G.W.Busho karo trofėjus

Kiekvienas JAV prezidentas turėjo vertingų trofėjų arba dovanų. Į pensiją išėjusio George'o W.Busho labiausiai branginamas daiktas - Saddamo Husseino pistoletas, rašo laikraštis „The International Herald Tribune“.

Pistoletą rado slėptuvėje

Franklinas D.Rooseveltas ypatingai vertino XIX a. laivo „USS Constitution“ modelį, o Dwightas D.Eisenhoweris - išraižytą vazą iš Steubeno stiklo. Ant Johno F.Kennedy stalo visuomet stovėjo prespapjė, ant kurios buvo iškaltas nelaimės pranešimas iš laivo „PT-109“, nuskendusio per Antrąjį pasaulinį karą.

Šiuos ir gausybę kitų daiktų galima pamatyti JAV prezidentų bibliotekose ir muziejuose. Kai 2013 m. Dalaso universitete duris atvers G.W.Busho biblioteka, lankytojai galės pamatyti 43-ojo JAV vadovo brangiausią daiktą - S.Husseino pistoletą.

Devynių milimetrų kalibro „Glock 18C“ buvo rastas požeminėje slėptuvėje, kurioje JAV kariai 2003 m. aptiko besislapstantį Irako diktatorių. Iš gausybės dovanų, kurias per savo dvi kadencijas gavo G.W.Bushas, ši jam tapo brangiausia. Ji primena prezidentui apie vieną svarbiausių Irako kampanijos momentų, sako į pensiją išėjusio politiko draugai.

Mėgdavo pasipuikuoti trofėjumi

G.W.Bushas penkerius metus saugojo stiklu papuoštą pistoletą Baltųjų Rūmų Ovaliniame kabinete ir mėgdavo pasigirti juo savo svečiams, ypač karininkams. Prezidentas pasakojo, kad rastas ginklas nebuvo užtaisytas.

„Jau ruošėmės išeiti iš Ovalinio kabineto, kai G.W.Bushas pasakė mums: palaukite, bičiuliai, noriu kažką jums parodyti, - 2007 m. apsilankymą Baltuosiuose Rūmuose prisiminė organizacijos „Veteranai už laisvę“ pirmininkas Pete'as Hegsethas. - Prezidentas nuėjo į savo darbo kabinetą ir grįžo su pistoletu, įdėtu į stiklinę dėžutę. Vyrukai iš Delta būrio atėmė jį iš Saddamo - pasakė jis. Prezidentas labai juo didžiavosi.“

G.W.Bushas parodė P.Hegsethui dar vieną trofėjų - namo, kuriame 2006 m. per oro antpuolį buvo nužudytas „Al-Qaedos“ lyderis Abu Musabas al Zarqawi, plytą.

G.W.Bushas per dvi prezidento kadencijas surinko maždaug 40 tūkst. dovanų ir trofėjų, įskaitant garsiakalbį, per kurį jis kreipėsi į gelbėtojus, dirbusius Pasaulio prekybos centro dangoraižių nuolaužose, bei išskirtinę beisbolo lazdą su žinomų sportininkų parašais.

Tikro kaubojaus tradicija

Prieš palikdamas Baltuosius Rūmus, G.W.Bushas liepė nuvežti pistoletą į Nacionalinio archyvo sandėlį, esantį netoli jo namų Dalase.

„G.W.Bushas tęsia teksasietišką tradiciją, kai baltos skrybėlės nužudo juodas skrybėles ir pasilieka trofėjų, - paaiškino Raiso universiteto istorijos profesorius Douglasas Brinkley. - Pistoletas prezidentui simbolizuoja triumfo akimirką, panašiai, kaip Johno Dillingerio (garsaus bankų plėšiko - red. past.) ginklas Federaliniam tyrimų biurui. G.W.Bushas nori, kad kitos kartos pamatytų pistoletą ir pasakytų: jis įveikė tą blogą vyruką.“

G.W.Bushas yra prasitaręs, kad jam labiausiai patinka Teksaso didvyrio Samo Houstono biografija. Šis garsus kaubojus pasiimdavo kiekvieno nužudyto priešo ginklą.

Renka pinigus bibliotekai

G.W.Busho bibliotekoje bus eksponuojami daiktai, simbolizuojantys 25 svarbiausius jo sprendimus. Bibliotekos atidarymas kainuos 200 mln. dolerių, pusę šios sumos jau pavyko surinkti.

Eksprezidentas renka pinigus per iškilmingus renginius ir vakarienes. Kai kurie žmonės aukoja net po 5 mln. dolerių.

„Prezidentas daug dirba ir sėkmingai renka pinigus, - laikraščiui „The International Herald Tribune“ pasakojo G.W.Busho draugas, nepanoręs prisistatyti. - Žmonės jį myli, galvoja, kad jis atliko milžinišką darbą, ir supranta, kaip svarbi jam yra ši biblioteka.“


Šiame straipsnyje: džordžas bušas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių