Informacijos nutekinimu įtariamas karys išgyvena „lyties krizę“

Viena iš priežasčių, kodėl JAV karys Bradley Manningas, įtariamas didžiulio kiekio įslaptintos informacijos nutekinimu tinklalapiui „WikiLeaks“, buvo stebimas apskritą parą, kad nenusižudytų, buvo jo išgyvenama lytinės tapatybės krizė, sekmadienį sakė vienas liudininkas.

B.Manning, buvęs armijos žvalgybos analitikas Irake, kaltinamas dėl didžiausio konfidencialios informacijos nutekinimo per JAV istoriją, kai esą persiuntė didžiulį kiekį įslaptintų dokumentų vyriausybių paslaptis viešinančiam tinklalapiui, kurį įkūrė buvę kompiuterinis įsilaužėlis Julianas Assange'as.

Klausimas dėl numanomos B.Manningo lytinės tapatybės krizės, galėjusios sukelti psichikos „nestabilumą“, buvo iškeltas prieš parengiamąjį teismo posėdį, kai jo advokatai paragino karinį teisėją atmesti šią bylą, argumentuodami, jog karys patyrė „neteisėtą bausmę“, kai buvo devynis mėnesius laikomas vienutėje.

Vyresnysis seržantas Craigas Blenisas, dirbęs konsultantu Kvantiko karinėje bazėje, kurioje buvo laikomas B.Manningas, sakė, kad lyties problema buvo „aukščiau kitų dalykų“, nulėmusių šio kario laikymo sąlygas.

Ši krizė „rodo, kad jis nėra stabilus“, C.Blenisas sakė teismui, aiškindamas, kodėl B.Manningui buvo taikoma griežta „susižalojimo prevencijos“ programa, kol jis buvo laikomas toje bazėje, esančioje Virdžinijoje.

Breanna, B.Manningo „antrasis aš“, buvo pirmąkart paminėta per praeitais metais vykusius posėdžius. Teismo dokumentuose nurodoma advokatų pozicija, kad kalėjimo pareigūnai demonstravo „nepakantumą ir homofobiją“ B.Manningo, kuriam šiuo metu 24 metai, atžvilgiu.

C.Blenisas buvo spaudžiamas atsakyti, kodėl jis rekomendavo toliau laikyti šį armijos eilinį griežčiausio saugumo sąlygomis, nors savo ataskaitose teigė, kad jis yra pavyzdingas kalinys, o psichiatrai teigė, kad kaltinamasis nėra linkęs į savižudybę.

Teismui pateiktame vaizdo įraše C.Blenisas matomas besikalbantis su B.Manningu per jo kameros grotas, sakydamas, kad jis yra jokių rūpesčių nekeliantis kalinys. „Norėčiau turėti 100 Manningų“, - tąsyk sakė kalėjimo pareigūnas.

Vaizdo įraše B.Manningas matomas stovintis nusirengęs iki pusės, laikantis rankas už nugaros. Kalėjimo pareigūnai jį versdavo nusirengti nuogai prieš einant miegoti pagal susižalojimo prevencijos programą.

Advokatai taip pat spaudė C.Blenisą pakomentuoti vieną savo elektroninį laišką, kuriame jis galimai juokavo su savo viršininku apie galimybę perduoti B.Manningui gimtadienio paketą, kurį Kvantiko kalėjimas atmetė, nes toks žingsnis nebuvo iš anksto suderintas.

Tame laiške C.Blenisas išvardijo oficialias priežastis, kodėl buvo atsisakyta perduoti gimtadienio dovaną, tačiau pridūrė, jog toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad jie „jaučiasi kaip mulkiai“.

C.Blenisas sakė, kad jam susirūpinimą sukėlė B.Manningo nenoras kalbėtis su jį kalėjime prižiūrinčiais kariais, juolab, kad jis prisipažino galvojęs apie savižudybę, kai buvo atvežtas į Kvantiko bazę 2010 metų liepą.

Tuo tarpu B.Manningo civilinis advokatas Davidas Coombsas kėlė prielaidą, kad jo klientas, kuris anksčiau buvo laikomas JAV kariniame kalėjime Kuveite, yra tylenis iš prigimties.

„Ar gali būti, kad jūs žvelgiate į tylų vaikiną?“ - klausė D.Coombsas.

„Aš taip negalvojau“, - atsakė seržantas.

B.Manningas buvo laikomas Kvantiko kalėjime iki praeitų metų balandžio, o vėliau jį perkėlė į kalėjimą Fort Levenvorto karinėje bazėje Kanzase, kur pareigūnai padarė išvadą, kad jis nelinkęs į savižudybę ir gali būti laikomas švelnesnėmis sąlygomis.

Teisės ekspertų nuomonei, mažai tikėtina, kad karinė teisėja Denise Lind atmes šią bylą dėl B.Manningo laikymo sąlygų, tačiau ji gali atsižvelgti į šiuos argumentus teismui skiriant bausmę, jeigu kario kaltė būtų įrodyta.

Jeigu būtų pripažintas kaltu pagal visus 22 kaltinimus, įskaitant dėl „pagalbos priešui“, B.Manningas gali būti pasiųstas už grotų iki gyvos galvos.

Teisėja D.Lind anksčiau paskelbė, kad B.Manningo byla bus pradėta nagrinėti ateinančių metų kovą, o ne vasarį.

Karinio tribunolo procesas, kuris turėtų trukti apie šešias savaites, gali prasidėti kovo 6-ąją arba kovo 18-ąją, priklausomai nuo teisinių svarstymų spartos, nurodė ji..

Parengiamais svarstymas dėl B.Manningo laikymo sąlygų Kvantiko bazėje, kuris prasidėjo praeitą antradienį, bus tęsiamas trečiadienį.


Šiame straipsnyje: WikiLeaksJulianas Assange'as

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuva ir Lenkija stiprins bendradarbiavimą
  Lietuva ir Lenkija stiprins bendradarbiavimą

  Pernai rudenį sukako 25 metai, kai Lietuva atnaujino diplomatinius santykius su Lenkija. Jei kas galėtų ir švęsti, anot politologų, tai verslininkai, prekybininkai, mokslo ir meno atstovai. Politiniu lygiu buvo bendradarbiaujama su pertrūkiais. &S...

  1
 • D. Trumpas tviteryje sukritikavo protestuotojus
  D. Trumpas tviteryje sukritikavo protestuotojus

  Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sekmadienį tviteryje sukritikavo milijonus žmonių, tarp jų ir garsenybes, šeštadienį, dieną po jo prisaikdinimo, išėjusių į gatves visoje Amerikoje protestuoti. ...

  5
 • Madonna netikėtai pasirodė Vašingtono marše
  Madonna netikėtai pasirodė Vašingtono marše

  Garsioji amerikiečių dainininkė Madonna netikėtai pasirodė šeštadienį Vašingtone vykusioje protesto akcijoje, kurioje dalyvavo šimtai tūkstančių žmonių, pasisakiusių už moterų teises bei prieš naująjį JAV prez...

  4
 • Vokietijos ministras: D. Trumpo išrinkimas žymi naują erą
  Vokietijos ministras: D. Trumpo išrinkimas žymi naują erą

  Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas-Valteris Šteinmejeris) pareiškė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) išrinkimas pažymi naują erą, ir Berlynas sieks greitai užsitikrinti &bd...

  1
 • Britanijos vyriausybė nuslėpė nesėkmingą branduolinės raketos bandymą?
  Britanijos vyriausybė nuslėpė nesėkmingą branduolinės raketos bandymą?

  Didžiosios Britanijos vyriausybė sekmadienį buvo apkaltinta nuslėpusi pernai buvusį nesėkmingą branduolinio atgrasinimo ginkluotės bandymą, kuris buvo atliktas likus vos kelioms savaitėms iki parlamentarų balsavimo už sistemos atnaujinimą. ...

 • Th. May su D. Trumpu aptars prekybos ir NATO klausimus
  Th. May su D. Trumpu aptars prekybos ir NATO klausimus

  Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May (Tereza Mei) teigia ketinanti aptarti laisvosios prekybos ir NATO karinio aljanso svarbą penktadienį, kai Vašingtone susitiks su naujuoju Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldo Trumpu (Donaldu T...

 • Izraelis leido Rytų Jeruzalėje statyti 566 namus
  Izraelis leido Rytų Jeruzalėje statyti 566 namus

  Izraelio valdžia sekmadienį išdavė leidimus aneksuotose Rytų Jeruzalės teritorijose statyti 566 namus, pranešė miesto mero pavaduotojas. Tokie planai buvo atidėti laukiant JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) inauguracijos. ...

  4
 • Estijoje lankysis Ukrainos prezidentas
  Estijoje lankysis Ukrainos prezidentas

  Pirmadienį į Estiją valstybinio vizito atvyksta Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. ...

 • Popiežius perspėja apie populizmą ir Hitlerio tipo gelbėtojus
  Popiežius perspėja apie populizmą ir Hitlerio tipo gelbėtojus

  Popiežius Pranciškus šeštadienį perspėjo nesižavėti populizmu, sakydamas, kad per rinkimus tai gali atvesti į pergalę panašius į Hitlerį „gelbėtojus“. ...

  2
 • „San Antonio Spurs“ treneris išpeikė D. Trumpą
  „San Antonio Spurs“ treneris išpeikė D. Trumpą

  „San Antonio Spurs“ treneris Greggas Popovichius (Gregas Popovičius) šeštadienį smarkiai sukritikavo naująjį JAV prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą), skirdamas beveik pusę prieš rungtynes surengtos spaudos konf...

  2
Daugiau straipsnių