Italijoje žemės drebėjimo aukų padaugėjo iki 6 (papildyta 22:31 val.)

Stiprus žemės drebėjimas, sekmadienį paryčiais supurtęs tankiai gyvenamą Italijos šiaurės vakarų regioną, kuriame itin išvystyta pramonė, nusinešė mažiausiai šešių žmonių gyvybes, taip pat sugriovė nemažai namų, gamyklų ir istorinių pastatų.

Gelbėjimo tarnybos nurodė, kad dešimtys žmonių buvo sužeisti per 6 balų žemės drebėjimą vidury nakties, kuris privertė tūkstančius gyventojų išbegti į gatves miestuose ir miesteliuose Emilijos-Romanijos regione.

Italijos premjeras Mario Monti (Marijus Montis) paskelbė anksčiau nei planuota grįšiantis į savo šalį iš NATO viršūnių susitikimo Jungtinėse Valstijose dėl dvigubos nelaimės - žemės drebėjimo ir vienos paauglės gyvybę nusinešusio sprogdinimo, įvykdyto šeštadienį vienoje mokykloje pietų Italijoje.

Praėjus kelioms valandoms po 2 val. 4 min. Grinvičo (5 val. 4 min. Lietuvos) laiku smogusio žemės drebėjimo ir kelių stiprių pakartotinių smūgių, gelbėtojai naršė pastatų griuvėsius, ieškodami nukentėjusių arba žuvusių žmonių.

Keturi iš žuvusiųjų buvo gamyklų naktinių pamainų darbininkai, tarp jų du, kuriuos užgriuvo vienos keramikos gamyklos cecho stogas Sant Agostino di Feraros miestelyje.

Kaip pranešama, viena 37 metų Vokietijos pilietė ir kita moteris, senesnė nei 100 metų, mirė nuo per žemės drebėjimą patirto šoko.

Žemės drebėjimas padarė „reikšmingą“ žalą istoriniams pastatams smarkiai supurtytuose Bolonijos, Feraros, Veronos ir Mantujos miestuose, informavo Italijos kultūros ministerija.

„Kaip nurodoma pirmuosiuose pranešimuose, kultūros paveldui padaryta žala yra reikšminga“, - pažymėjo ministerija, pridūrusi, kad atliekami „išsamesni tikslinimai su ugniagesiais ir civilinės saugos tarnyba“.

Italijos televizijos reportažuose matoma, kad griuvėsiais virto daug istorinių pastatų, tarp jų bažnyčių. Pastatų nuolaužos krisdamos traiškė automobilius, Civilinės saugos agentūra evakavo šimtus pagyvenusių ir pažeidžiamų žmonių į improvizuotas savivaldybės slėptuves Finale Emilijos mieste ir kitose netoli epicentro esančiose gyvenvietėse.

Taip pat prevenciškai buvo evakuotos ligoninės ir apie 3 000 gyventojų.

Žemės drebėjimas taip pat sugriovė saugyklas, kuriose buvo laikoma daugiau nei 300 tūkst. parmezano ir panašios rūšies sūrio „Grana Padano“ ritinių, kurių vertė - per 250 mln. eurų (863 mln. litų), pranešė vienas šios pramonės pareigūnas.

Neseniai restauruotos VI amžiuje pastatytos koplyčios San Karle, esančiame netoli Feraros, stogas įgriuvo, palikdamas angelų statulas po atviru dangumi.

37 metų architektas Claudio Fabbri (Klaudijus Fabris) sakė naujienų agentūrai AFP, kad koplyčios restauravimo darbai truko aštuonerius metus.

„Dabar ten nebeliko ką daryti“, - pridūrė jis su neviltimi.

Žmonės išbėgo į gatves ir baiminosi sugrįžti, nes ore tvyrojo dujų kvapas.

38 metų pensininkas Claudio Bignami (Klaudijus Binjamis), anksčiau dirbęs elektriku, sakė: „Išėjau į lauką, nes pajutau, kaip juda namas. Baldai virto. Kilo chosas. Visi bėgiojo kas kur.“

73 metų Aldra Bregoli, kuri lūkuriavo gatvėje, apsivilkusi megztinį ant naktinių marškinių, sakė: „Turėjau greitai išbėgti. Negaliu grįžti namo. Bijau.“

Pareigūnai nurodė, kad požeminių smūgių epicentras buvo ties Finale Emilija, esančia už 36 kilometrų į šiaurę nuo Bolonijos, o židinys - itin negiliai, vos 5,1 kilometro gylyje.

Vienas iš žuvusiųjų keramikos gamykloje - 35 metų Nicola Cavicchi (Nikola Kavičis) - „norėjo važiuoti į pajūrį, bet dėl prognozuojamų blogų orų nusprendė eiti į darbą, pavaduodamas vieną susirgusį bendradarbį“, vienas jo šeimos narys sakė vietos žiniasklaidai..

Vienas 29 metų marokietis žuvo, kai ant jo užgriuvo sija vienos gamyklos ceche Ponte Rodoni di Bondeno miestelyje.

Ketvirto naktinės pamainos darbininko lavonas buvo rastas ankstyvą popietę po nuolaužomis vienoje gamykloje netoliese esančiame kaime.

Finale Emilijoje ugniagesiai išgelbėjo vieną penkiametę, kuri buvo įstrigusi po savo namo griuvėsiais.

Žemės drebėjimo paveiktas regionas yra ne vien svarbus pramonės centras - jame esama neįkainojamų architektūros ir meno paminklų. Feraros senamiestis yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Sekmadienio popietę įvyko 5,1 balo pakartotinis smūgis, sugriovęs kelis ankstesnio žemės drebėjimo susilpnintus pastatus, o vienas ugniagesys buvo sunkiai sužalotas, nukritęs nuo sienos.

„Italija - šalis, kurioje dažnai vyksta žemės drebėjimai“, - pažymėjo seismologas Enzo Boschi (Encas Boskis).

2009 metų kovą 6,3 balų žemės drebėjimas nuniokojo centriniame šalies regione esantį L'Akvilos miestą, nusinešdamas apie 300 žmonių gyvybių, o dar dešimtis tūkstančių palikdamas be pastogės.

Sunaikino šimtus tūkstančių kg sūrio

Žemės drebėjimas sunaikino daugiau nei 300 tūkst. parmezano ir panašios rūšies sūrio „Grana Padano“ ritinių, kurių vertė - per 250 mln. eurų (863 mln. litų), pranešė vienas šios pramonės pareigūnas.

„Žemės drebėjimas buvo labai stiprus ir smarkiai apgadino daugelio (sūrių) saugyklų pastatus, taip pat tūkstančius tonų“ šių dviejų rūšių sūrio, sakė konsorciumo, prižiūrinčiam „Grana Padano“ sūrio kokybę ir šio prekinio ženklo tinkamą naudojimą, vadovas Stefano Berni (Stefanas Bernis).

„Nuostoliai labai dideli, tačiau nebuvo aukų, o tai suteikia didelį palengvėjimą šiuo nerimą keliančiu metu“, - jis sakė naujienų agentūrai ANSA.

Pirminis žalos įvertinimas 250 mln. eurų yra „labai konservatyvus“, aiškino S.Berni, išreiškęs viltį, jog daugiau nebebus požeminių smūgių, kurie „dar labiau pablogintų jau dabar smarkiai pažeistų ir trapių statinių būklę“.

Vienas sūrio ritinys gali sverti iki 40 kilogramų.


Šiame straipsnyje: žemės drebėjimasItalija

NAUJAUSI KOMENTARAI

tadas

tadas portretas
gyvenu italijoje ir sianakti teko patirti 20 sek baimes:(

Mirksiuke.

Mirksiuke. portretas
SUUUURIS,turbut reikia laukti parmezano pabrangimo.

I

I portretas
Antra karta sito patirti nenoreciau, kazin ar dar karta vaziuosiu atostogu i Italija
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių