D. Cameronas pažadėjo iki 2017 m. surengti referendumą dėl narystės ES

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas trečiadienį pareiškė, kad iki 2017-ųjų surengs referendumą dėl tolesnės Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungoje (ES) - su sąlyga, kad jis laimės kitus rinkimus.

„Tai bus referendumas dėl pasilikimo arba išstojimo“, - premjeras sakė kalbėdamas Londono finansų rajone.

Seniai lauktoje kalboje D.Cameronas sakė norintis iš naujo derėtis dėl Jungtinės Karalystės narystės ES, o „kai būsime susiderėję dėl tos naujos sutarties, surengsime Britanijos žmonėms referendumą su labai paprastu pasirinkimu - pasilikti arba išeiti“.

Britanijos naujojo ryšio su ES „širdyje turi būti vieningoji rinka“, pažymėjo jis.

D.Cameronas taip pat perspėjo, jog jeigu ES nesugebės vykdyti jo pageidaujamų reformų, Britanija gali „išslysti“ iš 27 šalių bloko.

Nurodęs euro zonos problemas ir „Europos konkurentiškumo krizę“, D.Cameronas pasakė: „Jei nespręsime šių iššūkių, pavojus yra tas, kad Europai nepasiseks ir britų žmonės lėtai judės išėjimo link“.

Anot D.Camerono, referendumas dėl Britanijos narystės 27 valstybių Bendrijoje yra būtinas, nes savo dabartiniu pavidalu ES kišasi į Britanijos gyvenimą.

„Žmonės jaučia, kad ES eina tokia kryptimi, dėl kurios jie niekada nepasirašė. Juos piktina kišimasis į mūsų šalies gyvenimą, jų nuomone, nebūtinomis taisyklėmis ir reguliavimu. Ir jie klausia, kokia viso to prasmė“, - sakė torių lyderis kalboje, kurią turėjo pasakyti praėjusį penktadienį Amsterdame, bet kurią atidėjo dėl įkaitų krizės Alžyre.

D.Cameronas sako suprantantis „nekantrumą“ tų, kurie nori surengti referendumą nedelsiant, bet tvirtino, kad dabar laikas nėra geras.

„Netikiu, kad priimti sprendimą šiuo momentu yra teisingas kelias į priekį, ir Britanijai, ir visai Europai, - sako jis. - Balsavimas šiandien dėl status quo ar pasitraukimo būtų visiškai neteisingas pasirinkimas“.

Aiškindamas, kodėl norįs palaukti, D.Cameronas pažymėjo, kad euro zonos krizė Europos Sąjungą transformuos „galbūt neatpažįstamai“ ir kad Britanija nori padėti formuoti bloko ateitį po jos.

D.Cameronas jautė euroskeptiško dešiniojo savo partijos sparno spaudimą užimti poziciją dėl ES – vieno opiausių klausimų, jau seniai skaldančių jo partiją.

Vis dėlto manoma, kad jo reikalavimas surengti referendumą su aiškiu pasilikimo ar pasitraukimo pasirinkimu papiktins daugelį kitų ES narių ir jo paties koalicinės vyriausybės partnerius, proeuropietiškus liberalus demokratus.

Tai veikiausiai sukels nerimą daugeliui verslo lyderių ir opozicinei Leiboristų partijai, kuri buvo perspėjusi D.Cameroną, kad referendumo galimybės pasiūlymas gali sukurti neaiškumą ir privesti Britaniją prie „ekonominio skardžio“.

D.Cameronas taip pat sulaukė perspėjimų iš Britanijos artimo sąjungininko Vašingtono, kuris ragino neizoliuoti šalies nuo ES.

Ministro pirmininko kalba buvo atidėta kelis kartus.

Planai dėl tokios kalbos pirmą kartą paaiškėjo prieš pusę metų, buvo kalbama, kad D.Cameronas gali ją pasakyti per metinę Konservatorių partijos konferenciją spalio mėnesį. Paskui buvo pranešama, kad jis šią kalbą pasakys per Kalėdas.

Tuomet kalbos tikėtasi sausio 22 dieną, bet paaiškėjo, kad ši data sutampa su Prancūzijos ir Vokietijos susitaikymo po Antrojo pasaulinio karo 50-osiomis metinėmis, ir D.Cameronas datą paankstino.

Galiausiai Alžyro įkaitų krizė privertė dar kartą pakeisti kalbos datą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Luka

Luka portretas
Manua aglai padarys klaidą tiek ilgai laukdami iki referendumo.Reikia jo anglams dabar.

Runkelinis protas

Runkelinis protas portretas
Vokietija ir Prancūzija daug amžių stengėsi ginklu pajungti sau VISĄ EUROPĄ, kad visiems galėtų diktuoti savo sąlygas. Nieko neišėjo. Padarė tai gudrumu - sukurdami ES, į kurią, lyg avinai, sulindo dauguma Europos valstybių. Lietuviai tai padarė pačiu gėdingiausiu būdu - laisvę pardavė eurosojūzui, balsuodami už alaus butelį ar skalbimo miltelių pakelį… ir tapo pigia juodadarbių armija Vakarams. TSRS laikais dirbę prestižinius darbus gamyklose, institutuose, universitetuose, dabar, padėję savo diplomus ir pamiršę mokslinius vardus, plauna indus, valo tualetus, šluoja gatves ar šluosto pakvaišusių senių užpakalius Vakarų Europoje, o Lietuvoje mokytojomis ar tarnautojomis dirbusios moterys, “išsvajotuose” Vakaruose neretai laukiamos tik kaip prostitutės... ES tikrieji valdovai iš savo naujųjų vasalų įsiveža kokybiškus maisto produktus, o jiems importuoja pasenusius, nekokybiškus ar menkaverčius… Iki soclagerio griūties Vakarų Vokietijos, Prancūzijos ir kt. piliečiai turėdavo senus automobilius savo lėšomis utilizuoti, dabar brangiai parduoda naujiesiems savo vasalams… Taip tie vargetos įsivaizdavo LAISVĘ.... Negana to, ES jau kišasi į VISIŠKAI NEPRIKLAUSOMŲ VALSTYBIŲ(Baltarusijos, Sirijos, Irano...) vidaus reikalus ir taiko ekonomines ir kitokias sankcijas, kad pasmaugtų tas valstybes, nes jų vyriausybės nevykdo ES ir JAV naujųjų kolonizatorių reikalavimų. O kieno interesus atitiko Ignalinos AE uždarymas? Žinoma - tik Maskvos, nes Lietuva DIDŽIAUSIOMIS KAINOMIS iš Rusijos priversta pirkti dujas ir tą pačią elektrą. Kas labiausiai troško uždaryti IAE, manau prisimenate.

jonas

jonas portretas
klaidos nebus,ate ES
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių