D.Medvedevas paleis paskutinę kulką iš reformų apkabos

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas antradienį metiniame pranešime parlamentui pasinaudos paskutine galimybe išeiti iš Vladimiro Putino šešėlio ir paduoti savo paraišką 2012 metų rinkimams.

Prieš trejus metus D.Medvedevas įgyvendino "Putino planą", negriaudamas premjero ir "Vieningosios Rusijos" lyderio populistinės politikos monopolijos.

Žlugus paskelbtai kovai su korupcija, įsivyravus politinio gyvenimo sąstingiui ir griūvant ekonomikai per krizę D.Medvedevui nepavyko sumažinti atsilikimo pagal populiarumą nuo vyresniojo partnerio, net stengiantis įsiteikti per madingus bevielius prietaisus neegzistuojantiems V.Putinui milijonams interneto vartotojų.

Kiek daugiau nei prieš metus, prezidentavimo termino zenite, D.Medvedevas pakvietė "Rusiją eiti "pirmyn" straipsniu elektroniniame laikraštyje, o po dviejų mėnesių metiniame lapkričio pranešime parlamentui patikslino, kad neturėjo omenyje nieko radikalaus, ir įspėjo opoziciją nemėginti "įsiūbuoti situacijos".

Antradienį D.Medvedevui - paskutinė galimybė paskelbti reformas, kurias jis dar sugebėtų įvykdyti per likusius kiek daugiau nei metus iki 2012 metų kovo prezidento rinkimų. Kitas valstybės vadovas, D.Medvedevo siūlymu, valdys ne ketverius, o šešerius metus, ir duumvirai ne kartą žadėjo susitarti, kuris iš jų bus kandidatas.

Remiantis naujausia, liepą vykusia nevalstybinio J.Levados centro apklausa, už V.Putiną-prezidentą pasiryžę balsuoti 27 proc. rinkėjų, jeigu jo varžovas bus D.Medvedevas, kuriam šiuo atveju teks 20 proc. balsų. Atmetanti rungtyniavimą apklausa rodo, kad V.Putinui reiškia simpatijas 56 procentai Rusijos piliečių, o D.Medvedevui - 47 procentai.

VAIKAI IR SĄSTINGIS

Kremlius, kaip visada, tyli artėjant pranešimui, bet D.Medvedevas truputį pakėlė uždangą ir paskelbė kelis jo punktus, nenumatančius revoliucijos, konkrečiai - rūpinimąsi daugiavaikėmis šeimomis ir valstybinių pirkimų įstatymo pataisą, sudarančią geresnes sąlygas naujovėms įgyvendinti.

Pernai prieš skaitydamas pranešimą D.Medvedevas paskelbė energingą straipsnį, paragindamas ryžtingai eiti pirmyn, dar kartą suteikdamas vilčių, kad prasidės politinis "atšilimas".

Tačiau pareigūnams ir deputatams jis atliko valdžios vertikalės himną, pagirdamas "stabilią daugiapartinę sistemą, atspindinčią visą esamų šalyje požiūrių spektrą".

Šįkart prieš skaitydamas pranešimą Kremliaus tinklaraštyje D.Medvedevas pateikė netikėtą požiūrį į V.Putino sukurtą stabilumą, įžvelgdamas jame politinio sąstingio, taip pat ir "Vieningosios Rusijos" ir opozicijos degradacijos požymių.

Antradienį D.Medvedevas turės galimybę išplėtoti programinio tinklaraščio mintį - "mūsų demokratija netobula, bet mes kelio pradžioje" - ir apibūdinti tolesnių veiksmų planą.

Tradicinių 100 minučių D.Medvedevui gali pakakti ir papasakoti, kaip jis ketina pasiekti pareikštus ankstesniuose pranešimuose, bet taip ir nepasiektus tikslus: įveikti korupciją, nutraukti smurtą Šiaurės Kaukaze, sumažinti mokesčius, sumažinti valstybės dalį ekonomikoje.

Net ir šiuo atveju prezidentui gali likti laiko pakalbėti temomis, kurios vyravo pirmuosiuose laikraščių puslapiuose per praėjusius metus: apie kriminalinių nusikaltėlių suaugimą su valdžia, Kremlių remiančių jaunimo judėjimų aktyvumą, antrąjį "Jukos" bylos procesą ir plačiu mastu vykstantį valstybės iždo apvaginėjimą.


Šiame straipsnyje: D.Medvedevas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių