Izraelyje siaučiantys miškų gaisrai nusinešė 41 žmogaus gyvybę (papildyta)

Izraelyje įsiliepsnojęs smarkiausias miškų gaisras iki penktadienio nusinešė jau 41 žmogaus gyvybę, o į pagalbą malšinant liepsnas vyksta ugniagesių komandos ir įranga iš viso pasaulio.

Izraelio šiaurėje įsiliepsnoję miškų gaisrai privertė evakuoti tūkstančius gyventojų ir priartėjo prie šalies trečio didžiausio miesto Haifos.

Tuo tarpu daug šalių atsiliepė į nedažnai skelbiamą Izraelio pagalbos šauksmą ir pasiuntė žydų valstybei precedento neturinčią pagalbą.

Izraelio pareigūnai nurodė, kad apie 100 ugniagesių atvyko iš Bulgarijos; taip pat sulaukta gaisrų malšinimo specialistų iš Jordanijos ir Graikijos. Iš Didžiosios Britanijos ir Kipro skrenda specialūs ugniagesių lėktuvai; pagalbą taip pat siunčia JAV, Rusija, Egiptas, Ispanija, Azerbaidžanas, Rumunija.

Turkija taip pat užmiršo pastaruoju metu tvyrojusią įtampą su kaimynine šalimi ir ištiesė jai pagalbos ranką.
Izraelio užsienio reikalų ministras Avigdoras Liebermanas sakė, kad visa tarptautinė pagalba turėtų atvykti iki penktadienio popietės. Duodamas interviu Izraelio radijui, ministras išreiškė viltį, kad gaisrai bus užgesinti iki šeštadienio vakaro.

Policijos atstovas spaudai Micky Rosenfeldas sakė, kad aukų padaugėjo iki 41. Visi žuvusieji - Izraelio teisėsaugos pareigūnai, važiavę autobusu gelbėti palestiniečių, laikomų viename vietos kalėjime, kuriam pavojų sukėlė didžiulis gaisras.

Pasak atstovo, dar 16 tebėra hospitalizuoti, tarp jų Haifos policijos viršininkas, kurio būklė kritinė. Sunkiai nukentėjo dar trys žmonės.

Apie 30 tūkst. žmonių buvo evakuoti iš savo namų. Per ketvirtadienį įsiliepsnojusį gaisrą prieš Galilėjos ežero esančiame Karmelio miške išdegė jau per 4 tūkst. hektarų, sakė M.Rosenfeldas.

Izraelio ministrų kabinetas penktadienio rytą planuoja surengti neeilinį posėdį, kuriame bus tariamasi dėl šios nelaimės, kuri, pasak premjero Benjamino Netanyahu, yra "precedento neturinčio masto".

Vyriausybės vadovas planuoja po šio posėdžio išvykti į nelaimės vietą patikrinti, kaip vykdomi gesinimo darbai.
Izraelio rabinai paskelbė specialią maldą už gaisro aukas.

Policija taip pat evakuoja žmonės iš vieno universiteto, trijų kalėjimų ir ligoninės.

Tyrėjai mano, kad gaisras galėjo kilti atsitiktinai arba buvo įvykdytas tyčinis padegimas. Tačiau jie iš esmės atmetė galimybė, jog mišką galėjo padegti kokia nors palestiniečių kovotojų grupuotė.

Miškas užsidegė apie vidurdienį, o liepsna staigiai išplito, esant neįprastai karštiems ir sausiems orams. Izraelyje praeita vasara buvo neįprastai karšta, o rudenį, kuris paprastai būna lietingas, kritulių buvo mažai.

Apsaugininkams skubant į Damono kalėjimą, priešais jų autobusą ant kelio užvirto medis. Negalėdami ištrūkti iš autobuso, daugelis pareigūnų sudegė gyvi. Kiti žuvo bėgdami nuo liepsnų, kurios sparčiai plito krūmynuose, dėl sausros išdžiūvusiuose kaip parakas.

Izraelis, kuris paprastai pats siunčia savo gelbėtojų ir gydytojų komandas į kitas stichinių nelaimių ištiktas šalis, šįkart buvo priverstas pats šauktis tarptautinės pagalbos.

Šis gaisras smarkiai nuniokojo vieną iš nedaugelio Izraelyje likusių didelių miškų, kurį sudaro savaime medžiais apaugę ir užsodinti plotai. Karmelio miškas buvo labai populiarus tarp poilsiautojų, taip pat buvo dešimčių rūšių retų gyvūnų prieglobstis.

Miškininkai stengėsi evakuoti gyvūnus iš degančių plotų.

Izraelio gynybos ministras Ehudas Barakas įsakė kariškiams skirti visus prieinamus išteklius gaisrams gesinti ir į pavojų patekusiems žmonėms gelbėti.

Izraelio prezidentas Shimonas Peresas pareiškė sielvartaujantis dėl žuvusiųjų ir gyrė ugniagesius, mėginančius suvaldyti stichiją.

"Jų didžiulė asmeninė drąsa yra pavyzdys, o mes meldžiame stebuklo", - Sh.Peresas sakė per Hanukos ceremoniją. - Mes meldžiamės dėl jų saugumo. Meldžiamės, kad gaisras liautųsi".

Prezidento kanceliarija tai pat pranešė, kad šalies vadovas kalbėjosi su palestiniečių premjeru Salamu Fayyadu (Salamu Fajadu), kuris pareiškė užuojautą dėl šios nelaimės.


Šiame straipsnyje: Izrealisgaisrai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių