Buvusio Pietų Korėjos prezidento savižudybė sukrėtė šalį

Pietų Korėjos žmones sukrėtė žinia apie buvusio šalies prezidento Roh Moo-Hyuno savižudybę, o jo įpėdinis pavadino šį įvykį nacionaline tragedija.

2003-2008 metais šaliai vadovavęs Pietų Korėjos lyderis praeitą mėnesį buvo apklaustas korupcijos byloje, įtariant, kad jis paėmė kelis milijonus dolerių kyšių.

Roh Moo-Hyunas nušoko nuo skardžio prie Bongos kaimo, esančio netoli Pietų Korėjos pietryčių pakrantės, kuriame jis gyveno baigęs kadenciją. Pasak vieno padėjėjo, buvęs prezidentas paliko atsisveikinimo laišką savo šeimos nariams.

"Iš tiesų sunku patikėti tuo, kas nutiko. Tai liūdnas, tragiškas incidentas", - dabartinio Pietų Korėjos prezidento Lee Myung-Bako (Li Mjungbako) žodžius citavo jo atstovas spaudai.

Lee Myung-Bakui apie 62 metų politiko mirtį buvo pranešta, kai jis dalyvavo susitikime su Čekijos prezidentu Vaclavu Klausu. Prezidentas atšaukė kitus šeštadienį suplanuotus susitikimus.

Pietų Korėjos vadovas nurodė ministrams pasiruošti Roh Moo-Hyuno laidotuvėms "su pagarba ir laikantis buvusiam prezidentui deramo protokolo", sakė atstovas.

Japonijos premjeras Taro Aso (Taras Asas) pareiškė užuojautą kaimyninei šaliai. "Buvau gerokai nustebintas", - T.Aso sakė žurnalistams, kai sužinojo apie Roh Moo-Hyuno mirtį, pranešė naujienų agentūra "Jiji Press". "Norėčiau pareikšti savo užuojautą ir pasimelsti už jo sielos ramybę", - pridūrė jis.

Roh Moo-Hyunui pateikti įtarimai pakenkė nesusitepusiu laikyto politiko, kuriam pažadai kovoti su korupcija padėjo tapti šalies vadovu, įvaizdžiui.

Pasak teisingumo ministro Kim Kyung-Hano (Kim Kjunghano), Roh Moo-Hyunui iškelta kyšininkavimo byla bus oficialiai nutraukta. "Reiškiu gilią užuojautą... ir meldžiuosi už velionio ramybę", - sakė jis.

Roh Moo-Hyuno pirmtakas prezidento poste Kim Dae-Jungas (Kim Dedžungas) pareiškė esantis "smarkiai sukrėstas ir apimtas sielvarto", nurodė jo padėjėjas.

Kim Dae-Jungas buvo vienas iš garsiausių Pietų Korėjos disidentų valdant šalį kariškių remtam režimui, o Roh Moo-Hyunas prieš tapdamas politiku pagarsėjo kaip žmogaus teisių gynėjas.

"Netekau seno bendražygio, su kuriuo dalyvavau kovoje už demokratiją ir su kuriuo 10 metų dirbau demokratinėje vyriausybėje", - sakė Kim Dae-Jungas.

"Su jo šeimos nariais siejami įtarimai kasdien prasismelkdavo į žiniasklaidą, - pridūrė buvęs šalies lyderis. - Jis tikriausiai nebegalėjo ilgiau atlaikyti spaudimo ir įtampos. Mano širdis - su jo šeima."

Eiliniai Pietų Korėjos gyventojai taip pat reiškė abejones, ar prokurorai ir žiniasklaida ne per smarkiai spaudė Roh Moo-Hyuną. Tačiau kai kurie sakė, jog buvusiam prezidentui nederėjo nusižudyti.

"Esu nuliūdusi ir sukrėsta, - 61 metų Im Soon-Ok (Im Sunok) sakė naujienų agentūrai AFP. - Tai užtraukė gėdą visai šaliai. Prokuratūra per griežtai elgėsi su buvusiu prezidentu."

Inžinierius Jang Soo-Dongas (Jang Sudongas) sakė vietos žiniasklaidai, jog dėl politiko mirties iš dalies turėtų būti laikomi atsakingais "prokurorai ir kiti, kurie reiškė jam nepagrįstus įtarimus".

"Labai liūdna, - sakė moksleivė Baek Ji-Young (Bek Džijang). - Gėda šaliai, kuri taip spaudė buvusį prezidentą, jog šis pasitraukė iš gyvenimo."

Viename vietos naujienų portale pasirodžius pranešimui apie patvirtintą Roh Moo-Hyuno mirtį, nepraėjus nė trims valandoms buvo paskelbtas daugiau nei 15 tūkst. komentarų, pranešė naujienų agentūra "Yonhap". Daugelis komentatorių buvusį žmogaus teisių gynėją vadino "drąsiu žmogumi" ir "laikmečio auka".

Tačiau verslininkas Park Hae-Heonas (Park Hehionas) sakė esantis nusivylęs, kad buvęs šalies lyderis ryžosi nusižudyti. "Jam derėjo pasikliauti teisine sistema, kad įrodytų, kas yra tiesa ir melas", - pareiškė jis.

Pasak 22 metų studento Im Shin-Kuko (Im Šinkuko), savižudybė "nebuvo atsakingas buvusio prezidento poelgis". "Jis tikriausiai patyrė didelį spaudimą. Tačiau jam derėjo labiau tai apgalvoti", - sakė jaunuolis.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių