CŽV krečia slapto romano skandalas, vadovas paliko postą

JAV Federalinio tyrimų biuro  agentai atliko kratą name, kuriame gyvena moteris, siejama su nesantuokinių ryšių skandalu, dėl kurio postą buvo priverstas palikti Centrinės žvalgybos valdybosvadovas Davidas Petraeusas , pirmadienį pranešė JAV žiniasklaida.

Daugiau nei dešimt agentų nešė dėžes ir fotografavo Paulos Broadwell (Polos Brodvel) namuose Šiaurės Karolinos mieste Šarlotėje, nurodė televizijos CBS padalinys WFMY.

Dienraštis „The Charlotte Observer“ rašė, kad agentai, matyt, atlieka kratą abiejuose namo aukštuose.

Pagrindinės JAV žvalgybos agentūros vadovas atsistatydino penktadienį, praėjus trims dienoms nuo JAV prezidento Baracko Obamos perrinkimo po įtemptos rinkimų kampanijos, per kurią buvo keliami klausimai dėl CŽV vaidmens kruviname išpuolyje prieš Jungtinių Valstijų konsulatą Libijos mieste Bengazyje.

Viena televizijos WCNC reporterė parašė žinutę socialiniame tinkle „Twitter“, kad FTB agentai darbuojasi

P.Broadwell namuose jau bent dvi valandas nuo pirmadienio 20 val. 40 min. vietos (antradienio 3 val. 40 min. Lietuvos) laiku.

„Jų ten apie 12; neša krepšius ir dėžes, fotografuoja, - rašė žurnalistė Dianne Gallagher. - Tiek daug federalinių (agentų) ir žinių automobilių pastatyta Leksingtono alėjoje Dilvorte (kur yra Paula Broadwell namas), kad mašinos nebegali pravažiuoti.“

P.Broadwell, kuri yra parašiusi biografinę knygą apie šį į atsargą išėjusį keturių žvaigždučių generolą, nebuvo pastebėta savo namuose nuo D.Petraeuso atsistatydinimo dėl ryšių su šia moterimi.

Jos kaimynas Edas Williamsas sakė WCNC, kad P.Broadwell, jos vyras radiologas Scottas Broadwellas ir jų du sūnūs yra „neįvardytoje“ vietoje ir kad jiems „viskas gerai“.

Atsargos pulkininkas Steve'as Boylanas, kuris yra D.Petraeuso draugas ir buvęs atstovas, sakė, jog generolo romanas su jo biografe užsimezgė prieš maždaug du mėnesius - po to, kai jis buvo paskirtas vadovauti CŽV pernai rugsėjį, o anksčiau pasitraukė iš armijos. Šie ryšiai esą nutrūko prieš maždaug keturis mėnesius.

Viskas iškilo į viešumą, kai viena Floridoje gyvenanti moteris vasaros pradžioje kreipėsi į FTB dėl grasinamų elektroninių laiškų, kurių šaltinis, kaip paaiškėjo, buvo P.Broadwell.

Tose žinutėse moteris esą buvo kaltinama flirtu su generolu, sakoma žiniasklaidos plačiai išplatintuose neoficialiuose JAV pareigūnų pareiškimuose.

Tyrėjai atskirai apklausė abu šios poros narius spalio pabaigoje ir lapkričio pradžioje, tačiau, nors pranešama, kad pas P.Broadwell esą buvo rasta įslaptintų dokumentų, nebuvo pateikti jokie baudžiamieji kaltinimai.

P.Broadwell galėjo atskleisti jautrios ir galbūt įslaptintos informacijos praeitą mėnesį, teigdama, kad CŽV suiminėjo Libijoje kovotojų grupuočių narius ir kad šie veiksmai galėjo išprovokuoti rugsėjo 11-ąją įvykdytą ataką prieš Amerikos konsulatą Bengazyje.

„Nežinau, ar daug esate apie tai girdėję, tačiau CŽV padalinys iš tikrųjų buvo suėmęs porą Libijos sukarintų grupuočių narių, ir manoma, kad ataka prieš konsulatą buvo mėginimas susigrąžinti tuos kalinius“, - P.Broadwell sakė spalio 26 dieną, kalbėdama Denverio universitete.

Tuo tarpu žvalgybos agentūra griežtai neigė laikiusi kokius nors kalinius Bengazyje veikusiame neoficialiame CŽV biure.


Šiame straipsnyje: CŽVDavidas Petraeusasskandalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių