pasitelkė nusikalstamos veiklos imitavimo modelį.

Balandį islamo ekstremistais prisistatę JAV pareigūnai keletą kartų susitiko su juo Šiaurės Virdžinijos viešbučiuose, ir F.Ahmedas sutiko stebėti stotis, o taip pat nurodė išpuoliams geriausiai tinkantį laiką bei vietas, kuriose renkasi daug žmonių. F.Ahmedas nuo balandžio stebėjo, filmavo ir fotografavo metropoliteno stotis Vašingtono priemiesčiuose Virdžinijoje, tarp jų esančias prie Pentagono ir Arlingtono nacionalinių kapinių, ruošdamasis atakoms, kurias esą planuota įvykdyti kitais metais.

Vyras galvojo, kad susitinka su asmenimis, kurie yra susiję su „Al Qaeda“. Jis jiems sakė norintis nužudyti kiek įmanoma daugiau kariškių ir pasiūlė padėti bombas metropoliteno traukiniuose, kad jos užmuštų kuo daugiau žmonių.

Gresia ilga bausmė

F.Ahmedas buvo suimtas Pakistane gimęs ir JAV pilietybę įgijęs F.Ahmedas tą pačią dieną stojo prieš Virdžinijos teismą, kur jam buvo pateikti kaltinimai.

„Taip, taip“, – giliai atidusęs tarė vyras, kai teisėjas pasakė, jog kaltinimai yra labai rimti.

F.Ahmedas kaltinamas mėginęs teikti materialinę pagalbą teroristų grupuotei, rinkęs informaciją planuojamam teroro išpuoliui ir siekęs padėti įvykdyti kelis sprogdinimus bei nužudyti daug žmonių Vašingtone.

Jeigu F.Ahmedo kaltė bus įrodyta, jis gali būti nuteistas kalėti iki 50 metų.

Dirbo „Ericsson“

F.Ahmedas yra baigęs informatikos bakalauro studijas Niujorko universitete, taip pat siekė rizikos valdymo ir duomenų saugumo specialisto diplomo, neakivaizdžiai studijuodamas Aspeno universitete. Ten pat pažymimas, kas jis dirbo telekomunikacijų bendrovėje "Ericsson".

„Ericsson“ atstovė spaudai Kathy Egan patvirtino, kad F.Ahmedas dirbo bendrovei pagal kontraktą, bet daugiau informacijos pateikti atsisakė.

Šiaurės Virdžinijos musulmonų lyderiai sakė, kad jiems neteko matyti F.Ahmedo vietos mečetėse. Bendruomenėje kilo diskusijų, ar F.Ahmedas iš tikrųjų planavo įvykdyti išpuolius, ar teroristais apsimetę pareigūnai įbruko jam šią idėją.

„Tokios kalbos iš tikrųjų sklinda, – sakė imamas Johari Abdulas Malikas iš Fols Čerčo bažnyčios. – Bet kita vertus, jeigu esi pakankamai kvailas ir nesveikas, kad pradėtum bendradarbiauti su „Al Qaeda“, tuomet tave tikrai reikia pasodinti už grotų. Aš neužjaučiu nieko, kas planuoja ką nors panašaus.“

Kaimynams atrodė malonus

F.Ahmedas turi žmoną Sahar Mirza-Ahmed ir jauną sūnų.

Kaimynai sakė, kad F.Ahmedas buvo malonus žmogus, bet gana uždaras. Gretimame name gyvenanti Barbi Shires sakė, kad tik retkarčiais su juo pasisveikindavo ir niekada artimai nebendravo. Įkurtuvių proga F.Ahmedo žmona buvo atnešusi kaimynei tradicinį vištienos patiekalą, o kartą jis pats pasikvietė ją užeiti ir pažiūrėti į planetas per teleskopą.

„Aš pažiūrėjau į Jupiterį, jis buvo labai malonus“, – sakė B.Shires.

Areštų daugėja

Per pastaruosius metus maždaug 60 JAV piliečių buvo apkaltinti terorizmo bylose. Dar vienas iš Pakistano kilęs amerikietis neseniai buvo suimtas už bandymą susprogdinti bombą Niujorko Taimso aikštėje. 30-metis Faisalas Shahzadas šį mėnesį buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

24 metus kalėjimo bausmė šį mėnesį buvo skirta iš Jordanijos kilusiam JAV piliečiui Hosamui Smadi. 20-metis jaunuolis buvo suimtas praėjusių metų rugsėjį už bandymą masinio naikinimo ginklu susprogdinti Dalaso dangoraižį. Laimei, „užminuotas“ sunkvežimis ir „Al Qaedos“ teroristai tebuvo Federalinio tyrimų biuro nusikalstamos veiklos imitavimo operacijos dalis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių