JAV: O.Bin Ladenas nužudytas, perspėjama dėl keršto (atnaujinta)

Jungtinės Valstijos nužudė tarptautinio kovotojų tinklo "al Qaeda" lyderį Osamą bin Ladeną, sekmadienį per dramatišką kreipimąsi į amerikiečius, kurį transliavo televizija, paskelbė prezidentas Barackas Obama.

Osama bin Ladenas nukautas

Labiausiai ieškomas pasaulio teroristas buvo nukautas praėjus beveik dešimčiai metų po 2001-ųjų rugsėjo 11 dienos teroristinių atakų.

"Šįvakar galiu pranešti Amerikos žmonėms ir pasauliui, kad Jungtinės Valstijos įvykdė operaciją, per kurią buvo nukautas Osama bin Ladenas, "al Qaeda" lyderis ir teroristas, kuris atsakingas už tūkstančių nekaltų vyrų, moterų bei vaikų nužudymą", - sakė B.Obama, netikėtai sekmadienį vėlai vakare kreipęsis į amerikiečius iš Baltųjų rūmų.

Labiausiai pasaulyje ieškomas žmogus buvo nukautas vienoje slėptuvėje Pakistane per sekmadienį įvykdytą operaciją, kuri buvo surengta bendradarbiaujant su Islamabadu, nurodė JAV vadovas.

Per istorinį kreipimąsi iš Baltųjų rūmų B.Obama pareiškė pasiuntęs JAV ginkluotąsias pajėgas į Pakistaną, vadovaujantis informacija, kuri pirmąsyk buvo gauta pernai rugpjūtį.

"Nedidelė amerikiečių komanda įvykdė šią operaciją su nepaprasta narsa ir gebėjimais. Nei vienas amerikietis nenukentėjo. Jie pasirūpino išvengti civilių aukų", - nurodė B.Obama.

Žuvo ir O.bin Ladeno sūnus

Per Pakistane surengtą operaciją taip pat žuvo moteris ir dar trys vyrai, tarp jų "al Qaeda" lyderio sūnus, pranešė pareigūnai.

"Be Osamos bin Ladeno per reidą žuvo dar trys suaugę vyrai", - sakė vienas amerikiečių pareigūnas, pageidavęs neskelbti savo pavardės.

Pasak jo, du žuvusieji dirbo O.bin Ladeno kurjeriais, o trečiasis, kaip manoma, buvo paties "al Qaeda" vadeivos suaugęs sūnus.

"Taip pat žuvo moteris, kuria kaip gyvuoju skydu pasinaudojo vienas kovotojas. Dar dvi moterys buvo sužeistos" per reidą, kuris truko mažiau nei 40 minučių, pridūrė pareigūnas.

Oficiali JAV prezidento B.Obamos kalba:


"Du dešimtmečius Bin Ladenas buvo "al Qaeda" lyderis bei simbolis ir toliau planavo atakas prieš mūsų šalį, draugus ir sąjungininkus", - sakė prezidentas.

"Bin Ladeno žūtis yra iki šiol reikšmingiausias pasiekimas mūsų tautos pastangose sutriuškinti "al Qaeda". Jo mirtis nereiškia, kad nutrauksime šias savo pastangas", - pabrėžė jis.


"Nėra jokių abejonių, kad "al Qaeda" toliau vykdys prieš mus nukreiptas atakas. Privalome likti ir liksime budrūs savo namuose ir užsienyje", - įspėjo B.Obama.

"Būsime nepalenkiami, gindami savo piliečius, draugus ir sąjungininkus. Būsime ištikimi vertybėms, kurios daro mus tokiais, kokiais esame. Tokiais vakarais kaip šis galime pasakyti šeimoms, netekusioms savo artimųjų dėl "al Qaeda" teroro, kad teisingumas įvykdytas", - sakė prezidentas.

Beveik 3 tūkst. žmonių žuvo 2001 metų rugsėjo 11-ąją, kai "al Qaeda" teroristų užgrobti lėktuvai rėžėsi į Pasaulio prekybos centro dangoraižius Niujorke ir juos sugriovė.

Dar vienas užgrobtas orlaivis įsirėžė į Pentagono pastatą Vašingtone, o ketvirtasis sudužo laukuose Pensilvanijoje, kai jo keleiviai susigrūmė su pagrobėjais. Visi lėktuvuose buvę žmonės žuvo.

"Amerikos pergalė"

Buvęs JAV prezidentas George'as W.Bushas, kuris savo prezidentavimo pradžioje pradėjo "karą su terorizmu", kad po 2001 metų rugsėjo 11-osios išpuolių sučiuptų "al Qaeda" vadeivas, pranešė pasveikinęs dabartinį valstybės vadovą Baracką Obamą, kai sužinojo apie Osamos bin Ladeno žūtį.

"Pasveikinau jį ir mūsų vyrus bei moteris iš kariuomenės ir žvalgybos bendruomenių, pašventusius savo gyvenimus šiai misijai. Būsime jiems amžinai dėkingi", - rašė G.W.Bushas pareiškime, kurį išplatino jo biuras.

Sekmadienį vakare paskelbtame pareiškime buvęs JAV lyderis nurodė, kad B.Obama jam paskambino ir pranešė, kad amerikiečių pajėgos nužudė O.bin Ladeną.

"Šis reikšmingas pasiekimas žymi Amerikos, žmonių, kurie siekia taikos pasaulyje ir tų, kurie neteko savo artimųjų 2001 metų rugsėjo 11-ąją, pergalę", - rašoma G.W.Busho pareiškime.

"Kova su terorizmu tęsiasi, tačiau šįvakar Amerika pasiuntė aiškią žinią: nepriklausomai nuo to, kiek ji tęsis, teisingumas bus įvykdytas", - pabrėžė buvęs prezidentas.

Amerikiečiai perspėjami dėl keršto

JAV Valstybės departamentas sekmadienį paskelbė perspėjimą užsienyje esantiems JAV piliečiams apie galimus prieš juos nukreiptus smurto išpuolius, išprovokuotus tarptautinio teroristų tinklo "al Qaeda" lyderio Osamos bin Ladeno žūties.

"JAV Valstybės departamentas perspėja Jungtinių Valstijų piliečius, keliaujančius arba gyvenančius užsienyje, apie galima antiamerikietišką smurtą dėl pastarosios antiteroristinės veiklos Pakistane, - sakoma oficialiame pranešime. - Atsižvelgiant į dabartinės padėties neaiškumą ir permainingumą, JAV piliečiai, esantys teritorijose, kuriose pastarieji įvykiai gali sukelti antiamerikietišką smurtą, primygtinai raginami apriboti keliones iš savo namų ir viešbučių, taip pat vengti masinių susirinkimų ir demonstracijų."

Departamentas pridūrė, kad šis perspėjimas galios iki rugpjūčio 1 dienos.

 

Amerikiečių reakcija į žinią, jog Osama bin Ladenas nužudytas:


D.Cameronas: O.Bin Ladeno žūtis atnešė "didelį palengvėjimą"

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pirmadienį pagyrė žinią apie tarptautinio teroristų tinklo "al Qaeda" lyderio Osamos bin Ladeno žūtį, sakydamas, kad šis faktas "atneš didelį palengvėjimą žmonėms visame pasaulyje".

"Al Qaeda" pagrindinis vadovas buvo nukautas per slaptą specialiųjų JAV pajėgų operaciją Pakistano mieste Abotabade, esančiame į šiaurės rytus nuo sostinės Islamabado.

O.bin Ladeno žūtis tapo didžiausiu JAV triumfu "kare su teroru", vykusiu pastarąjį dešimtmetį - nuo 2001 metų rugsėjo 11 dieną įvykdytų atakų Niujorke ir Vašingtone.

"Al Qaeda" lyderio žūtis - "sveikintina gairė"

Niujorko policijos vadovas sekmadienį pareiškė, kad žinia apie tarptautinio teroristų tinklo "al Qaeda" vadovo O.bin Ladeno žūtį yra "sveikintina gairė" žmonėms, kurių artimieji ir draugai žuvo per 2001 metų rugsėjo 11 dieną įvykdytas teroro atakas.

"Osamos bin Ladeno žūtis yra sveikintina gairė per rugsėjo 11-ąją žuvusiųjų draugams ir šeimoms, taip pat visiems, kurie iki šiol uoliai dalyvauja saugant Niujorką nuo kitų atakų", - sakoma Niujorko policijos komisaro Raymondo Kelly pranešime.

Žiniasklaida pranešė, kad paskelbus apie O.bin Ladeno žūtį Niujorke bus papildomai sustiprintos saugumo priemonės, tačiau policijos departamentas šią informaciją komentuoti atsisakė.

O.Bin Ladeno žūtis - "visų demokratijų pergalė"

O.bin Ladeno žūtis yra "pergalė visų demokratijų, kovojančių su pasibjaurėtina terorizmo rykšte", pirmadienį pareiškė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Alainas Juppe.

"Prancūzija, Jungtinės Valstijos ir Europos valstybės glaudžiai dirba kartu, kovodamos su terorizmu, todėl nepaprastai džiaugiuosi dėl šių žinių", - A.Juppe sakė Prancūzijos nacionaliniam radijui, kai Vašingtonas paskelbė apie O.bin Ladeno žūtį Pakistane.

A.Juppe perspėjo, kad O.bin Ladeno žūtis nepanaikins terorizmo grėsmės, primindamas praeitą savaitę Maroke įvykdytą sprogdinimą, per kurį žuvo mažiausiai aštuoni Prancūzijos piliečiai. Diplomatijos vadovas pridūrė, kad Paryžius tebesilaiko aukščiausio lygio parengties.

"Būsime dar budresni ne bet kada. Terorizmo grėsmė didelė. Deja, prieš kelias dienas tuo įsitikinome Marakeše, - pabrėžė jis. - Aišku, kad nebaigta kova su blogiausios rūšies bailumu - atakomis prieš nekaltuosius".


Šiame straipsnyje: Osama bin Ladenas

NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunieciai

kaunieciai portretas
Saunuoliai Amerikos kovotojai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

idioto

idioto portretas
Tai pries ka dabar kovos amerika? Savo didiji bauba nukove, kas toliau sarase? Hmmm... ar ilgai hidra be galvos bus... vietoj vienos nukirstos dvi isauga...

mh

mh portretas
o kaune koncertavo didis zmogus Bob
VISI KOMENTARAI 51
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių