Ieškodamas ufonautų iššvaistė milijardą dolerių

Jeigu tikėtume Pentagonu ar Nacionaline aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA), Janis Sharp yra piktojo genijaus motina. Jos sūnus yra 42 metų Gary McKinnonas - britas, kaltinamas didžiausiu kompiuteriniu įsilaužimu JAV karo istorijoje.

Vyriškis, kurio „išdaigos“ kainavo beveik milijardą dolerių, teisinasi tiesiog ieškojęs ateivių egzistavimo įrodymų. Didžiosios Britanijos dienraštis „The Times“ aiškinosi, kas iš tikrųjų yra šis kibernetinėje erdvėje pasiklydęs sąmokslo teorijų mėgėjas.

Bando išvengti ekstradicijos

Kita savaitę G.McKinnonas pasinaudos paskutine galimybe išvengti ekstradicijos į JAV, kur jam gresia 70 metų griežto režimo kalėjime. Pralaimėjęs visus per pastaruosius šešerius metus pateiktus apeliacinius skundus, vyras jau prarado viltį. Tačiau jo motina rankų nenuleidžia. J.Sharp bando įtikinti teismą, kad jos sūnus serga Aspergerio sindromu.

„Aš sūnaus neteisinu. Jeigu nusikaltai, vadinasi nusikaltai. Bet ar mes galime išsiųsti pažeidžiamą žmogų į užsienį kalėti 70 metų už neatpažintų skraidančių objektų paieškas?“ - stebėjosi moteris.

Aspergerio sindromas yra lengvesnė autizmo forma. Juo sergantis žmogus kalba ir vystosi normaliai, bet turi bendravimo, tarpusavio supratimo, emocinio kontakto problemų. Pasak J.Sharp, jos sūnui būtų pavojinga gyventi JAV kalėjime. Be to, G.McKinnonas niekada nebuvo išvykęs iš Jungtinės Karalystės. „Jis pražus“, - nerimauja motina.

Hakerį domino tik ateiviai

Amerikiečių prokurorai laiko G.McKinnoną kibernetiniu nusikaltėliu ir nesiruošia jo pasigailėti. Britas 2001-2002 m. iš savo miegamojo Londone įsilaužė į 97 kompiuterius, kurie priklauso JAV Gynybos departamentui, NASA ir karo pajėgoms. Dėl jo veiksmų nutrūko dar kelių tūkstančių kompiuterių darbas, o valstybė patyrė beveik 1 mlrd. dolerių nuostolių.

Pats G.McKinnonas pripažįsta įsilaužęs į ypač slaptą kompiuterių tinklą ir palikęs ten žinutę „Jūsų saugumas yra šlamštas.“ Tačiau jis neigia turėjęs piktų kėslų.

Britas buvo sučiuptas 2002 m., kai detektyvai atsekė jo merginos elektroninį paštą. Programišius, pasivadinęs Solo, bandė atsisiųsti NASA nuotraukų, kuriose, jo manymu, buvo užfiksuoti neatpažinti skraidantys objektai (NSO). Vyras prisipažino, kad tuomet vartojo marihuaną.

Liga išsivystė vaikystėje

Praėjusiais metais pralaimėjęs paskutinę apeliaciją Jungtinės Karalystės Lordų rūmuose, G.McKinnonas dabar gyvena su drauge. Jam uždrausta naudotis kompiuteriu, todėl vyras pasinėrė į kitą savo pomėgį - muziką.

G.McKinnonas pradėjo groti pianinu būdamas septynerių. Jis buvo užsidaręs ir jautrus vaikas. Vaikystėje jam išsivystė keliavimo baimė. „Gary imdavo klykti kaskart, kai reikėjo važiuoti autobusu“, - prisiminė jo motina.

Programišiaus sugebėjimai bendrauti išryškėjo, kai jis pradėjo lankyti mokyklą. „Gary visuomet atrodė keistas. Mokykloje jis sulaukdavo daug patyčių dėl to, kad atrodė kitoks. Jis turėjo mažai draugų“, - pasakojo J.Sharp. Moteris prisiminė, kad per vakarėlius G.McKinnonas su drauge galėjo sėdėti ant grindų prie nešiojamo kompiuterio, visiškai nekreipdami dėmesio į kitus svečius.

Visa tai yra Aspergerio sindromo požymiai. Tačiau ši liga G.McKinnonui buvo nustatyta tik pernai, kai medikai susidomėjo vyru, pamatę jį per televiziją.

Manija užkrėtė tėvas

„Gary visada turėjo visokiausių manijų. Vaikystėje jis nuolat kalbėjo apie žvaigždes, planetas ir galaktikas. Po to jį užvaldė įkyrios mintys apie žmonių mirtį“, - pasakojo J.Sharp.

Būdamas dešimties, G.McKinnonas įstojo į Didžiosios Britanijos NSO tyrimų asociaciją. Nežemiškomis būtybėmis vaikas susidomėjo bendraudamas su patėviu, kilusiu iš Bonibridžo Centrinėje Škotijoje. Ufologai labai mėgsta šią vietovę, nes čia danguje dažnai galima pamatyti keistų šviesų.

„Problemos prasidėjo, kai Gary pradėjo ieškoti įrodymų. Jis jautėsi vykdantis moralinį žygį, norėjo atkleisti įrodymus, kurie neturėtų būti slepiami, - paaiškino J.Sharp. - Dabar jis yra palūžęs ir labai gailisi, kad sugriovė savo gyvenimą.“


Šiame straipsnyje: ateiviaPentagonashakeris

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių