Italijos premjeras S.Berlusconi po užpuolimo atsidūrė ligoninėje

Sutrikusios psichikos vyras sekmadienį užpuolė Italijos premjerą Silvio Berlusconi, kuris per šį incidentą neteko dviejų dantų ir buvo išvežtas į ligoninę kruvinu veidu.

S.Berlusconi nukentėjo savo gimtajame šiauriniame Milano mieste, kur vyko vienas politinis sambūris. Televizijos reportažuose buvo matoma, kaip žmonių minios apsuptą 73 metų premjerą netikėtai puolė vyras, kuris paleido į kažkokį daiktą.

S.Berlusconi, kurio veidas buvo kruvinas, padėjėjai įsodino į automobilį ir išvežė iš įvykio vietos.

 

Policija vėliau pateikė kaltinimus 42 metų vyrui dėl užpuolimo sunkinančiomis aplinkybėmis - užpuolikas sviedė į S.Berlusconi Milano gotikinės katedros modelį, nurodė naujienų agentūra ANSA.

Premjeras buvo apžiūrėtas Šv.Rapolo ligoninės priimamajame; jam suteikta pirmoji pagalba. Pasak ligoninės atstovo, S.Berlusconi buvo išmušti du dantys, skilo nosies kaulas, taip pat buvo sužeista viršutinės lūpos vidinė ir išorinė pusė bei sumuštas veidas.

"Klinikiniu požiūriu - viskas gerai, tačiau (jį) dar reikės vieną ar dvi dienas stebėti", - sakė gydytojas Alberto Zangrillo (Albertas Dzangrilas), Šv.Rapolo ligoninės priimamojo vedėjas.

S.Berlusconi operacijos tikriausiai neprireiks, pridūrė jis.

"Man viskas gerai, viskas gerai", - ANSA citavo milijardieriaus premjero žodžius, kuriuos jis esą ištarė išeidamas iš ligoninės priimamojo.

Pasak ANSA, įtariamasis užpuolikas Massimo Tartaglia pastaruosius 10 turėjo psichikos problemų. Jo psichiatras buvo iškviestas į policijos areštinę, į kurią buvo išvežtas įtariamasis.

Televizija parodė, kaip policija gina nuo įtūžusios minios sulaikytą M.Tartaglią, kuris atrodė apsvaigęs. Jį apieškoję pareigūnai rado kryžių ir ašarinių dujų balionėlį, nurodė ANSA.

S.Berlusconi vadovaujamos "Laisvės tautos" partijos mitinge kilo muštynės, kai apie dešimt žmonių pasityčiojo iš premjero, išvadinę jį klounu.

Prie mikrofono kalbėjęs premjeras į protestuotojų šūksnius atkirto skanduodamas: "Gėda jums!".

Italijos prezidentas Giorgio Napolitano (Džordžas Napolitanas) sakė "griežtai smerkiantis" tą ataką.

S.Berlusconi prieš kelerius metus nukentėjo per panašų išpuolį Romoje, kai vienas jaunuolis smogė jam fotoaparato stovu ir prakirto galvą.

Ekscentriškas premjeras pastaraisiais mėnesiais patyrė didėjantį spaudimą dėl audringo asmeninio gyvenimo ir verslo aferų. Penktadienį jis atmetė kaltinimus dėl įtariamų ryšių su mafija, kuriuos Italijos teisme išsakė vienas buvęs nusikalstamos grupuotės narys, vadindamas tokius pareiškimus "farsu".

S.Berlusconi praeitų metų gegužę Italijos premjeru tapo jau trečią kartą. Jis sakė nepasiduosiantis spaudimui surengti pirmalaikius rinkimus.

Kilus skandalų virtinei dėl premjero asmeninio gyvenimo, jo žmona Veronica Lario (Veronika Larijo) šiemet pareikalavo skyrybų.

53 metų V.Lario siekia prisiteisti iš vyro 43 mln. eurų (148,5 mln. litų) metinių alimentų, nurodė dienraštis "Corriere della Sera".

V.Lario jau anksčiau buvo supykusi dėl pranešimų apie jo vyro įtariamus ryšius su jaunesnėmis moterimis. Jos kantrybės taurė persipildė balandį, kai S.Berlusconi dalyvavo manekenės karjeros siekiančios Noemi Letizios (Noemi Leticijos) 18-o gimtadienio vakarėlyje.

Dėl tos merginos ryšių su premjeru gandai sklido kelis mėnesius.

S.Berlusconi polinkis į prieštaringai vertinamus pareiškimus taip pat sustiprino politinį spaudimą.

Gruodžio 5 dieną prieš premjerą Romos centre protestavo apie 350 tūkst. žmonių, kurie atsiliepė į internetu išplatintą atsišaukimą surengti "Dieną be Berlusconi".

"Kairieji sako, kad esu pabaisa. Tačiau esu ne pabaisa, o šaunuolis", - plačiai besišypsantis S.Berlusconi sakė sekmadienį vykusiame mitinge.

Italijos Aukščiausiasis Teismas spalį pripažino negaliojančiu amnestijos įstatymą, kuriuo galėjo pasinaudoti premjeras, kaltinamas dėl kelių korupcijos atvejų.

Penktadienį Milane vyko vienos premjerui iškeltos korupcijos bylos teismo posėdis, tačiau bylos nagrinėjimas buvo atidėtas iki sausio 15 dienos. S.Berlusconi kaltinamas sumokėjęs 600 tūkst. dolerių buvusiam teisininkui britui Davidui Millsui (Deividui Milsui), kad šis melagingai liudytų dviejose praeito amžiaus 10-ame dešimtmetyje nagrinėtose bylose.

D.Millsas, kurio byla nagrinėta atskirai, vasarį buvo pripažintas kaltu ir nuteistas kalėti 4,5 metų.


Šiame straipsnyje: Berlusconi

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių