JAV paskelbtame vaizdo įraše – įtariami Bostono maratono sprogdintojai

JAV federalinis tyrimų biuras ketvirtadienį paskelbė nuotraukas ir vaizdo įrašą, kuriuose matomi du vyrai, įtariami padėję bombas Bostono maratono trasoje.

Pareigūnai paprašė visuomenės padėti atpažinti tuos vyrus, kurie matomi nešantys dideles kuprines.

Šis dramatiškas posūkis kaltininkų medžioklėje įvyko tuojau po to, kai JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pažadėjo Bostono žmonėms, kad „piktavaliai“ sprogdintojai, kurių išpuolis pražudė tris žmones, o dar apie 180 sužeidė, bus sučiupti ir perduoti teisingumui.

Tyrėjai įtariamuosius laiko „ginkluotais ir nepaprastai pavojingais“, sakė FTB Bostono skyriaus vadovas Rickas DesLauriers (Rikas DesLorjė), perspėdamas žmones, kad jie nemėgintų artintis prie tų asmenų.

Kai buvo paskelbtos minėtos nuotraukos, pareigūnai suintensyvino tikrinimus prie sienos su Kanada. Šiomis nuotraukomis susidomėjusių internautų antplūdis buvo toks didelis, kad FTB tinklalapis (www.fbi.gov) tapo neprieinamu po kelių minučių nuo jų paskelbimo.

Abu įtariamieji iš pažiūros yra jauni vyrai. Vienas iš jų buvo užsidėjęs baltą, o kitas - juodą beisbolo kepuraitę. Tačiau FTB nepateikė jokių detalių apie jų numanomą tapatybę ir kilmę, įvardydama juos kaip „Įtariamasis 1“ ir „Įtariamasis 2“.

Dvi bombos detonavo pirmadienį netoli maratono finišo linijos, pažerdamos daugybę vinių, metalinių šratų ir kitokių metalo gabalėlių, kurių buvo pridėta į užtaisus. Šios žmonių miniai smogusios skeveldros sukėlė daug baisių sužalojimų.

„Atpažinti ir surasti atsakinguosius dabar yra mūsų aukščiausias prioritetas, - pažymėjo R.DesLauriers. - Pirmadienio vaizdai yra neišdildomi, o tos dienos siaubas amžinai liks su mumis.“

Vaizdo įraše abu vyrai matomi ramiai einantys, per kelis žingsnius vienas nuo kito, ieškodami kelio tarp daugybės žmonių Bostono Boilstono gatvėje, kur buvo maratono trasos finišo tiesioji.

R.DesLauriers sakė, kad kitose nuotraukose matoma, kaip vyras su balta kepuraite padėjo bombą prie vieno restorano toje gatvėje, likus kelioms minutėms iki sprogimų minioje.

Per specialias pamaldas Bostono Šv.Kryžiaus katedroje B.Obama pažadėjo: „Taip, mes jus surasime - taip, jūs patirsite teisingumą.“

„Mes jus surasime, mes pareikalausime jūsų atsakomybės“, - jis sakė apie 2 000 klausytojų, tarp kurių buvo žuvusiųjų artimųjų, per sprogimus gyvų likusių žmonių, gelbėtojų ir miesto vadovų.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės dėl didžiausio teroro išpuolio Jungtinėse Valstijose nuo 2001 metų rugsėjo 11-osios.

FTB nurodė pradėjęs „pasaulines“ paieškas. Vienas naujienų agentūros AFP reporteris, išvykęs į Kanadą iš Vermonto valstijos, sakė, kad JAV agentai tikrina visus lengvuosius automobilius ir sunkvežimiu, taip pat klausinėja, ar vairuotojai yra buvę Bostone.

Tyrėjai anksčiau paskelbė nuotraukas, kuriame matomos metalinio greitpuodžio, kaip manoma, panaudoto kaip bombos korpusas, liekanos.

Daugiau nei 100 sužeistųjų jau išrašyti iš Bostono ligoninių, tačiau mažiau nei dešimties iš tebegydomų būklė tebėra kritinė. Kai kuriuos iš jų reikės vėl operuoti, sakė gydytojai.

Mažiausiai 12 žmonių per sprogimus neteko bent vienos kojos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Negaliu...

Negaliu... portretas
Koks juokingas laidos vedėjas :D
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių