Buvęs Britanijos ministras ir jo buvusi žmona už grotų praleis 8 mėn.

Susikompromitavusiam Didžiosios Britanijos energetikos eksministrui Chrisui Huhne'ui (Krisui Hjunui) ir jo buvusiai žmonai pirmadienį buvo skirtos laisvės atėmimo bausmės po pagiežingo keršto sagos, prasidėjusios nuo vieno eismo taisyklių pažeidimo ir pasibaigusios svetimavimo drama bei politinės karjeros žlugimu.

Skirdamas po aštuonis mėnesius kalėjimo už trukdymą teisingumui nuteistam Ch.Huhne'ui, anksčiau pretendavusiam į Liberalų demokratų partijos lyderio postą, ir jo buvusiai sutuoktinei Vicky Pryce (Viki Prais), teisėjas pareiškė, kad „bet koks tragedijos elementas yra vien jūsų kaltė“.

Graikijoje gimusi ir aukštas pareigas užėmusi ekonomistė V.Pryce 2003 metais sutiko prisiimti baudos taškus, kai Ch.Huhne'as buvo užfiksuotas viršijęs greitį, mėgindama padėti tuomečiam savo vyrui išsaugoti vairuotojo teises.

Šis nusikaltimas veikiausiai būtų likęs nepastebėtas, jeigu ne keršto vajus, kurio V.Pryce po aštuonerių metų nuo to incidento ėmėsi prieš savo vyrą, palikusią ją dėl vienos biseksualios rinkimų kampanijos darbuotojos.

Skirdamas bausmę šiai porai Sadarko karūnos teisme Londone praėjus lygiai dešimtmečiui nuo nusikaltimo dienos, teisėjas Nigelas Sweeney (Naidželas Svinis) sakė 58 metų Ch.Huhne'ui, kad jis „krito iš aukštai“.

Ch.Huhne'as padarė kaltės pripažinimo pareiškimą per ankstesnį posėdį, o teisėjas nurodė dėl šios priežasties sutrumpinęs bausmės laikotarpį dešimtadaliu.

60 metų V.Pryce padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą, naudodamasi apsauga nuo sutuoktinio daromo spaudimo, tačiau praeitą savaitę prisiekusieji pripažino ją kalta. Anksčiau nagrinėtoje byloje nutarties nepavyko priimti.

Teisėjas sakė, kad V.Pryce buvo apėmęs „nenumaldomas keršto troškimas“, taip pat pridūrė, kad jos sprendimas nepripažinti savo kaltės atskleidė šios moters „kontroliuojančią, manipuliuojančią ir suktą pusę“.

„Jūs abu patraukti atsakomybėn dėl savo bendro nusižengimo. Bet koks tragedijos elementas - grynai jūsų kaltė“, - pažymėjo N.Sweeney.

Sugėdinti buvę sutuoktiniai nuosprendį išklausė sėdėdami vienas šalia kito kaltinamųjų suole.

Nei vienas iš jų nerodė jokių jausmų. Ch.Huhne'as tik trumpai žvilgtelėjo į savo buvusią žmoną, tačiau jie visiškai nebendravo, kol buvo išvesti pradėti atlikti įkalinimo bausmės.

Tikėtina, kad jie abu už grotų praleis tik keturis mėnesius.

„MELAVAU IR VĖL MELAVAU“

Duodamas interviu, kurie buvo įrašyti prieš paskelbiant nuosprendį, Ch.Huhne'as sakė „apgailestaujantis“ dėl savo apgavysčių ir šeimai padarytos žalos.

„Žinoma, melavau ir vėl melavau - iš dalies gelbėdamas savo karjerą, tačiau taip pat iš dalies mėgindamas išvengti pasekmių savo šeimai“, - jis sakė Didžiosios Britanijos televizijos „Channel 4“ žinių laidai.

Premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) kurio Konservatorių partija yra sudariusi koaliciją su liberalais demokratais, sakė, kad ši byla buvo „priminimas, jog niekas, kad ir koks būtų aukštas ir galingas, nėra nepasiekiamas teisingumo sistemai“.

Vicepremjeras Nickas Cleggas (Nikas Klegas), kuris įveikė Ch.Huhne'ą per jų partijos lyderio rinkimus 2007 metais, šią bylą vadino asmenine tragedija, sakė liberalų demokratų atstovas spaudai.

Paskelbti nuosprendžiai vainikavo apgailėtiną keršto ir iširusios šeimos istoriją, kuri buvo atskleista teismo salėje, nagrinėjant bylą.

Ch.Huhne'as staiga paliko V.Pryce dėl savo padėjėjos Carinos Trimingham (Karinos Trimingam), praėjus nedaug laiko po 2010-ųjų gegužę įvykusių visuotinių rinkimų, po kurių centristinė Liberalų demokratų partija sudarė koalicinę vyriausybę su D.Camerono centro dešiniaisiais konservatoriais.

Ch.Huhne'o romaną paviešino dabar jau uždarytas bulvarinis laikraštis „The News of the World“, priklausęs tarptautiniam žiniasklaidos magnatui Rupertui Murdochui (Rupertui Merdokui).

Politikas skaudžią žinią savo žmonai, su kuria buvo susituokęs 26 metus ir susilaukė trijų vaikų, paskelbė per vienų Pasaulio futbolo čempionato rungtinių pertrauką. Jie išsiskyrė kitais metais.

Tikėtina, kad V.Pryce užvaldė troškimas atkeršyti Ch.Huhne’ui, o teismas buvo informuotas, kad ji su vienu savo draugu teisininku sukurpusi planą „prismeigti“ jos ambicingą buvusį vyrą, atskleidžiant apgaulę su baudos taškais už viršytą greitį.

Įtarimai, kad baudos taškus už Ch.Huhne'o padarytą pažeidimą prisiėmė neįvardytas asmuo, buvo paskelbti dviejuose Britanijos laikraščiuose 2011-ųjų gegužę. Ch.Huhne'as ir V.Pryce buvo abu suimti pernai vasarį ir apkaltinti trukdymu teisingumui.

V.Pryce mėgino gintis, argumentuodama, kad vyras ją spaudimu privertė prisiimti baudos taškus. Ji taip pat sakė teismui, kad gyvenant santuokoje vyras su ja šiurkščiai elgdavosi ir pareikalavo, kad ji pasidarytų abortą.

Skaudžios šios nesantaikos padarinių detalės buvo atskleistos nagrinėjant bylą.

Paaiškėjo, kad Ch.Huhne'o sūnus dėl jo veiksmų nutraukė santykius su tėvu ir pasmerkė jį keliuose griežtuose pareiškimuose. V.Pryce dukra iš jos ankstesnės santuokos taip pat teisino motinos veiksmus prieš buvusį patėvį.

Ch.Huhne’as atsistatydino iš vyriausybės praėjusiais metais, ruošdamasis gintis šioje byloje. Parlamento nario mandato jis atsisakė vasario 5-ąją, padaręs kaltės pripažinimo pareiškimą.

Dabar jis papildė Britanijos politikos gėdos galeriją, kur anksčiau pakliuvo buvęs konservatorius ministras Jonathanas Aitkenas (Džonatanas Eitkenas), nuteistas kalėti už priesaikos sulaužymą 1999 metais, ir buvęs Konservatorių partijos pirmininko pavaduotojas Jeffrey Archeris (Džefris Arčeris), nuteistas dėl tokio paties nusikaltimo 2001-aisiais.


Šiame straipsnyje: BritanijaChris Huhne

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių