Iranas kaltina Vakarus spaudimu per mirties bausme užmėtant akmenimis nuteistos moters bylą

Teheranas kaltina Vakarus, kad šie mėgina daryti jam spaudimą dėl mirties bausme užmėtant akmenimis nuteistos moters bylos.

Tuo tarpu teisėsaugos pareigūnas pranešė, kad nuteistoji yra "puikios sveikatos" ir jos byla tebėra peržiūrima.

"Jos (Vakarų šalys) tapo tokios begėdės, kad pavertė nusikaltimą padariusios ir išdavusios Sakineh Mohammadi Ashtiani bylą žmogaus teisių byla prieš mūsų šalį", - sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Raminas Mehmanparastas.

"Vakarų šalyse tai tapo moters laisvės simboliu ir jos begėdiškai nori ją išlaisvinti. Taigi, jos nori pasinaudoti šia eiline byla kaip svertu prieš mūsų šalį", - cituodama pareigūną pranešė naujienų agentūra ISNA.

"Kita pusė tik ir ieško pretekstų stoti prieš islamišką valstybės aparatą ir jeigu... mes pasiduosime jų keliamiems reikalavimams, iš revoliucijos ir sistemos nieko nebeliks", - sakė R.Mehmanparastas.

Garsios Irano žmogaus teisių gynėjos tremtyje Minos Ahadi teigimu, bausmė nuteistajai S.Mohammadi-Ashtiani galėjo būti įvykdyta jau trečiadienį.

Kalbėdama iš savo būstinės Vokietijoje M.Ahadi sakė, kad mirties bausmė dviejų vaikų motinai kol kas neįvykdyta.

"Nuosprendžio vykdymo laikas jau praėjo, taigi, šiandien tai nebeįvyks. Tačiau pavojus lieka ir tai gali įvykti bet kada", -naujienų agentūrai AFP sakė Tarptautiniam komitetui prieš užmėtymą akmenimis vadovaujanti M.Ahdi.

Pasak jos, "kai kurios šalys susisiekė su Irano vyriausybės atstovais. Akivaizdu, kad įtakos turėjo parodytas dėmesys,- pridūrė ji. - "Tačiau nuosprendžio vykdymas tik atidėtas, o ne atšauktas".

Pasak žmogaus teisių gynėjos, remiantis šaltiniais Irane, S.Mohammadi-Ashtiani pavardė yra įtraukta Irano aukščiausiojo teismo sudarytą sąrašą asmenų, kuriems bausmė bus įvykdyta per artimiausias dienas ar savaites.

Sąrašas buvo perduotas Tabrizo kalėjimo, kuriame laikoma S.Mohammadi-Ashtiani, vadovybei.

Irano teisėsaugos pareigūnas patikino, kad S.Mohammadi-Ashtiani "sveikata yra puiki".
"Šiuo metu jos sveikata puiki ir ji laikoma Tabrizo kalėjime. Provincijos teismas peržiūri jos bylą", -sakė Rytų Azerbaidžano provincijos teisingumo departamento vadovas Malekas Ajdaras Sharifis.

Jis apkaltino "vakarų žiniasklaidą", kad ši "nuodija atmosferą" ir nuteikinėja prieš Irano Islamo Respubliką, cituodama pareigūną pranešė IRNA.

Tuo tarpu Prancūzijos užsienio reikalų ministras Bernardas Kouchneras kalbėjosi su savo Irano kolega Manouchehru Mottaki, kuris patikino, kad "galutinis nuosprendis Sakineh Ashtiani byloje dar nepriimtas ir naujienos apie galimą nuosprendžio vykdymą neturi realaus pagrindo".

Savo ruožtu Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague'as paragino Iraną atšaukti planuojamą nuosprendį.

"Tai barbariška bausmė ir manau, kad ji turės neigiamos įtakos Iranui pasaulio akyse", - žurnalistams Vakarų Kranto Ramalos mieste sakė W.Hague'as po susitikimo su palestiniečių premjeru Salamu Fayyadu.

"Norėčiau juos ir dabar paraginti to atsisakyti", - sakė W.Hague'as.

Mirties nuosprendį S.Mohammadi-Ashtiani 2006 metais skyrė du skirtingi Tabrizo miesto teismai.

Pirmasis mirties nuosprendis pakariant jai buvo skirtas už dalyvavimą savo vyro nužudyme, tačiau 2007 metais bylą nagrinėjęs apeliacinis teismas moteriai skyrė švelnesnę 10 metų laisvės atėmimo bausmę.

Antrasis mirties nuosprendis, užmėtant akmenimis, jai buvo skirtas už svetimavimą su vyro nužudymu apkaltintu meilužiu. Tais pačiais metais bylą nagrinėjęs apeliacinis teismas paliko galioti šį nuosprendį.

Tuo tarpu Gruzijoje su vizitu apsilankęs Irano užsienio reikalų ministras Manouchehras Mottaki trečiadienį sakė, jog galutinio sprendimo dėl nuosprendžio minimai moteriai vykdymo dar nėra, bet viskas bus daroma pagal įstatymus.


Šiame straipsnyje: IranasMirties bausmė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių