Fukušimos atominėje jėgainėje vėl sugedo kuro strypų aušinimo sistema

Viena iš sistemų, aušinančių panaudoto branduolinio kuro strypus avarijos ištiktoje Fukušimos atominėje jėgainėje, išsijungė penktadienį, pranešė šią elektrinę valdanti bendrovė, praėjus vos kelioms savaitėms po kito panašaus incidento.

Koncernas „Tokyo Electric Power Co.“ (TEPCO) nurodė, kad pavojaus signalas jėgainėje nuskambėjo 14 val. 27 min. vietos (8 val. 27 min. Lietuvos) laiku, o inžinieriai greitai patvirtino, kad neveikia 3-ojo reaktoriaus panaudotų strypų saugyklos baseino aušinimo sistema.

„Kol kas neturime informacijos apie priežastį“, - sakė TEPCO atstovas Tokijuje.

Tačiau inžinieriai tikisi, kad gedimas bus pašalintas iki šios dienos pabaigos, pridūrė jis.

Nors šis gedimas nesukėlė pavojaus iškart, jis tapo priminimu apie nestabilią padėtį Fukušimos jėgainėje, praėjus daugiau nei dvejiems metams po to, kai ją 2011-ųjų kovą nuniokojo milžiniškas cunamis.

Praeitą mėnesį dėl didelio elektros tinklų gedimo jėgainėje išsijungė aušinimo sistemos keturiuose baseinuose, kuriuose laikomi panaudoti kuro strypai. Tąsyk avarijos priežastis buvo žiurkės sukeltas elektros trumpasis jungimas.

Ankstesnį gedimą TEPCO sugebėjo visiškai pašalinti tik beveik po 30 valandų.

2011-ųjų gruodį TEPCO ir Japonijos vyriausybė pareiškė, kad sugedę reaktoriai yra „šaltojo uždarymo būklėje“. Pasak komentatorių, šis apibūdinimas buvo rūpestingai parinktas, siekiant sudaryti įspūdį, kad padėtis pažeistuose jėgainės blokuose normali, nors reaktoriai yra taip smarkiai apgadinti, jog jų būklę sunku nusakyti įprastais terminais.

Pareigūnai tvirtina, kad valdo padėtį ir kad reaktoriai nebeskleidžia į aplinką didelių radioaktyvių teršalų kiekių. Manoma, kad visas Fukušimos jėgainės uždarymo ir aplinkinių teritorijų išvalymo procesas gali trukti iki keturių dešimtmečių.

Tačiau stabili padėtis elektrinėje palaikoma tik improvizuotomis sistemomis, kuriomis užtikrinamas elektros tiekimas, reaktorių aušinimas ir radioaktyvių teršalų šalinimas iš aušinimui naudojamo vandens.

Penktadienį 14 val. temperatūra naujausio gedimo paveiktame strypų saugyklos baseine buvo 15,1 laipsnio Celsijaus - gerokai žemesnė negu didžiausia leistina (65 laipsniai Celsijaus), pažymėjo TEPCO.

Bendrovė pridūrė, kad aplink reaktorius įrengtuose matavimo postuose didelių spinduliuotės intensyvumo pokyčių nebuvo užfiksuota.

Cunamio sukelta Fukušimos branduolinė krizė buvo didžiausia nuo 1986 metais įvykusios Černobylio elektrinės katastrofos. Per ją išsilydė trijų reaktorių šerdys, o jūroje ir ore pasklido radioaktyvūs teršalai, privertę evakuoti dešimtis tūkstančių žmonių, taip pat užteršę didelius žemės ūkio naudmenų plotus.

Nors stichinė nelaimė, sukėlusi šią krizę, nusinešė apie 19 tūkst. žmonių gyvybių, dėl Fukušimos elektrinės avarijos, kaip rodo oficialūs duomenys, tiesiogiai nežuvo nei vienas žmogus.

Tačiau žaliųjų organizacijos, tokios kaip „Greenpeace“, argumentuoja, jog vyriausybė smarkiai sumenkina ilgalaikį poveikį elektrinės apylinkėse gyvenusių žmonių sveikatai - esą atsižvelgiant į įtakingos branduolinės energetikos pramonės spaudimą Tokijui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Prie ko čia Fokušima, runkelinė armija gyvens žaliai, jie to nusipelnė....

vidma

vidma portretas
bl tai zurkes tai teroristai tai aplaidumas . na*** mums reikalinga vae !? lietuva dar mazesne nej japonija ir jai visaginas pirstels mazai visems nepasirodys . Reikes tomet vysems emigrot , nors gal tai ir yra planas kad visi paliktu sios asaru pakalnes ......
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių