D.Medvedevas metinėje kalboje ragina gimdyti daugiau vaikų, kovoti su kyšininkais, stiprinti gynybą

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas antradienį pasveikino didėjantį šalies ekonominį stabilumą ir paragino šeimas auginti po tris ir daugiau vaikų, kad būtų išvengta demografinės krizės.

Sakydamas kalbą abiejų parlamento rūmų deputatams D.Medvedevas perspėjo, kad vaikai bus pagrindinė jo šiuometinio kreipimosi tema, ir paragino valstybę investuoti į jaunimą, kadangi tai yra "kilniausias, protingiausias ir saugiausias įmanomas investavimo būdas".
 
"Mes rimtai ir ilgam ėmėmės demografinės problemos, nes turime prisiminti, kad devyniasdešimtųjų metų nuosmukio pasekmės bus juntamos artimiausius 15 metų", - sakė D.Medvedevas.

Savo kreipimesi, kuris, kai kurių nuomone, savo retorika galėjo prilygti sovietinių laikų suvažiavimams, prezidentas paragino valstybę skatinti daugiavaikes šeimas ir investuoti į vaikus.

Esamą demografinę padėtį šalyje D.Medvedevas pavadino grėsminga, todėl pasisakė už "radikalų šeimų su trim ir daugiau vaikų skaičiaus augimą".

Norėdamas pagrįsti savo raginimą Rusijos vadovas pateikė gana keistus kosmonauto Jurijaus Gagarino ir rašytojo Antono Čechovo, kurie buvo treti vaikai šeimose, pavyzdžius.

Pasak D.Medvedevo, didelėms šeimoms nemokamai turėtų būti suteikiami sklypai namo statybai ir joms turėtų priklausyti mokesčių lengvatos.

Nors nuo 2005 metų gimstamumas Rusijoje išaugo 21 procentu, dabar šalis jau jaučia praėjusio amžiaus paskutinio dešimtmečio demografinio nuosmukio pasekmes.

D.Medvedevas kalboje pažadėjo per artimiausius dvejus metus skirti iki 100 mlrd. rublių (8,5 mlrd. litų) vaikų ligoninių ir klinikų modernizavimui.

"Mums neturėtų būti gėda dėl šalies, kurią perduosime savo vaikams ir vaikaičiams", - sakė D.Medvedevas.

Valstybės vadovo raginimas laikytis vaikams draugiškos politikos susilaukė komunistų partijos lyderio Genadijaus Ziuganovo pagyrimo.

"Tai yra sovietinių laikų požiūris. Vaikai turėtų būti privilegijuota klasė", - žurnalistams sakė G.Ziuganovas.

D.Medvedas kalboje taip pat džiaugėsi didėjančiu ekonomikos stabilumu, mažėjančiu nedarbu ir sveikino savo vyriausybę, kuri padėjo šaliai atsigauti po pasaulinės finansų krizės. Tuo pačiu prezidentas žadėjo sumažinti infliaciją ir siekti dar didesnio ekonominio augimo.

"Mums pavyko stabilizuoti ekonomiką", - sakė D.Medvedevas, kitiems metams prognozuodamas keturių procentų ekonomikos augimą.

Prezidentas pateikė statistiką, pagal kurią šiuo metu Rusijoje yra penki milijonai bedarbių, o tai - dviem milijonais mažiau nei sunkiausiais krizės metais.Pastarąjį pasiekimą D.Medvedevas laiko ypatingai reikšmingu.

Prezidentas taip pat pažadėjo, kad per artimiausius trejus metus infliacija šalyje sieks mažiau penkių procentų, nors 2010 metais ji turėtų sudaryti maždaug 9 procentus.

Tuo tarpu finansų ministras Aleksejus Kudrinas pripažino, kad prezidento paskelbti nauji prioritetai reikalaus tam tikro biudžeto perskirstymo.

"Šalis patiria deficitą, - sakė jis interviu naujienų agentūrai "RIA Novosti", - Mus reikės perskirstyti finansavimą iš kitų sferų".

Kita D.Medvedevo kalbos dalis buvo skirta kovai su korupcija. Nors ši tema buvo viena pagrindinių jo prezidento rinkimų kampanijoje, prezidentas pripažino, kad ir šiandien korupcijos problema išlieka aktuali.

Savo kalboje jis pasiūlė numatyti baudžiamąją atsakomybę ir šimtą kartų pakišos dydį viršijančias baudas už papirkinėjimą ir kyšio davimą.

"Net numatytos 12 metų laisvės atėmimo bausmės neužtenka, kad žmonės liautųsi ėmę kyšius", - sakė jis.

"Manoma, kad daugeliu atveju veiksmingesnės gali būti ekonominės priemonės baudų pavidalu.

Todėl komercinis papirkinėjimas, kyšio ėmimas ir davimas gali būti baudžiamas baudomis, kurių dydis iki šimto kartų viršija pakišos dydį", - sakė D.Medvedevas.

Prezidentas taip pat paragino peržiūrėti federalinį valstybinių pirkimų įstatymą.

"Padėtis jau peržengė suvokimo ribas. Kukliausiais paskaičiavimais, netikslinės išlaidos, įskaitant vagystes, "otkatus", ir kitas netikslines išlaidas siekia ne mažiau trilijono rublių. Todėl laikas pradėti ruošti naują valstybinių pirkimų įstatymo redakciją, kuri būtų labiau apgalvota ir labiau šiuolaikiška", - sakė D.Medvedevas.

Kalbėdamas apie ginkluotųjų pajėgų reformą prezidentas pažadėjo kariuomenės aprūpinimui aukščiausiomis technologijomis skirti daugiau nei 20 trilijono rublių.

"Šiandien mums iškilo esminė užduotis sukurti naują aukštomis technologijomis aprūpintą mobilią kariuomenę - mes ruošiamės šiam tikslui skirti daugiau nei 20 trilijonų rublių", -sakė D.Medvedevas.

Prezidentas taip pat pabrėžė, kad kitais metais būtina stiprinti šalies priešraketinę ir priešlėktuvinę gynybą.

"Kitąmet ypatingą dėmesį reikės skirti šalies oro ir kosminės gynybos stiprinimui. Sujungti esamas priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos, puolimo pavojaus ir kosmoso erdvės kontrolės sistemas, - sakė D.Medvedevas. - Jos turi paklusti vienai strateginio vadovavimo valdybai".

Trečiasis D.Medvedevo metinis pranešimas buvo perskaitytas mėnesiu vėliau nei paprastai. Jo ruošimą gaubė paslaptis, todėl daugelis apžvalgininkų tikėjosi kalboje išgirsti ką nors išskirtinai naujo.

Antradienio rytą socialinio tinklapio "Twitter" mikro tinklaraštyje prezidentas prisipažino, kad pirmadienį buvo priverstas atsisakyti vakarienės, nes dalino savo metinį pranešimą".

"Aš ruošiau kalbą", - parašė prezidentas likus valandai iki pristatymo.


Šiame straipsnyje: Dmitrijus Medvedevas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Estijos premjeras: nevyksta pasiruošimas karui su Rusija
  Estijos premjeras: nevyksta pasiruošimas karui su Rusija

  Estijos ministras pirmininkas Juri Ratas (Jūris Ratas) paragino žiniasklaidą nekurstyti „karinės isterijos“, kad jo šalies teritorijoje neva rengiamasi karui su Rusija. ...

 • Kremlius sako, kad jo kritika B. Obamai nėra asmeniška
  Kremlius sako, kad jo kritika B. Obamai nėra asmeniška

  Per aštuonerius Baracko Obamos (Barako Obamos) prezidentavimo metus Rusija daug kritikavo Vašingtono politiką, bet tame nebuvo nieko asmeniško, ketvirtadienį pareiškė Kremlius, kaltindamas Jungtines Valstijas dėl didžiausio san...

 • Liko viena diena: D. Trumpas atvyko į Vašingtoną
  Liko viena diena: D. Trumpas atvyko į Vašingtoną

  Likus vienai dienai iki inauguracijos, 45-uoju JAV prezidentu tapsiantis Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį atvyko į Vašingtoną, pasiryžęs per artimiausius ketverius metus pertvarkyti JAV politiką. ...

 • V. Putinas vasario 2 dieną lankysis Vengrijoje
  V. Putinas vasario 2 dieną lankysis Vengrijoje

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 2 dieną lankysis Budapešte ir susitiks su Vengrijos ministru pirmininku Viktoru Orbanu, pranešė ketvirtadienį Vengrijos vyriausybė. ...

  1
 • Azerbaidžane užsimota reguliuoti tinklaraštininkus
  Azerbaidžane užsimota reguliuoti tinklaraštininkus

  Azerbaidžano parlamento nariai ketvirtadienį pasiūlė parengti piliečių veiklą internete, įskaitant tinklaraščių rašymą, reguliuojantį įstatymo projektą, nes šioje srityje esą viešpatauja "visiškas chaosas&...

 • B. Obama per paskutinę spaudos konferenciją įspėjo D. Trumpą
  B. Obama per paskutinę spaudos konferenciją įspėjo D. Trumpą

  Po aštuonerių metų darbo prezidento postą paliekantis Barackas Obama (Barakas Obama) trečiadienį pažadėjo, kad netylės, jei Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) savo veiksmais kels pavojų pamatinėms JAV vertybėms, ir patikino amerikiečius, ka...

  1
 • Prancūzija: D. Britanija nebus baudžiama už „Brexit“
  Prancūzija: D. Britanija nebus baudžiama už „Brexit“

  Prancūzija neketina „bausti“ Didžiosios Britanijos už pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES), ketvirtadienį pareiškė užsienio reikalų ministras, reaguodamas į kolegos brito Boriso Johnsono (Boriso Džondono) komentarus. ...

 • „Ferrero“ gina palmių aliejų
  „Ferrero“ gina palmių aliejų

  Italijos saldumynų gamintoja "Ferrero", prekės ženklo "Nutella"  savininkė, gina palmių aliejų, kurio kai kurie kiti gamintojai atsisako, Europos maisto kokybės prievaizdams pranešus apie potencialų palmių aliejaus kanc...

 • Ką veiks Baltuosius rūmus palikęs B. Obama?
  Ką veiks Baltuosius rūmus palikęs B. Obama?

  Barackas Obama (Barakas Obama) po aštuonerių metų Baltuosiuose rūmuose ketina likti aktyviu „piliečiu“, ir nesvarbu, ar jis rašytų knygą, dirbtų su mažumų jaunimu ar bandytų padėti Demokratų partijai pakilti iš pele...

  2
 • NATO sunerimo dėl daugėjančių kibernetinių atakų
  NATO sunerimo dėl daugėjančių kibernetinių atakų

  NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad prieš Aljansą rengiama vis daugiau kibernetinių atakų, kurios yra remiamos valstybių. ...

  5
Daugiau straipsnių