Italija gali iškristi iš euro zonos, mano Amerikos ekonomistas Roubini

Skubios biudžeto taupymo priemonės gali nepajėgti išlaikyti Italijos skolinimosi kainos priimtinu lygiu, ir šaliai gali iškilti nemokumo bei iškritimo iš euro zonos grėsmė, mano Amerikos ekonomistas Nourielis Roubini (Nurielis Rubinis).

Tarp iškritimo iš euro zonos kandidatų N.Roubini, Niujorko universiteto ekonomikos profesorius, išpranašavęs 2008-2009 metų pasaulinę finansų krizę, taip pat paminėjo Graikiją, Ispaniją ir Portugaliją.

„Esu linkęs manyti, jog per artimiausius 12 mėnesių yra didelė tikimybė, kad “Planas A„ (biudžeto reforma) nesuveiks Italijoje“, - sakė N.Roubini interviu televizijos kanalui „Reuters Insider“.

„Italija gali būti priversta restruktūrizuoti skolas, ir po to paliks euro zoną, - pridūrė vienas autoritetingiausių ekspertų pasaulyje pasaulinių finansų klausimu, kurį “The New York Times" yra pavadinęs ekonomistu pranašu.

Italija, kurios skola vertinama 1,9 trln. eurų (2,5 trln. dolerių) užėmė Graikijos vietą finansų krizės centre, kai dėl skolinimosi kainos augimo ji atsidūrė ties finansinės pagalbos, kurios euro zona sau negali leisti, prašymo riba.

„Didelė tikimybė, kad Italija praras prieigą prie rinkų, kad ji nebesugebės jos atkurti“, - sakė N.Roubini Taupomojo banko investicijų forumo užkulisiuose.

Gelbėjimo fondas - „juokai“

Europos centrinis bankas skolų rinkoje pradėjo agresyvų Italijos valstybinių obligacijų supirkimą, bet jis nenori tapti paskutinės instancijos kreditoriumi. Šiuo klausimu jį remia Vokietija - didžiausia euro zonos ekonomika.

N.Roubini nuomone, 440 mlrd. eurų Europos finansinio stabilumo fondas (EFSF), kurį įsteigė euro zona suvereniems skolininkams gelbėti, - ne daugiau kaip „juokai“.

Tokios pat nuomonės jis laikosi ir apie specialų investicinį mechanizmą, kuris leistų išplėsti finansinį EFSF „petį“ iki 1 trln. eurų, tuo metu, kai TVF gali nebepajėgti suteikti pakankamos finansinės paramos.

„Jeigu ECB netaps paskutinės instancijos kreditoriumi... tuo metu, kai bus panaudotas TVF ir Europos pinigų limitas, ir pasirodys, kad to nepakanka ... Italija gali būti priversta restruktūrizuoti skolas ir galiausiai išeiti iš euro zonos“, - sakė N.Roubini.

Pasak jo, „didelė tikimybė“, kad Graikija pasitrauks iš euro zonos per ateinančius 12-18 mėnesių, tuo metu kai Portugalija - „toks pats sunkus atvejis, kaip Graikija“.

„Jos gana mažos, tad jeigu apsaugojus Italiją ir Ispaniją, joms bus leista pasitraukti, jūs tai galite padaryti pusiau tvarkingai, - sakė N.Roubini. - Bet jeigu pasitrauks Italija ir Ispanija, tai reikš euro zonos subyrėjimą“.


Šiame straipsnyje: ItalijaRoubini

NAUJAUSI KOMENTARAI

lietuvis

lietuvis portretas
o po to pabirs ir visas "tautu kalejimas" Jievrosojuzas

Pilietis

Pilietis portretas
Zinant amerikos skolos dydi manau jiems pirma reiktu sao kiema perasisluoti

Trumpet Call

Trumpet Call portretas
Luko 21: 7 Jie paklausė: „Mokytojau, kada tai įvyks? Ir koks bus ženklas, kai visa tai pradės pildytis?“ 8 Jis pasakė: „Žiūrėkite, kad nebūtumėte suklaidinti, nes daugelis ateis mano vardu, ir sakys: ‘Tai Aš!’ ir: ‘Atėjo metas!’ Neikite paskui juos! 9 O kai išgirsite apie karus ir maištus, nenusigąskite, nes visa tai turi pirmiau įvykti, bet dar negreit galas“. 10 Ir dar jiems sakė: „Tauta sukils prieš tautą ir karalystė prieš karalystę. 11 Įvairiose vietose bus didelių žemės drebėjimų, badmečių, marų, bus baisių įvykių ir didelių ženklų iš dangaus. 12 Bet prieš tai jie pakels prieš jus rankas ir dėl mano vardo jus persekios, tempdami į sinagogas ir kalėjimus, ves pas karalius ir valdytojus. 13 Tai bus jums proga liudyti. 14 Taigi įsidėkite sau į širdis iš anksto negalvoti, kaip ginsitės, 15 nes Aš jums duosiu tokios iškalbos ir išminties, kad nė vienas jūsų priešininkas negalės nei atsispirti, nei prieštarauti. 16 Jus išdavinės tėvai, broliai, giminės ir draugai; kai kuriuos iš jūsų jie žudys. 17 Būsite visų nekenčiami dėl mano vardo. 18 Tačiau nė plaukas nuo jūsų galvos nenukris. 19 Savo ištverme išlaikykite savo sielas“. 20 „Kai pamatysite Jeruzalę supamą kariuomenės, žinokite, jog prisiartino jos sunaikinimas. 21 Tada, kas bus Judėjoje, tebėga į kalnus, kas mieste – teišeina iš jo, kas apylinkėse – tenegrįžta. 22 Nes tai bus bausmės dienos, kad išsipildytų visa, kas parašyta. 23 Vargas nėščioms ir žindančioms tomis dienomis! Nes baisi nelaimė ir rūstybė ištiks šitą tautą. 24 Žmonės kris nuo kalavijo ašmenų ir bus išvaryti nelaisvėn į visas tautas, o Jeruzalę mindžios pagonys, kol baigsis pagonių laikai“. 25 „Bus ženklų saulėje, mėnulyje ir žvaigždėse, o žemėje blaškysis sielvarto slegiamos tautos, jūrai baisiai šniokščiant ir šėlstant. 26 Žmonės sustings iš baimės, laukdami to, kas turės ištikti pasaulį, nes dangaus galybės bus sudrebintos. 27 Tada jie išvys Žmogaus Sūnų, ateinantį debesyje su jėga ir didžia šlove. 28 Kai tai prasidės, atsitieskite ir pakelkite galvas, nes artėja jūsų atpirkimas“. 29 Ir Jis jiems pasakė palyginimą: „Stebėkite figmedį bei visus kitus medžius. 30 Kai jie ima sprogti, jūs patys matote ir žinote, kad vasara jau arti. 31 Taip pat pamatę visa tai vykstant, žinokite, kad arti yra Dievo karalystė. 32 Iš tiesų sakau jums: ši karta nepraeis, iki visa tai įvyks. 33 Dangus ir žemė praeis, o mano žodžiai nepraeis. Mūsų karta yra paskutinė karta! Daugiau informacijos BIBLIJOJE. TAIP, SKAITYKIT BIBLIJĄ: ST, NT, PT (Laiškai; TrumpetCallofGodOnline). VISOS DALYS YRA VIENODAI SVARBIOS!… VISIEMS: "youtube: /watch?v=PEm2TjZX0-8" ; KRIKŠČIONIMS: "youtube: /watch?v=zF4UReGqGD4" ; TAU: GAL ŠIANDIEN YRA TAVO IŠGELBĖJIMO DIENA?...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių