JAV respublikonų kandidatas M. Romney tvirtai pasirodė per debatus

Respublikonų kandidatas į JAV prezidentus Mittas Romney trečiadienį tvirtai pasirodė per savo pirmuosius tiesioginius rinkimų kampanijos debatus, privertė šalies vadovą Baracką Obamą gintis ir vėl pakurstė šalininkų viltis.

Buvęs Masačusetso gubernatorius, kurio rinkimų kampanija buvo prigesusi ir kuriam žūtbūt reikėjo gero pasirodymo prastiems apklausų rezultatams pakeisti, nuo pat pradžių laikėsi puolimo taktikos ir atakavo prezidentą dėl ekonominės politikos, kuri, pasak jo, sutriuškino Amerikos vidurinę klasę.

M. Romney agresyviai laikėsi visas 90 minučių ir atrodė daug laisviau besijaučiantis, o tuo tarpu B.Obama kartkartėmis atrodė nervingas ir pykstantis, netgi nepakankamai pasirengęs.

B. Obama kritikavo M.Romney dėl tikslumo trūkumo, kai varžovai įnirtingai susikibo dėl mokesčių ir sveikatos apsaugos sistemos reformos, tačiau užsikirsdavo pateikdamas savuosius detalesnius atsakymus. Respublikonų kandidatas kalbėjo trumpiau ir aiškiau.

„Esu susirūpinęs (dėl to), kad kelias, kuriuo einame, tiesiog yra nesėkmingas“, - sakė M. Romney, kaudamasis dėl savo politinio išlikimo, nes apklausų rezultatai rodo, kad iki rinkimų likus mažiau nei penkioms savaitėms jis pagal populiarumą atsilieka nuo B.Obamos.

„Prezidento nuomonė labai panaši į nuomonę, kurią jis turėjo varžydamasis prieš ketverius metus, kad didesnė vyriausybė, didesnės išlaidos, didesni mokesčiai, didesnis reguliavimas ... bus veiksmingi“, - sakė M.Romney.

„Tai nėra teisingas atsakymas Amerikai. Aš atkursiu tą gyvybingumą, kuris privers Ameriką vėl veikti, - žadėjo jis. - Vidutines pajamas gaunančios šeimos yra triuškinamos, ir klausimas yra toks: kaip padaryti, kad jos vėl atsistotų ant kojų.“

B.Obama smogė atgal pareikšdamas, kad įgyvendinus M.Romney planus dėl mokesčių mažinimo, ypač pritaikyto turtingiesiems amerikiečiams, šalies biudžetas prarastų 5,4 trln. dolerių. Prezidentas pažymėjo, jog jo varžovas aiškiai nenurodė, kokias mokesčių sistemos spragas jis užpildytų.

„Gubernatorius Romney pateikia perspektyvą, kuri sako, kad jeigu mes sumažinsime turtingųjų naudai pakreiptus mokesčius ir nurėšime reguliavimą, mums bus geriau. Mano nuomonė kitokia“, - sakė demokratų prezidentas, kuris ragino demonstruoti „ekonominį patriotizmą“.

M.Romney suabejojo B.Obamos teiginių teisingumu, kai mokesčių klausimas išprovokavo, kaip pasirodė, įnirtingiausius varžovų susirėmimus šiuose tiesiogiai per televiziją rodytuose debatuose, kuriuos stebėjo dešimtys milijonų amerikiečių.

„Praktiškai visa, ką jis pasakė apie mano mokesčių planą, yra klaidinga, - sakė M.Romney. - Jeigu manęs paprašytų paremti tą mokesčių planą, kurį jis apibūdino, atsakyčiau - “Jokiu būdu".

B.Obama kol kas išlaikė nedidelę populiarumo persvarą prieš varžovą, kurį bandys įveikti nepaisydamas nepalankių ženklų - vis dar vangaus ekonomikos atsigavimo. B.Obama siekia tapti vos antruoju nuo Antrojo pasaulinio karo demokratų prezidentu, perrinktu antrai kadencijai.

M.Romney pagal populiarumą atsiliko nuo prezidento beveik visose rinkimams svarbiose valstijose, kurios ir nuspręs, kuris iš jų užsitikrins 270 rinkikų balsų, reikalingų pergalei lapkričio 6-osios balsavime, tad siekė smarkiai pakreipti įvykių eigą.

„Nemanau, jog yra kokių nors abejonių (dėl to), kad laimėjo Romney“, - AFP sakė Franklino ir Marshallo koledžo Politikos ir valstybės reikalų centro direktorius Terry Madonna.

„Jis buvo agresyvesnis, bet nebuvo kovingas, provokuojantis ar linkęs ginčytis. Prezidentas atrodė truputį vangus. Jis atrodė, nepasakyčiau, kad kartais susierzinęs, bet - kone nerišliai (kalbantis), kone nepatogiai (besijaučiantis)“, - sakė T.Madonna.

M.Romney rinkimų štabas liaupsino aiškią savo kandidato pergalę. „Jei tai būtų buvusios bokso varžybos, jos būtų buvusios nulemtos valanda nuo kovos pradžios“, - sakė patarėjas politikos klausimais Ericas Fehrnstromas.

„Gubernatorius Romney puldamas yra labai energingas ir entuziastingas kandidatas“, - ironiškai pripažino B.Obamos strategas Davidas Axelrodas.

Nepaisant neramumų Artimuosiuose Rytuose, didžiausias dėmesys per šiuos debatus teko vien ekonomikos klausimams. Užsienio politikos eilė ateis per paskutinius iš trijų prezidentinės rinkimų kampanijos debatų, šio mėnesio pabaigoje.


Šiame straipsnyje: Mittas RomneyBarackas ObamaJAV

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių