Irano prezidentas Ahmadinejadas pasmerkė Vakarų šalis

Irano prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas trečiadienį apkaltino Vakarų šalis ir Izraelį „branduoliniu bauginimu“, kai JAV prezidentas Barackas Obama pažadėjo sustabdyti numanomą Teherano branduolinių ginklų programą.

JAV ir Izraelis boikotavo Irano lyderio aštuntąjį kasmetinį kreipimąsi į Jungtinių Tautų (JT) Generalinę Asamblėją, ir nors šįkart nebuvo delegatų išėjimo iš salės kaip ankstesniais metais, M.Ahmadinejadas vis tiek sulaukė griežtų Teherano priešininkų žodžių.

„Ginklavimosi lenktynės ir bauginimas branduoliniais ginklais bei masinio naikinimo ginklais, vykdomi hegemoninių galybių, tapo vyraujančiu reiškiniu“, - jis paskelbė per 35 minutes trukusią kalbą, kurią palydėjo šykštūs plojimai.

„Nesiliaujantys necivilizuotų sionistų grasinimai imtis karinių veiksmų prieš mūsų didžią šalį yra aiškus šios karčios tikrovės pavyzdys“, - pridūrė Irano lyderis, vienintelį kartą paminėdamas Izraelį.

Vakarų šalys įsitikinusios, kad Irano urano sodrinimo programa yra priemonė pagamintai pakankamą kiekį skiliųjų medžiagų, kad Teheranas pasigamintų atominių ginklų, kurie galėtų sutrikdyti galios pusiausvyrą jau dabar nestabiliuose Artimuosiuose Rytuose.

Iranas tvirtina turintis teisę vykdyti taikius branduolinius tyrimus ir nepaiso tarptautinių ekonominių sankcijų bei aiškių Izraelio grasinimų, kad jis pasiryžęs suduoti prevencinį smūgį, kad Teheranas nepasigamintų atominių bombų.

Antradienį B.Obama dar kartą aiškiai išdėstė Jungtinių Valstijų poziciją, sakydamas, kad Amerika padarys, „ką privalo“, kad neleistų Iranui įgyti branduolinių ginklų, didindamas konfrontacijos tikimybę.

JAV, Rusijos, Kinijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį susitiks Niujorke JT Generalinės Asamblėjos kuluaruose aptarti didėjančią įtampą dėl Irano branduolinės programos.

M.Ahmadinejado paskutinę viešnagę Niujorke einant prezidento pareigas, kaip įprasta, pažymėjo naujos tirados, smerkiančios Izraelį. Irano prezidentas atsisako minėti žydų valstybės vardą, įvardydamas Izraelį „nekultūringais sionistais' arba “netikru režimu".

Jungtinės Valstijos dėl šių išpuolių boikotavo M.Ahmadinejado kalbą Jungtinėse Tautose.
Ankstesnėse savo kalbose M.Ahmadinejadas yra sakęs, kad JAV vyriausybė galimai buvo susijusi su 2001 metų rugsėjo 11 dieną įvykdytomis teroro atakomis Niujorke ir Vašingtone, taip pat ragino sunaikinti Izraelį. Šįkart jis užsipuolė Vakarų šalis dėl pasaulinės ekonomikos krizės.

„Beverčio popierinio turto kūrimas naudojantis įtaka pasaulio ekonomikos centrams ir jų kontrole yra didžiausias piktnaudžiavimas istorijoje ir yra laikomas dideliu indėliu į pasaulinę ekonomikos krizę“, - sakė jis.

Tačiau didelė dalis jo kalbos buvo skirta religijai. M.Ahmadinejadas šlovino būsimą „didžiausio išganytojo“ atėjimą.

M.Ahmadinejadas sakė, kad šis išgelbėtojas yra „žmogus, mylintis kitus žmones ir absoliutų teisingumą - vyras, kuris yra tobula žmogiška būtybė ir yra vadinamas imamu Al Mahdi; žmogus, kuris ateis kartu su Jėzumi Kristumi ir teisiaisiais“.

Irano prezidentas, kuris yra šiitas, gerbia islamo 12-ąjį imamą Muhammadą Al Mahdi, kuris dingo X amžiuje ir esą turintis sugrįžti, lydimas Jėzaus Kristaus, kad išgelbėtų žmoniją.

M.Ahmadinejado kalba buvo palydėta negausiais plojimais, o jis atsisveikino pamojuodamas, prieš palikdamas JT tribūną paskutinį kartą.


Šiame straipsnyje: Mahmoud AhmadinejadasIranas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Copy

Copy portretas
- O kokį tikrąjį interesą slepia Amerika? - Tikrasis interesas yra Kinija ir Rusija. O visa kita yra šalutiniai veiksmai, kurie veda į šitų pagrindinių uždavinių realizavimą. Po Sirijos bus Iranas, po Irano bus Azerbaidžanas, Armėnija, paskui visas rusų Kaukazas ir Pavolgis ir taip toliau. Atsakymas yra labai paprastas: šiuo metu pasaulyje yra tiktai dvi valstybės, kurios realiai kelia grėsmę Jungtinių Valstijų ekonominei, karinei ir politinei galybei - Kinija ir Rusija. Ir JAV niekada ramiai nemiegos, kol šitos valstybės jai grės. - Per dešimtmetį buvo surengta ne viena JAV agresija, kai pretekstas buvo turima „žvalgybos informacija“, kuri vėliau nepasitvirtindavo. - O ar jūs nedarote klaidos galvodami, kad žinote tikruosius Jungtinių Valstijų tikslus, ir jums atrodo, kad ji jų nepasiekė? O jeigu tie tikslai yra ne tokie, kokius įsivaizduojate? Kai kam atrodo, kad JAV nieko nepasiekė Irake, nes ten vyrauja chaosas. Arba tame pačiame Afganistane, kur kiekvieną dieną žūva kareiviai ir atrodo, kad ten nieko nepasiekta. O jeigu chaosas, pasaulinis chaosas ir yra tikrasis tikslas? Tada Jungtinės Valstijos viską pasiekė.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių