D.Medvedevas atmetė politikos reformą iki rinkimų

Prezidentas Dmitrijus Medvedevas užbaigė diskusiją apie radikalią politikos reformą iki savo prezidentavimo termino pabaigos, palikdamas atvirą klausimą dėl savo planų 2012 metams.

Metiniame pranešime šalies parlamentui antradienį D.Medvedevas sakė, jog patenkintas įvykusiais jam esant politinio gyvenimo pokyčiais. Opozicija savo ruožtu mato juose tik prezidentaujant Vladimirui Putinui sukurtos valdžios vertikalės, kurioje politika yra "Vieningosios Rusijos" valdininkų prerogatyva, kosmetinį remontą.

D.Medvedevas pažadėjo priartinti partiją prie liaudies ir paskelbė, kad savo politinę reformą užbaigė.

"Taigi rinkimai į Valstybės Dūmą kitą gruodį vyks, jau esant visais lygiais atnaujintai politikos sistemai", - sakė D.Medvedevas.

Ryžtingiausias V.Putino įgaliojimų prezidento poste perėmėjo žingsnis taip klostantis įvykiams, tėra pirmasis Rusijos nūdienos istorijoje konstitucijos pakeitimas, kad prezidento įgaliojimai būtų pailginti nuo ketveri iki šešerių metų - tuo pasinaudos jau kitas valstybės vadovas.

Tandemas seniai žada apsispręsti, kuris bus kandidatas. D.Medvedevo kalba nepridėjo aiškumo.

"Šis pranešimas - Medvedevo paraiška naujam prezidento terminui, - mano politologas Aleksejus Makarkinas. - Dauguma priemonių, apie kurias jis kalbėjo, numatytos ateičiai".

Kiti išgirdo V.Putino statytinio gulbės giesmę.

"Aš nepajutau šioje kalboje žmogaus, kuris eina kitam laikotarpiui ir nubrėžia strategiją ilgam laikotarpiui, užsidegimo ir ambicijų. Yra tokių bendrų pageidavimų kitam laikotarpiui, bet abstrakčių. O visi dalykai konkretūs - jie turi jau 2011 metais pasibaigti", - sako politologė Olga Kryštanovskaja.

"Tai ne pradžia naujų darbų, o užbaigimas. Jis užbaigia savo programas, tai yra, jis vykdė politikos reformą - ir štai dabar atveda ją prie vietos savivaldos lygio".

Į LIAUDĮ

"Vietos savivaldos lygiu mums reikia papildomų žingsnių", - paskelbė antradienį D.Medvedevas.

"Deja, daugumos politinių partijų vaidmens municipalitetų darbe nejaučiama. Vietos lygiu ne visos partijos atlieka visos Rusijos politinių organizacijų funkciją. Aš siūlau, kad būtų privaloma taikyti proporcinę ar mišrią rinkimų sistemą, atstovaujamųjų institucijų miestų apygardose ir municipaliniuose rajonuose, kur yra ne mažiau kaip 20 deputatų, rinkimuose", - sakė jis.

D.Medvedevo nuomone, taip partijos bus "arčiau kasdienio mūsų piliečių gyvenimo", bet "Vieningosios Rusijos" varžovai, kuriems nebuvo leista dalyvauti politikoje federaliniu lygiu, čia įžvelgė mėginimą pritempti vertikalę iki kiekvieno kaimo ir nuslopinti paskutinį savarankiškumo židinį.

"Tai įsiveržimas į vietos savivaldos kompetenciją. ir vėl valstybė primeta jai kažkokią schemą, kurios tikslas spręsti uždavinius, nesusijusius su vietos savivalda", - sakė partijos "Jabloko" lyderis Sergejus Mitrochinas.

"Tai rodo, kad mūsų valstybė ir jos lyderiai, kaip ir anksčiau, nesupranta to, kas yra vietos savivalda. Ji ir vėl tampa valstybės prievartos objektu", - sako S.Mitrochinas, neslėpdamas, kad tai naudinga partijoms, taip pat ir "Jabloko".

A.Makarkinas mano, kad perėjus prie savivaldos rinkimų pagal partijų sąrašus, "Vieningąją Rusiją" savivaldos lygiu kiek privers pasispausti partijos, nepatekusios į Valstybės Dūmą.

Tačiau reforma griauna vietos savivaldos logiką, nukreipdama ją į sprendimus iš viršaus, o ne iš apačios.


Šiame straipsnyje: Medvedevas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių