H.Clinton tikisi, kad pavyks ratifikuoti sutartį su Rusija dėl branduolinės ginkluotės

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton ketvirtadienį pareiškė tikinti, jog Baltieji rūmai turi pakankamai balsų Senate, kad būtų ratifikuota nauja branduolinės ginkluotės mažinimo sutartis su Rusija, taip pat išreiškė viltį, jog šis procesas bus baigtas dar šiemet.

"Naujoji START" sutartis, kurią balandį pasirašė JAV prezidentas Barackas Obama ir Rusijos vadovas Dmitrijus Medvedevas, įpareigoja buvusias Šaltojo karo laikų priešininkes apie 30 proc. sumažinti paleidimui paruoštų branduolinių kovinių galvučių skaičių.

Kad ši sutartis būtų ratifikuota, JAV Kongreso aukštuosiuose rūmuose už ją turi balsuoti bent 67 senatoriai, tačiau B.Obamos Demokratų partijos dauguma Senate smarkiai aptirpo po antradienį vykusių kadencijos vidurio rinkimų, todėl nuo kitų metų ratifikavimo procese iškiltų daugiau kliūčių.

Baltieji rūmai tikisi, kad Senatas patvirtins sutartį su Rusija per ypatingą "luošų ančių sesija" vadinama porinkiminį darbo laikotarpį, prasidėsiantį lapkričio 15 dieną, tačiau kol kas neaišku, ar respublikonai palaikys šias pastangas.

"Luošų ančių sesija" trunka nuo lapkritį vykstančių Kongreso rinkimų iki naujos sudėties Kongreso darbo pradžios sausį.

"Tikima, jog turime pakankamai balsų, kad patvirtintume (START) Senate. Telieka klausimas, kada dėl jos bus balsuojama", - H.Clinton sakė žurnalistams bendroje spaudos konferencijoje su Naujosios Zelandijos premjeru Johnu Key.

"Ji gali būti pateikta (balsavimui), o aš neabejotinai rinkčiausi, kad ji būtų pateikta per "luošų ančių sesiją" - per kelias ateinančias savaites, - pridūrė JAV diplomatijos vadovė. - Dirbu, kad tai įvyktų..., tačiau turėsime laukti ir dirbti su Senatu ir (jo) vadovybe, kai jie grįš į šią sesiją".

B.Obama nori, kad iki šių metų pabaigos būtų ratifikuota sutartis, kuri yra jo santykių su Rusija "perkrovimo" politikos dalis, taip pat padėtų įgyvendinti prezidento iškeltą siekį įtikinti pasaulį atsisakyti branduolinių ginklų. Rusija taip pat turi ratifikuoti šią sutartį, tačiau laukia pirmojo JAV žingsnio.

Jeigu naujoji START nebūtų ratifikuota Senate šiemet, Baltiesiems rūmams kitais metais tikriausiai būtų sunkiau užsitikrinti aukštųjų Kongreso rūmų palaikymą dėl susilpnėjusios demokratų daugumos, o abiejų partijų naujuosius senatorius dar reikėtų supažindinti su visais šios sutarties ypatumais.


Šiame straipsnyje: Hillary Clinton

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių