Italijoje vykstantys rinkimai nuvylė ir supykdė šalies gyventojus

Rinkimus Italijoje ekspertai pravardžiuoja visuomenės protestu prieš politikus, Europą ir net pačią krizę.

Vakar po pietų Italijoje duris užvėrė visos balsavimo apylinkės. Žmonių šiais metais į rinkimus atėjo gerokai mažiau – apie 55 proc., taigi 7 proc. mažiau nei per praėjusius rinkimus 2008 m.

„Italija atsuka nugarą politikai, palieka balsadėžes ir štai taip registruoja savo protestą“, – trimitavo kairiosios pakraipos dienraštis „Il Fatto Quotidiano“.

„Corriere della Sera“ pridūrė, jog mažas aktyvumas rodo, kad rinkėjams įgriso griežtos taupymo priemonės ir „krizė, kurios galo nematyti“.

47 metų taksistas Daniele skundėsi: „Visa politinė sistema supuvusi. Tai bus žadintuvo skambutis.“

49 metų teisininkas Paolo Gentile pridūrė: „Man jau bloga nuo skandalų ir vagysčių. Mums reikia jaunų ir naujų žmonių parlamente, o ne tų pačių senųjų partijų, kurios susimovė.“

„Aš nusiteikęs pesimistiškai, – piktinosi 43 metų žvejas iš Palermo Cristiano Reale'as. – Nemanau, kad kas nors, kas laimės šiuos rinkimus, sugebės išspręsti šios šalies problemas.“

Ekonomistas Riccardo Barbieris pabrėžė, kad jam rinkimai Italijoje panašūs į balsavimą Graikijoje.

„Iš tiesų nemažai panašumų. Proeuropietiškos partijos praranda populiarumą populistams, – komentavo ekonomistas. – Visuomenės nuotaikos blogos, nes žmonės nemato naudos iš taupymo ir nepasitiki politinėmis partijomis.“

Daugelis analitikų sako, kad,  nesvarbu, kas laimės rinkimus, kita Italijos vyriausybė vis tiek privalės tęsti reformas, nes kito kelio nėra. Tačiau nemažai balsų prognozuojama į Italijos politinę areną ryžtingai įsiveržusiam „Penkių žvaigždučių judėjimui“, vadovaujamam komiko Beppe Grillo. O šis žodžių į vatą nevynioja – jis kritikuoja visus ir visur.

Tačiau 80-metė pensininkė Viola Rossi sakė, kad balsuos už Pierą Luigi Bersani, nes Italijai reikia stabilumo.

„Balsavau už demokratus, nes jie vieninteliai gali suformuoti stabilią vyriausybę, kad Italijai nesibaigtų taip kaip Graikijai“, – sakė moteris.

„Aš irgi nenoriu, kad baigtume kaip Graikija“, – pridūrė 63 metų Alessandro, taip pat balsavęs už Demokratų partiją.

Daugelis analitikų sako, kad P.L.Bersani veikiausiai burs jėgas su buvusiu Italijos premjeru Mario Monti, nepaisydamas kalbų, kad koalicija nebus tvirta.


Šiame straipsnyje: ItalijarinkimaiEuropos Sąjunga

NAUJAUSI KOMENTARAI

Regina

Regina portretas
Na, tikrai ne vakar rinkimai baigėsi, o šiandien 15 val. Rašantiems būtų pravartu bent šiek tiek pasidomėti apie tai, ką rašo.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių