JAV centrinį regioną užklupo smarki žiemos audra

Didelė žiemos audra ketvirtadienį užklupo didelę dalį JAV centrinio regiono, nešdama smarkų snygį, šlapdribą ir lijundrą, o kai kur netgi buvo paskelbtas tornadų pavojus, siaučiant smarkiems vėjams.

Prognozuojama, kad ši audra paveiks dešimtis milijonų žmonių 24 valstijose, kol išsikvėps penktadienį arba šeštadienį, pasiekusi Didžiuosius ežerus.

Tačiau ir tuomet dangus nepragiedrės: audra traukia antrą žemo slėgio sistemą nuo Meksikos įlankos, kuri, kaip numatoma, kai kur Rytų pakrantėje šeštadienį ir sekmadienį išvers iki 60 centimetrų sniego.

Nacionalinė orų tarnyba nurodė, kad ketvirtadienio popietę kai kur Kolorade ir Kanzase prisnigo 43 centimetrus.

Numatoma, kad kitose teritorijose nuo Oklahomos iki Ohajo sniego danga pastorės 15-46 centimetrais, kol audra praslinks.

Regionuose, kuriuos apėmė pietinis šios audros pakraštys, gyventojams kyla nepatogumų dėl pavojingos lijundros ir šlapdribos, o kai kuriose Arkanzaso vietovėse paskelbtas pavojus dėl plikledžio.

Kai kur plentai ir netgi didžiosios automagistralės tapo visiškai neišvažiuojamos, o kiti keliai pasidengė pavojingu plikledžiu, todėl pareigūnai ragina žmones likti namuose arba pasiimti būtiniausių atsargų, jeigu jiems būtinai reikia kur nors važiuoti.

Per eismo įvykius, įvykusius dėl pavojingų sąlygų keliuose, žuvo jau bent du žmonės.

18-metis Alexanderas Cody (Aleksandras Kodis) žuvo trečiadienį, kai jo pikapas tapo nevaldomas slidžiame Oklahomos kelyje ir išlėkė į priešpriešinio eismo juostą, pranešė televizija KOCO.

Tuo tarpu 19-metė Kristina Leigh Ann Allen (Kristina Lej En Alen) žuvo tą pačią dieną, kai kita moteris nesuvaldė savo automobilio apsnigtoje Nebraskos automagistralėje ir rėžėsi į jos mašiną, nurodė televizija WOWT.

Daugelyje vietų pranešta apie dingusią elektrą, trūkinėjant apledėjusiems laidam, o stipriam vėjui vartant medžius.

Akinančią pūgą kai kur lydėjo žaibų blyksniai - šis reiškinys žinomas kaip „sniego perkūnija“.

Misūrio gubernatorius paskelbė nepaprastąją padėtį, kai audra naktį atnešė į šią Vidurio Vakarų valstiją pavojingą lijundrą ir išvertė iki 25 centimetrų sniego.

„Misūris pasiruošęs prireikus suteikti pagalbą bendruomenėms ir skirti išteklių, kad žmonės būtų saugūs, - sakė gubernatorius Jay Nixonas (Džėjus Niksonas). - Raginu visus Misūrio gyventojus atidžiai stebėti orus ir vengti nebūtinų kelionių.“

Kanzase ketvirtadienį buvo uždarytos valstybiniai biurai, kad ne būtiniausių įstaigų darbuotojams netektų važiuoti pavojingais keliais. Šiuo pavyzdžiu pasekė daugelis verslo įmonių savininkų ir mokyklų pareigūnų.

Kai kur pūga buvo tokia smarki, jog įstrigo sniego valymo mašinos, o greitosios pagalbos automobiliams buvo sunku vežti pacientus į ligonines.

„Keliai Višitoje (Kanzase) padengti sniegu ir daugelis neišvažiuojami, - Sedžviko apygardos krizių centras perspėjo savo tinklalapyje. - Prašome likti namuose ir neišvažiuoti į kelius, jeigu tai nėra absoliučiai būtina.“

Tuo tarpu trečia audrų sistema vertė sniegą Oregone ir Vašingtono valstijoje, o tai buvo gera žinia vietos slidinėjimo kurortams.

Žiemos audrų atnešti krituliai taip pat gali būti sveikintini kitose šalies dalyse.

„Gera žinia, kad bent dvi iš tų sistemų padeda gelbėtis nuo užsitęsusios sausros“, - Nacionalinės orų tarnybos meteorologas Davidas Rothas (Deividas Rotas) sakė naujienų agentūrai AFP.


Šiame straipsnyje: sniegaspūgaJAV

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių