Dėl neteisingų įtarimų lytiniu išnaudojimu atsistatydino BBC vadovas

BBC generalinis direktorius George'as Entwistle'as (Džordžas Entvistlas) vėlai šeštadienį atsistatydino, nes pagrindinėje transliuotojo naujienų programoje vienas britų politikas neteisingai buvo įtartas vaikų lytiniu išnaudojimu.

„Nusprendžiau, kad garbinga būtų atsistatydinti“, - sakė G.Entwistle'as televizijai prie BBC būstinės Londone.

G.Entwistle'as, kuris generalinio direktoriaus pareigas pradėjo eiti tik rugsėjį, sakė, jog atsistatydinti nusprendė „atsižvelgdamas į faktą, kad generalinis direktorius tuo pačiu yra ir vyriausiasis redaktorius, ir, galiausiai, atsakingas už visą turinį“.

„Absoliučiai išskirtiniai pastarųjų kelių savaičių įvykiai privertė mane padaryti išvadą, kad BBC turėtų paskirti naują lyderį. Net ir trumpą laiką, sunkiausiomis aplinkybėmis, būti BBC generaliniu direktoriumi buvo didelė garbė“, - pridūrė jis.

Generalinio direktoriaus pareigas kol kas eis Timas Davie (Timas Deivis), kuris šiuo metu yra BBC garso ir muzikos direktorius.

Anksčiau šeštadienį G.Entwistle'as sakė, jog naujienų laidai „Newsnight“ buvo „iš esmės klaidinga“ parodyti interviu, kuriame vienas vyras teigia, kad jį 8-ajame dešimtmetyje vaikų namuose ne kartą lytiškai išnaudojo vienas konservatorių aukšto rango politikas.

Laidoje to politiko vardas nebuvo paminėtas, bet internete plačiai kalbėta, kad tai yra buvęs „torių“ partijos iždininkas Alistairas McAlpine'as (Alisteras Makalpinas).

Pats A.McAlpine'as penktadienį prakalbo viešai ir kategoriškai paneigė šiuos įtarimus, o po kelių valandų jį kaltinęs Steve'as Messhamas (Stivas Mesšamas) savo pareiškimų išsižadėjo ir sakė, kad matė tik A.McAlpine'o nuotrauką ir kad jis - ne tas vyras, kuris jį išnaudojo.

G.Entwistle'as atsistatydino vos kelios savaitės po to, kai kilo didžiulis skandalas dėl įtarimų, kad velionis BBC laidų vedėjas Jimmy Savile'is (Džimis Seivilis) - viena didžiausių korporacijos žvaigždžių - per keturis dešimtmečius lytiškai išnaudojo šimtus vaikų.

Ir „Newsnight“, ir generalinis direktorius jau sulaukė tiriamų žvilgsnių dėl to, kad pernai ši laida atsisakė tirti įtarimus dėl J.Savile'io.

G.Entwistle'as, kuris prieš dešimtmetį ir pats buvo „Newsnight“ redaktorius, prieš atsistatydindamas pripažino, kad korporaciją dėl tos „Newsnight“ laidos ir J.Savile'io skandalo ištiko „pasitikėjimo krizė“.

BBC valdytojų tarybos „BBC Trust“ pirmininkas Chrisas Pattenas (Krisas Patenas) sakė, kad tai buvo „vienas liūdniausių vakarų“ jo „viešame gyvenime“.

Stovėdamas šalia G.Entwistle'o, kuris paskelbė atsistatydinimo pareiškimą, Ch.Pattenas, buvęs Honkongo gubernatorius, sakė: „BBC esmė yra jos, kaip pasaulinės naujienų organizacijos, kuria pasitikima, vaidmuo“.

Tuo tarpu A.McAlpine'o advokatai sakė, kad imsis teisinių veiksmų prieš „visas žiniasklaidos priemones, kurios apšmeižė lordo McAlpine'o reputaciją ir paskelbė šmeižiamus pareiškimus“.

Politikas, kuris jam mestus kaltinimus pavadino „visiškai klaidingais ir rimtai šmeižiamais“, sakė, kad buvo priverstas viešai juos neigti, nes internete buvo tiesiogiai, o kitoje medijoje „užuominomis“ įvardytas.

Pasak jo, jis niekada nėra buvęs jokiuose vaikų namuose, jau nekalbant apie įstaigą „Bryn Estyn“ Reksame Šiaurės Velse, kur paauglystėje gyveno S.Messhamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių