Europoje speigas nusinešė daugiau nei 150 žmonių gyvybių

Europą nuo Ukrainos iki Italijos sukausčiusi ir kol kas trauktis neketinanti šalčių banga iki ketvirtadienio nusinešė per 150 žmonių gyvybių, o kai kuriose vietose buvo užfiksuoti šalčio rekordai.

Praėjusią naktį dar devyni žmonės mirtinai sušalo, daugiausia benamiai, jau savaitę speigo apimtoje Lenkijoje, kurios pietvakariuose termometrai rodė minus 32 laipsnius Celsijaus, pranešė Vidaus reikalų ministerijos atstovė spaudai Malgorzata Wozniak.

Lenkijos naujienų agentūra PAP nurodo, kad nuo sausio 27 iki vasario 1 dienos iš viso šalyje mirtinai sušalo 29 žmonės, o nuo 2011 metų lakpričio šalčio aukų Lenkijoje iš viso yra 58 asmenys, daugiausia vyrai. Ugniagesiai dar nurodo, jog trečiadienį smalkėmis apsinuodijo 27 žmonės, du iš jų – mirė.

Tuo tarpu Ukrainoje dešimtys tūkstančių žmonių susitelkė prieglaudose, gelbėdamiesi nuo šalčio, kuris, pasak Nepaprastųjų situacijų ministerijos, nusinešė jau 63 žmonių gyvybes.

Daugelis žmonių mirtinai sušalo gatvėse, tik keliems pavyko pasiekti ligonines anksčiau, nei jų kūno temperatūra pasiekė mirtiną ribą, sakoma ministerijos pranešime.

Dešimtys tūkstančių šalčio krečiamų ir alkio išsekintų ukrainiečių rado prieglobstį dviejuose tūkstančiuose laikinų prieglaudų, kurios buvo įrengtos, siekiant padėti skurdžiausiai besiverčiantiems išgyventi šiuos žiemos speigus.

Prieglaudose žmonės gauna šilto maisto ir turi galimybę sušilti, kai lauke šalies vakariniame Karpatų regione oro temperatūra nukrito iki 33 laipsnių Celsijaus, o Kijeve termometrai rodė minus 27 laipsnius.

„Esu bedarbis. Turiu kur prisiglausti, bet maisto neturiu. Čia pavalgiau ir man patiko - gavau duonos su lašiniais ir svogūnais, ir košės“, - pasakojo bedarbis inžinierius Oleksandras Šemnikovas, apsilankęs vienoje iš tokių prieglaudų Kijeve.

Rumunijoje per naktį sušalo dar aštuoni žmonės - iš viso šalčio aukų skaičius šalyje išaugo iki 22, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Kai kuriuose šalies vietose termometro stulpelis nukrito iki minus 31 laipsnio, neveikė mokyklos.

Bulgarijoje, kuri tokių šalčių nebuvo mačiusi jau visą šimtmetį, mirtinai sušalo mažiausiai 10 žmonių, praneša šalies žiniasklaida.  Oficialios informacijos pareigūnai kol kas nepaskelbė.

Ledui sukausčius kai kurias Dunojaus atkarpas, buvo nuspręsta dalį laivų nuplukdyti į tolimesnius uostus ir taip apsaugoti juos nuo vis didesnį plotą vandens užklojančio ledo.

Šalies sostinėje Sofijoje netikėtai buvo „įšaldytos“ bankų klientų lėšos - dėl šalčių neveikė bankomatai, rašo spauda.

Latvijoje, vien sostinėje, nuo šalčio mirė 10 žmonių, tačiau duomenų iš kitų šalies vietų nėra.

Klaipėdoje apleistame pastate buvo rastas mirtinai sušalęs 55-erių metų benamis - jis tapo devintąja šalčio auka šalyje. Tarnybos taip pat aiškinasi, ar dvi gyvybes Kaune ir Švenčionių rajone pasiglemžė speigas, ar šie gyventojai mirė dėl kitų priežasčių.

Centrinėje ir šiaurės Italijoje šimtai žmonių naktį buvo įstrigę traukiniuose, sustojusiuose dėl smarkaus šalčio ir gausiai iškritusio sniego, o stichija taip pat sutrikdė susisiekimą keliais ir lėktuvais.

Didžiausias per pastaruosius 27 metus Italiją pasiekęs šaltis nusinešė vieno kūdikio gyvybę Sicilijoje ir 76 metų pensininko - Parmoje.

Austrijoje rasta mirtinai sušalusi 83 metų moteris, kuri, kaip manoma, nugriuvo paslydusi per savo kasdieninį pasivaikščiojimą  miške ir nesugebėjo atsikelti. Pasak pareigūnų, tai - antroji šalčio auka šioje šalyje.

Serbijoje nuo šalčio mirė šeši žmonės ir dar maždaug 11,5 tūkst. liko įkalinti atokiose kalnų gyvenvietėse, keliai į kurias yra nepravažiuojami.

Belgrado benamiai, negavę vietos nė vienuose iš 140 sostinės nakvynės namų, nuo šalčio slėpėsi tramvajuose ir troleibusuose.


Šiame straipsnyje: šaltisžiemasniegas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių