Buvęs Prancūzijos biudžeto ministras apkaltintas mokestiniu sukčiavimu

Buvęs Prancūzijos biudžeto ministras Jerome Cahuzacas (Žeromas Kahiuzakas) antradienį buvo apkaltintas mokesčių vengimo byloje po to, kai prisipažino, kad beveik 20 metų turėjo sąskaitą viename užsienio bankų.

Šie kaltinimai buvusiam ministrui yra dar vienas smūgis prezidento Francois Hollande'o (Fransua Holando) vyriausybei. Kritikai greit nusitvėrė šio skandalo ir pareikalavo atsakyti, ar F.Hollande'as arba kiti aukščiausio rango pareigūnai žinojo apie tą ministro, kuris kažkada buvo atsakingas už kovą su vengimu mokėti mokesčius, sąskaitą.

Atgailos pareiškime savo interneto svetainėje J.Cahuzacas pripažino, kad maždaug 20 metų turėjo sąskaitą užsienyje, ir sakė, kad yra „kaltės sugniuždytas“.

Eksministro advokatas Jeanas Veilis (Žanas Veilis) sakė, kad J.Cahuzacas buvo apkaltintas „pajamų iš mokestinio sukčiavimo plovimu“ ir bendradarbiaus su tyrėjais.

J.Cahuzacas - pirmasis F.Hollande'o administracijos ministras, kurio atžvilgiu vykdomas baudžiamasis tyrimas, - sakė, kad antradienį susitiko su tyrimą atliekančiais magistrato teisėjais ir pripažino turėjęs sąskaitą užsienyje.

J.Cahuzacas nurodė, kad toje sąskaitoje buvo maždaug 600 tūkst. eurų, kad ji buvo nejudinama daugiau kaip 10 metų ir kad jis nurodė tas lėšas pervesti į jo sąskaitą Prancūzijoje.

Advokatas sakė, kad minima sąskaita, kuri iš pradžių buvo atidaryta Šveicarijoje, 2009-aisiais buvo perkelta į Singapūrą ir kad „išplautų“ pinigų kiekis atitinka maždaug 30 tūkst. eurų.

J.Cahuzacas meldė F.Hollande'o, buvusių kolegų vyriausybėje, kolegų parlamentarų, Prancūzijos rinkėjų, savo šeimos ir draugų atleidimo.

„Įsitraukiau į melo spiralę ir pasiklydau. Esu kaltės sugniuždytas“, - sakė jis.

„Buvo neapsakoma klaida manyti, kad galėčiau išvengti susidūrimo su praeitimi, kurią norėjau laikyti (etapu, paliktu) už manęs. Dabar su šia realybe susidursiu su visu skaidrumu“, - sakoma jo pareiškime.

F.Hollande'as, kurio populiarumas yra labai smukęs, nors jis dirba dar mažiau nei metus, sakė, kad jo buvęs ministras padarė „neatleistiną moralinę klaidą“ ir kad jo likimą spręs teismai.

„Melavimas demokratijoje yra nepriimtinas, - sakoma premjero Jeano-Marco Ayrault (Žano Marko Airo) pareiškime. - Dabar (J.Cahuzacui) reikia visiškai prisiimti atsakomybę prieš teisingumo sistemą“.

F.Hollande'o padėjėjai vėlai antradienį sakė, kad J.Cahuzacas „į akis“ melavo prezidentui, Nacionalinei Asamblėjai ir vyriausybės posėdžių užkulisiuose.

Vienas padėjėjas sakė, kad vyriausybė nėra „naivi“ spręsdama šį reikalą, bet buvęs ministras „melavo visoms valstybės institucijoms“ ir „mėnesių mėnesius kategoriškai neigė, ką vėliau pripažino“.

F.Hollande'as pažadėjo nepriekaištingos moralės vyriausybę, ir kritikai antradienį negaišdami pasigavo šį skandalą.

„Prezidentas privalo prisiimti savo atsakomybę šio valstybinio melo akivaizdoje ir pasiaiškinti Prancūzijos žmonėms“, - sakoma pagrindinės opozicinės dešiniųjų partijos UMP lyderio Jeano-Francois Cope (Žano Fransua Kopė) pareiškime.

J.Cahuzacas apie savo atsistatydinimą paskelbė kovo 19 dieną, po to, kai prokurorai pradėjo tyrimą dėl minėtos jo sąskaitos, apie kurią pirmą kartą buvo paskelbta naujienų svetainėje „Mediapart“.

Svetainė paskelbė garso įrašą, kuriame, kaip teigiama, J.Cahuzacas pripažįsta turintis sąskaitą Šveicarijos banke UBS. Tame įraše girdėti, kaip vyriškas balsas sako: „Man neramu, kad turiu ten sąskaitą, UBS nebūtinai yra slapčiausias iš bankų“.

60 metų J.Cahuzacas, kuris iki paskyrimo ministru buvo mažai žinomas, savo karjerą pradėjo kaip kardiologas, o paskui perėjo prie pelningesnės plastinės chirurgijos, pirmiausia - plaukų persodinimo.

1997 metais išrinktas į Nacionalinę Asamblėją jis vadovavo jos Viešųjų finansų komisijai ir buvo paskirtas biudžeto ministru, kai F.Hollande'as formavo savo pirmąją vyriausybę.

Jeigu bus nuteistas, J.Cahuzacui grės kalėjimas iki penkerių metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių