Egipto Koptų Bažnyčia išsirinko naują popiežių - Tawadrosą

Egipto Koptų Bažnyčia sekmadienį išsirinko naują popiežių, kuriuo tapo vyskupas Tawadrosas (Tavadrosas), didžiausiai Artimųjų Rytų krikščionių bendruomenei vadovausiantis po dramatiškų politinių permainų Egipte, į valdžią iškilus islamiškoms jėgoms.

Per iškilmingas apeigas Kairo katedroje, kurių metu buvo meldžiamasi, giedamos giesmės ir smilkomi smilkalai, 60-mečio Tawadroso vardas buvo paskelbtas po to, kai berniukas užrištomis akimis ištraukė lapelį su šiuo vardu iš stiklinės dėžės, kurioje dar buvo ir kitų dviejų kandidatų vardai.

Bažnyčios laikinasis vadovas vyskupas Pachomius (Pachomijus) paėmė lapelį iš berniuko rankų ir, rodydamas jį Šv.Morkaus katedroje susirinkusiai didžiulei miniai, paskelbė: „Vyskupas Tawadrosas“.

Minia pratrūko džiaugsmo šūksniais ir plojimais, o visoje šalyje suskambo bažnyčių varpai.

„Popiežius yra tarnas“, - po išrinkimo Egipto valstybinei televizijai sakė Tawadrosas ir pridūrė, kad jam tenka „meilės ir taikos atsakomybė“.

Kiti du kandidatai į popiežius buvo 54 metų vyskupas Rafaelis, pagal išsilavinimą - medicinos gydytojas, šiuo metu einantis Kairo centrinio rajono vyskupo padėjėjo pareigas, ir 70 metų tėvas Rafaelis Ava Mina.

Per mišias patarnaujantis berniukas Bishoy Girgisas Masaadas (Bišojus Girgisas Masaadas), kuris iš dėžės ištraukė lapelį su Tawadroso vardu, buvo atrinktas iš 12 vaikų ir vėliau valstybinei televizijai sakė, jog norėjo, kad laimėtų Tawadrosas.

Kad viso proceso metu nebūtų jokių klastojimų, buvo imtasi griežtų priemonių. Visi trys popieriaus lapeliai su vardais buvo vienodo dydžio, taip pat surišti ir sudėti į dėžę.

Popiežiaus rinkimuose dalyvavo beveik 2 500 rinkikų, tarp kurių buvo koptų pareigūnų, parlamento narių, žurnalistų ir vietos tarybų narių.

Sekmadienio ceremonija, per kurią jis buvo išrinktas popiežiumi, turėjo sudaryti sąlygas Dievui padėti išrinkti naująjį lyderį.

„Prašome Šventosios Dvasios pagalbos“, - sakė Pachomijus sekmadienį ryte katedroje prasidedant ceremonijai.

Šios apeigos ir berniuko pasitelkimas naujam popiežiui išrinkti „suteikia išrinktajam ypatingą palaiminimą“, sakė jis.

Per intronizacijos ceremoniją lapkričio 18 dieną Tawadrosas, kuris praėjusią savaitę per trijų galutinių kandidatų rinkimus liko antras, oficialiai taps koptų popiežiumi, kuris bus jau 118-asis nuo krikščionybės ištakų ir naująjį tikėjimą į Egiptą atnešusio evangelisto Morkaus laikų.

Nilo deltos regione esančios Beheiros provincijos vyskupas Tawadrosas oficialiai perims koptų lyderio postą ir pakeis popiežių Shenudą III (Šenudą III), kuris mirė kovo mėnesį, būdamas 88 metų amžiaus, po keturis dešimtmečius trukusio valdymo.

Daugelis tikėsis iš naujojo popiežiaus, kad jis privers išgirsti Egipto krikščionių, kurie jau seniai skundžiasi diskriminavimu, balsą.

Vyskupas Tawadrosas, kuris gimė kaip Wagihas Sobhy Bakky Soleimanas (Vagihas Sobhis Bakis Soleimanas) deltos regione Mansuroje, Aleksandrijos universitete įgijo farmacininko diplomą, o paskui įstojo į seminariją. Jaunystėje jis buvo gavęs Didžiosios Britanijos Tarptautinio sveikatos instituto stipendiją.

1988 metais Šv. Pišojaus (Paisijaus ) vienuolyne jis tapo vienuoliu, o 1997 metais buvo įšventintas į vyskupus.

Teologijos žiniomis garsėjantis Tawadrosas remia labiau ganytojišką Bažnyčios vaidmenį ir retai įsitraukia į politinius reikalus.

Jis yra artimas laikinajam Bažnyčios vadovui vyskupui Pachomius.

Shenuda III, kuris buvo rūpestingas, pragmatiškas lyderis, mirė kritiniu vis labiau persekiojamai koptų mažumai laiku - padaugėjus religinės neapykantos kurstomų išpuolių po prezidentą Hosni Mubaraką (Hosnį Mubaraką) 2011 metų pradžioje nuvertusio sukilimo.

Koptų popiežius yra dvasinis Egipto krikščionių, kurie sudaro 6-10 proc. 83 mln. šalies gyventojų, lyderis.

Didėjant nuogąstavimams dėl koptų bendruomenės ateities po H.Mubarako nuvertimo, naujasis popiežius bus pagrindinė jos figūra bendravimui su pirmuoju Egipto islamiškų jėgų prezidentu Mohamedu Morsi (Mohamedu Morsiu).

Islamiškų jėgų iškilimas po revoliucijos privertė koptus nuogąstauti dėl tolesnio persekiojimo, nors M.Morsi ne kartą žadėjo būti prezidentas „visiems egiptiečiams“.

Per naujausią incidentą, spalio 28 dieną, penki koptai buvo sužeisti per susirėimus su musulmonais prie kaimo, esančio į pietus nuo Kairo, bažnyčios.

Tas smurto protrūkis kilo kaimo gyventojams musulmonams pabandžius blokuoti priėjimus prie bažnyčios, į kurią koptai vyko sekmadienio mišioms.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių