JAV pajėgos Afganistane per pastaruosius metus nužudė šimtus vaikų?

Jungtinių Tautų (JT) komitetas išreiškė nerimą dėl pranešimų, kad JAV pajėgos Afganistane per pastaruosius penkerius metus nužudė šimtus vaikų.

Ženevoje įsikūręs Komitetas dėl vaiko teisių (CRC) nurodo, kad tuos mirties atvejus nulėmė „pirmiausia pranešamas atsargumo priemonių trūkumas ir jėgos naudojimas nesirenkant“.

Ataskaitoje, kurią AFP gavo penktadienį, taip pat reiškiamas susirūpinimas tuo, kad kariai ne visada turėjo atsakyti už vaikų žūtį ir kad šeimoms nebuvo kompensuota.

Šie CRC komentarai buvo pareikšti po kartą į penkerius metus atliekamo patikrinimo, ar JAV laikosi tarptautinės sutarties dėl vaikų įtraukimo į ginkluotus konfliktus.

Komitetas nurodė, jog „sunerimo dėl pranešimų apie šimtų vaikų mirtį dėl JAV karinių pajėgų atakų ir antskrydžių Afganistane šiuo apžvelgiamu periodu“.

„Komitetas reiškia didelį susirūpinimą (tuo), kad iš tikrųjų žuvusių vaikų skaičius nuo 2010 iki 2011 metų padvigubėjo“, - sakoma pareiškime.

Pernai balandį pateiktoje JT ataskaitoje sakoma, kad 2011 metais per JAV vadovaujamų NATO pajėgų ir Afganų nacionalinių saugumo pajėgų smūgius iš oro žuvo 110 vaikų, o dar 68 buvo sužeisti.Komentarai 8 Rašyti komentarą

amerikonas

amerikonas portretas
Nesam ,,amerikoniska demokratija,, per pasauli...

Ei

Ei portretas
Ar tikrai nužudė? Ar padleckiniams bambukams čia rašinėjate, kad sukelti adrenalino?

    portretas
1969 m. nepriklausomas žurnalistas Seymoras Hershas, nušviesdamas Vietnamo karą, paviešino My Lai žudynių istoriją. 1968 m. kovo 16 d. JAV kariuomenės dalinys surengė kruviną puotą Son My kaimelyje, ten žvėriškai nužudė nuo 347 (JAV kariuomenės paviešinti skaičiai) iki 504 (Vietnamo duomenys) žmonių. Daugelis aukų buvo moterys, vaikai ir seneliai. Daugelis jaunų moterų prieš nužudomos buvo išžagintos, o jų kūnai sudarkyti. Nors istorijai tapus vieša prieš teismą stojo 26 dalinio kariai, tik antrasis būrio leitenantas Williamas Calley buvo pripažintas kaltu dėl 22 žmonių nužudymo ir nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Į laisvę jis išėjo po trejų su puse metų, kuriuos praleido namų arešte. Gal kažkam dar įdomu, kodėl tos „primityvios“ pasaulio tautos nemėgsta „demokratijos nešėjų“? Beje, trys būrio kariai, mėginę priešintis žudynėms, namie buvo paskelbti išdavikais ir iki pat istorijos paviešinimo sulaukdavo krūvos neapykantos kupinų laiškų. Po to, aišku, pati armija juos paskelbė kone didvyriais.

Copy

Copy portretas
© AFP/Scanpix NATO vadovaujamos pajėgos Afganistane pirmadienį pripažino, kad jų aviacija per klaidą nukovė grupelę afganų vaikų, bet pridūrė, kad jų žūtis gali būti susijusi su rajone vykdoma kovos su sukilėliais operacija. Incidentas įvyko praėjusį trečiadienį netoli Giavos kaimo rytinėje Kapisos provincijoje. Jis dar labiau padidino įtampą tarp šalies vyriausybės ir NATO pajėgų, kurioms priekaištaujama dėl civilių gyventojų aukų, žuvusių per panašias operacijas, kurių skaičius per pastaruosius penkerius metus kasmet augo. Afganistano vyriausybės pareigūnai paskelbė siaubą keliančias aštuonių žuvusių berniukų nuotraukas ir pranešė, kad septyni iš jų buvo nuo 6 iki 14 metų amžiaus vaikai ir tik vienam jaunuoliui buvo maždaug 18 metų. Per smarkią pūgą avis ganę vaikai bandė sušilti prie laužo ir kūrėsi ugnį, kai į juos buvo suduoti du oro pajėgų smūgiai, sakė pareigūnai. "Kur šių vaikų teisės? Ar jie turėjo kokių nors teisių, ar ne? Ar jie turėjo teisę gyventi ir būti pasaulio bendruomenės dalimi?, - kalbėjo parlamentaras Mohammadas Tahiras Safi, kuriam prezidentas Hamidas Karzai pavedė ištirti šį incidentą. tik visiški silpnapročiai ir JAV propagandos suluošinti besmegeniai dar tiki kad JAV-taiką palaikanti šalis.Kas nors kiek domisi šiandienos pasaulio negali nematyti,kad JAV-didžiausias pasaulio tironas,primetinėjantis visiems savo valią(dažniausiai labai nužmogėjusią).Ji jau seniai pasaulio blogio šalis Nr.1.Ši absurdo ir prievartos imperija neišvengiamai grius,tai tik laiko klausimas,tik neaišku,kiek savo ideologinių ir politinių kolonijų griūdama sutraiškys
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių