Ekspertai: Italijos vyriausybei gresia žlugimas

Italijos vyriausybė priartėjo prie žlugimo slenksčio, kai parlamento pirmininkas Gianfranco Fini paragino savo politinį varžovą premjerą Silvio Berlusconi atsistatydinti ir tartis dėl naujos koalicijos, pirmadienį nurodė ekspertai.

Po sekmadienį nuskambėjusio triuškinamo G.Fini pasisakymo apie savo koalicijos partnerį ir buvusį sąjungininką ekspertai pripažino, kad S.Berlusconi veikiausiai neatsistatydins, tačiau dėl parlamento pirmininko veiksmų vyriausybė gali žlugti ir būti paskelbti pirmalaikiai rinkimai.

"Politikos skyrius, kuris rašomas jau ilgiau nei 15 metų, baigiasi dramatiškai", - sakoma dienraščio "Corriere Della Sera" vedamajame. Laikraštis priminė laikotarpį nuo praeito amžiaus 10-o dešimtmečio pradžios, kai žiniasklaidos magnatas S.Berlusconi išsiveržė į politinę sceną.

"Griūtis atrodo neišvengiama", - pridūrė vedamojo autoriai.

Romoje veikiančio Johno Caboto universiteto politologijos profesoriaus Franco Pavoncello pareiškė: "Neabejotinai įvyks vyriausybės krizė."

"Arba susikurs nauja Berlusconi vyriausybė, arba įvyks pirmalaikiai rinkimai, tačiau manau, kad ši vyriausybės neišsilaikys iki kadencijos pabaigos 2013 metais", - pabrėžė jis.

Ekspertų nuomone, ateinantis antradienis vyriausybei gali būti lemtingas: parlamentas po pertraukos vėl pradės posėdžius, o Italijos ekonomikos ministras Giulio Tremonti pradės derybas su dabartinės centro dešiniosios koalicijos pagrindiniais lyderiais.

Apžvalgininkai sakė, jog kol kas neaišku, kada G.Fini imsis veiksmų, kad pribaigtų dabartinę vyriausybę, tačiau jie pripažįsta, jog tai veikiau laiko klausimas.

Ekspertai iš esmės sutaria, kad G.Fini mėgins spausti S.Berlusconi atsistatydinti, o vėliau suformuoti naują valdančiąją koaliciją, kuriame parlamento pirmininko partija "Ateitis ir laisvė" turėtų didesnę įtaką.

Pagal tikėtiną G.Fini palankų scenarijų būtų suformuota centro dešinioji koalicija, kurioje daugumą turėtų S.Berlusconi partija "Laisvės tauta" bei "Ateitis ir laisvė", tačiau būtų išstumta Šiaurės lyga ir įtraukta centro partija UDC.

S.Berlusconi užsiminė apie naujo "įstatymų leidžiamojo pakto" su G.Fini galimybę, tačiau premjerui ištikimi politikai saką, kad parlamento pirmininko maištas nužengė per toli ir kad Italijai teks surengti rinkimus, kad būtų išspręsta ši priešprieša.

"Pirmalaikiai rinkimai vis arčiau ir arčiau, tačiau niekas, netgi Fini, neturi valios arba narsos tarti paskutinį žodį. Tėra ištisa virtinė priešpaskutinių žodžių", - rašoma verslo dienraščio "Il Sole 24 Ore" vedamajame.

Apžvalgininkų nuomonės išsiskyrė, ar G.Fini, buvusiam ištikimam S.Berlusconi sąjungininkui, pakaks ryžto atšaukti savo deleguotus keturis ministrus ir ministrus be portfelio , tokiu būdu inicijuojant politinę krizę.

Tačiau jie sutaria, kad G.Fini mėgina laiką, kada S.Berlusconi populiarumas mažėja ir kada premjeras patiria didėjantį spaudimą dėl sekso ir korupcijos skandalų.

G.Fini, kuris anksčiau buvo vienos neofašistinės partijos lyderis, pernai įkūrė kartu su S.Berlusconi dabartinę valdančiąją "Laisvės tautos" partiją ir buvo artimas premjero sąjungininkas. Ankstesnėje vyriausybėje jam priklausė užsienio reikalų ministro portfelis.

Tačiau liepą G.Fini ir maždaug 40 įstatymų leidėjų iš abiejų parlamento rūmų susikirto su S.Berlusconi. Jeigu šis skilimas taps negrįžtamu, S.Berlusconi nebegalės užsitikrinti daugumos parlamente.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių