Ispanų protestuotojai susirėmė su policija

Ispanijos policija vėlai trečiadienį guminėmis kulkomis šaudė į protestuotojus, kurie svaidė butelius, akmenis ir petardas, - tokiais pavieniais susirėmimais baigėsi Pietų Europoje vykę protesto prieš taupymą streikai.

Anksčiau trečiadienį šimtai tūkstančių demonstrantų Madride piktinosi griežto taupymo priemonėmis, kuriomis siekiama suvaldyti Ispanijos biudžeto deficitą.

Skanduodami, švilpdami ir sprogdindami petardas, žmonės užtvindė Ispanijos sostinės centrą. Tuo tarpu streikuose Ispanijoje, Portugalijoje, Italijoje ir Graikijoje dalyvavo milijonai.

„Jie atima iš mūsų ateitį“, - skelbė transparantai pagrindinėse Madrido aikštėse, kur demonstracija buvo apsupta policijos ir stebima iš sraigtasparnio.

„Turime sprendimą - nusiųskit bankininkus į kalėjimą!“ - skandavo protestuotojai profesinių sąjungų vėliavų jūroje.

„Nuostabus vakaras Madride!“ - miniai pasakė Ispanijos didžiausios profesinės sąjungos „Comisiones Obreras“ generalinis sekretorius Ignacio Fernandezas Toxo, kuris apskaičiavo, kad susirinko daugiau kaip milijonas žmonių.

Visuotiniai streikai Ispanijoje, kur, pasak profesinių sąjungų, dalyvavo daug milijonų žmonių, ir Portugalijoje paralyžiavo dideles pramonės dalis ir smogė kelių, geležinkelių ir oro transportui.

Tai buvo plačiausia koordinuota Europos akcija nuo to laiko, kai kilo krizė, nurodo profesinės sąjungos.

Didžioji dauguma protestų buvo taikūs, nepaisant didžiulio milijonų pasipiktinimo dideliu nedarbu, recesija ir, regis, nesilpnėjančiu taupymo spaudimu.

Tačiau kai kurie protestuotojai Ispanijoje, Portugalijoje ir Italijoje susirėmė su policija.

Ispanijoje po pavienių visą dieną vykusių susirėmimų mūšiai su policija vėl kilo per baigiamąjį mitingą.

Sudaužytais buteliais ir akmenimis apmėtyti policininkai atakavo dešimtis demonstrantų centrinėje Neptūno aikštėje netoli Ispanijos parlamento žemųjų rūmų, pranešė korespondentai.

Netoli Madrido pagrindinės geležinkelio stoties policija į žemę ir orą šaudė guminėmis kulkomis, kad išvaikytų dešimtis jaunuolių, kurie į pareigūnus taip pat mėtė akmenis ir butelius.

Netoli stoties degė šiukšlių dėžės, buvo išdaužyti visi greitojo maisto restorano KFC langai. Vėliau praeiviai plojo liepsnas užgesinusiems ugniagesiams.

Ispanijos šiaurės rytuose esančioje Barselonoje, kur protestavo dešimtys tūkstančių žmonių, jaunuolių grupė į vieną policijos automobilį padėjo savadarbį užtaisą, kuriam sprogus pro automobilio langus ėmė veržtis liepsnos.

Policija ėmė vaikyti jaunuolių grupes.

Per visą dieną Ispanijos policija areštavo 142 žmones. Vyriausybė pranešė, kad medikai suteikė pagalbą 74 sužeistiems žmonėms, tarp jų - 43 policininkams.

Kaimyninėje Portugalijoje policija taip pat turėjo panaudoti gumines kulkas.

Oficialūs skaičiai čia rodo, kad buvo nesunkiai sužeisti 48 žmonės, tarp jų - 21 policininkas. Buvo areštuoti septyni asmenys.

„Šiuos incidentus išprovokavo pustuzinio netvarkos (kėlimo) ir provokacijų profesionalų veiksmai“, - sakė vidaus reikalų ministras Miguelis Macedo.

Portugalijos policija panaudojo gumines lazdas prieš akmenis ir šiukšles į pareigūnus mėčiusius protestuotojus, kurie buvo susirinkę priešais parlamento pastatą Lisabonoje.

Italijoje 17 policininkų buvo sužeisti per susirėmimus, kilusius dešimtims tūkstančių studentų ir darbuotojų išėjus į gatves Romoje, Milane, Turine ir dar maždaug 100-e kitų miestų.

Turine maždaug 20 aktyvistų paprastomis ir beisbolo lazdomis mušė vieną pareigūną; tuzinas pareigūnų buvo sužeisti per gatvių mūšius Milano centre, pranešė policija.

Romoje dešimtys jauno amžiaus protestuotojų svaidė akmenis ir butelius, daužė automobilius ir bandė pralaužti policininkų linijas. Pareigūnai jiems atstumti panaudojo ašarines dujas ir šarvuotus automobilius.

Portugalijoje ir Ispanijoje galioja įstatymai, kuriais užtikrinamos minimalios paslaugos.

Vis dėlto Ispanijoje „Iberia“, „Iberia Express“, „Air Nostrum“, „Vueling“, „Air Europa“ ir „easyJet“ atšaukė daugiau kaip 600 skrydžių, tarp jų - maždaug 250 tarptautinių. „Ryanair“ pranešė, kad jokie skrydžiai neatšaukti, bet perspėjo dėl vėlavimų užregistruoti bagažą.

Portugalijos TAP paskelbė atšaukianti daugiau kaip 170 skrydžių, daugiausia - tarptautinių.

Graikijos profesinės sąjungos dėmesį sutelkė į nacionalinę krizę ir jų protestas apsiribojo trijų valandų streiku ir mitingu Atėnuose, kuriame, policijos apskaičiavimu, dalyvavo 5 tūkst. žmonių.

Profesinių sąjungų suorganizuoti mitingai veiksmo dienai paremti taip pat vyko Prancūzijoje, Belgijoje ir Lenkijoje.

Tūkstančiai žmonių išėjo į gatves Prancūzijos miestuose; jie protestavo prieš atlyginimų bei išlaidų mažinimą ir mokesčių didinimą šioje antroje pagal dydį euro zonos ekonomikoje.

Streikas sutapo su įnirtingais debatais dėl taupymo politikos recesijos euro zonoje sąlygomis.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) praėjusį mėnesį pripažino, kad nepakankamai įvertino mastą, kuriuo tokios priemonės stabdo ekonomikos augimą, taip sudarydamas sąlygas švelninti deficito mažinimo tikslus tokiose šalyse kaip Portugalija.NAUJAUSI KOMENTARAI

nwo

nwo portretas
policija kaip visada nekalta
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių