Didžiausią įtaką aviakatastrofai Smolenke tikriausiai turėjo prastas oras

Didžiausią įtaką dėl šeštadienį įvykusios aviakatastrofos, kurioje žuvo Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis (Lechas Kačinskis) ir jį lydėjusi delegacija, turėjo prastas oras, BNS sakė Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas.

"Tikriausiai didžiausią įtaką turėjo prastas oras. Tuo metu buvusias sąlygas galima įvardyti kaip sudėtingas", - sakė šiuo metu Islandijoje viešintis aviacijos ekspertas.

Lenkijos prezidentas ir keliasdešimt kitų žmonių žuvo šeštadienį, kai prezidento lėktuvas sudužo mėgindamas nutūpti Rusijos miesto Smolensko oro uoste.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos taryba nurodė turinti duomenų, kad "avarija įvyko todėl, kad lėktuvas mėgino tūpti kariniame aerodrome netoli Smolensko per tirštą rūką".

Patikslintais Nepaprastųjų situacijų ministerijos (NSM) duomenimis Lenkijos lėktuvu "Tu-154", sudužusiu prie Smolensko, skrido 96 žmonės.

Anot A.Šumsko, tikrąsias tragedijos priežastis turėtų nustatyti tyrimas, nes aviakatastrofos neįvyksta dėl vienos priežasties. A.Šumskas neatmetė galimybės, kad pilotai galėjo suklysti leisdamiesi esant rūkui.

Kalbėdamas apie lėktuvą "Tu-154", A.Šumskas tvirtino, kad po truputį šie lėktuvai yra nurašomi, jų skraido ne tiek ir daug.

"Jie šiaip yra pakankamai patikimi, bet morališkai pasenę", - sakė Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Lenkijos prezidento lėktuvas "Tu-154" buvo pagamintas mažiausiai prieš 20 metų. Lenkijos pareigūnai seniai diskutavo, kad šalies vadovus skraidinančių lėktuvų parką reikėtų atnaujinti, tačiau tai nebuvo atlikta pristigus lėšų.

Pasak skrydžių saugumo organizacijos "Aviation Safety Network", iš viso yra sudužę 66 lėktuvai "Tu-154", iš jų šeši - per pastaruosius penkerius metus. Rusijos oro bendrovė "Aeroflot" neseniai atsisakė visų savo naudotų "Tu-154".


Šiame straipsnyje: Lenkijos prezidento žūtis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių