Internete pasirodė įrašas, kaip buvo sumuštas Rusijos žurnalistas O.Kašinas

Internete pasirodė įrašas, kuriame, kaip teigiama, užfiksuota, kaip šeštadienio naktį buvo užpultas Rusijos laikraščio "Kommersant" žurnalistas Olegas Kašinas, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Mušimo kadrai įdėti į interneto portalą "Life News", kuriame teigiama, kad tai vaizdo stebėjimo kameros, įrengtos prie namo Piatnickaja gatvėje Maskvos centre, kur gyvena O.Kašinas, įrašas.

Pats žurnalistas po pakartotinos operacijos yra reanimacijoje.

"Operacija buvo padaryta, remiantis konsiliumo rezultatais. Ji vyko maždaug tris valandas. Dabar Olego smegenims tikrai niekas negresia", - parašė žurnalisto žmona Jevgenija Milova savo puslapyje socialiniame tinkle "Facebook".

Pasak jos, žurnalistui buvo padaryta sulaužytų žandikaulių ir sulaužytos kovos operacijos. Iki operacijos žurnalistui buvo sukelta dirbtinė koma, o jo būklė buvo įvertinta kaip stabiliai sunki.
Pasak laikraščio "Kommersant" vyriausiojo redaktoriaus Michailo Michailino, pirmadienį turi įvykti konsiliumas, kuriame bus nuspręsta, kaip toliau gydyti sumuštą žurnalistą.

Pats M.Michailinas pirmadienį iškviestas apklausai į Tyrimų komitetą prie Rusijos prokuratūros dėl pasikėsinimo nužudyti O.Kašino bylos tyrimo.

Tai "Kommersant vyriausiasis redaktorius pranešė agentūrai "Interfax".

Į internetą įdėtame vaizdo įraše matyti, kaip prieinantį prie namo vyrą, kaip manoma, O Kašiną, partrenkia ant žemės ir pradeda mušti priekyje ėjęs žmogus, o po to prie jo prisijungia kitas.

Iš pradžių užpuolikai spardė savo auką kojomis, po to vienas jų pradėjo mušti metaliniu strypu. Sprendžiant iš įrašo, jis buvo mušamas maždaug 1 minutę 20 sekundžių.

Oficialiai šio įrašo tikrumas nepatvirtintas. Tačiau, pasak Tyrimų komiteto atstovo Vladimiro Markino, "tyrėjai turi vaizdo stebėjimo kamerų įrašų, iš kurių aišku, kad užpuolikai buvo du".
Iš mušamo žurnalisto nebuvo atimti pinigai ir mobilusis telefonas, tai rodo, kad užpuolimo tikslas buvo ne apiplėšimas.

Dainininkė ir režisierė Jelena Pogrebižskaja, kuri yra O.Kašino kaimynė, savo tinklaraštyje taip pat teigia, kad užpuolimas buvo akivaizdžiai parengtas. Užpuolikai specialiai laukė žurnalisto gatvėje šalia namo.

"Kiemsargis sako, kad tai buvo "užsakymas". Kad du žmonės laukė Olego prie tvoros, stovėjo kaip nieko dėti su gėlių puokšte rankose. Jis ėjo namo, maždaug apie pirmą valandą (maždaug 0 val. 30 min.). Po to visas asfaltas ten buvo kruvinas. Kiemsargis, kuris greitąją pagalbą iškvietė ir padėjo Olegą įkelti, sako, kad jis buvo smarkiai sumuštas, ne kumščiais, o kažkokiu daiktu", - rašo J.Pogrebižskaja.

Byla dėl O.Kašino užpuolimo buvo perkvalifikuota iš straipsnio "pasikėsinimas nužudyti" į straipsnį "grupės asmenų įvykdytas pasikėsinimas nužudyti".

"Kommersant" vyriausiasis redaktorius mano, kad O.Kašino užpuolimas susijęs su jo žurnalisto darbu.

"Mušdami jam laužė pirštus, - sakė Michailas Michailinas radijo stoties "Echo Moskvy" laidoje. - Telefonas, pinigai, dokumentai nebuvo paimti, jis juos turėjo, kai buvo rastas. Akivaizdu, kad tai padariusiems žmonėms nepatiko, ką jis kalba ir ką jis rašo. Aš sieju tai, kas įvyko, su jo profesine veikla".

Tokios nuomonės linkęs laikytis teisių gynėjas ir Visuomenės rūmų narys Aleksandras Brodas.
"Jam mušė per pirštus, tarsi norėdami pasakyti, kad daugiau jis nepaims rašiklio į ranką, nedirbs kompiuteriu. Tai buvo įbauginimo kitiems kolegoms-žurnalistams žingsnis", - sakė A.Brodas.

Pasikėsinimas į O.Kašiną sukėlė daug atgarsių Rusijos tinklaraščiuose, šiai temai skirti pranešimai didžiausiuose interneto informacijos tinklalapiuose.

Sekmadienį prie Maskvos vyriausiosios vidaus reikalų valdybos pastato, adresu Petrovka, 38, vyko vieno dalyvio piketas, reikalaujant surasti ir nubausti O.Kašino žiauraus sumušimo kaltininkus.

Kaip praneša tinklaraštininkai, piketo dalyviai, tarp kurių buvo žurnalistų, žinomų visuomenės veikėjų ir opozicijos politikų, keitė vienas kitą, laikydami plakatą, kas 15 minučių. Prie VVR pastato stovėjo vienas piketuotojas, o priešingoje gatvės pusėje susirinko maždaug 50 žmonių.

Plakate, kurį paeiliui laikė mitinguotojai, buvo užrašyta: "Sumuštas žurnalistas Olegas Kašinas. Reikalauju surasti vykdytojus ir užsakovus".

Piketo dalyviai pradėjo rinkti parašus kreipimuisi į Rusijos prezidentą Dmitrijų Medvedevą, kuriame prašoma, kad jis asmeniškai kontroliuotų bylą dėl žurnalisto sumušimo. Iki lapkričio 7-osios vakaro, pasak akcijos organizatorių, buvo surinkti daugiau kaip 560 parašų.

Tuo tarpu Maskvos milicijos oficialusis atstovas Viktoras Biriukovas patvirtino, kad sudarytas bylos dėl žurnalisto sumušimo operatyvinis tyrimo štabas.

O.Kašinas gimė 1980 metais Kaliningrade ir 2001 metais dirbo "Komsomolskaja pravda" vietos skyriuje. Nuo 2003 iki 2005 metų buvo "Kommersant" korespondentas, po to laikraščio "Izvestija" specialusis korespondentas, žurnalo "Ekspert" apžvalgininkas. Drauge su Jegoro Gaidaro dukra, politike Marija Gaidar, vedė laidą "Juoda ir balta" televizijos kanale "?2TV".

2009 metais sugrįžo į "Kommersant", kur specializavosi rašyti straipsnius visuomenine politine tema, rašė apie mitingus, protesto akcijas, nesutinkančiųjų eitynes, jaunimo politinius susivienijimus, nušvietė D.Medvedevo veiklą.

Įspėjama, kad šio vaizdo įrašo nepatartina žiūrėti jautriems ir silpnų nervų skaitytojams.


Šiame straipsnyje: Olegas Kašinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių