Bulgarijai gresia ES sankcijos

Europos Komisija planuoja nebeteikti 610 mln. eurų paramos Bulgarijai, taip bausdama šalį už nesugebėjimą kovoti su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu, skelbia BBC.

Jei valdžios atstovai nesiims reikiamų priemonių, Bulgarija neteks ne tik šios finansinės paramos, bet ir iškils grėsmė šalies siekiams prisijungti prie Šengeno erdvės.

Bulgarija ir jos kaimynė Rumunija yra itin stebimos, kadangi stodamos į Europos Sąjungą (ES) jos nevisiškai atitiko keliamus reikalavimus.

Kitą savaitę Europos Komisija ketina paskelbti ataskaitą, kurioje Bulgarija yra griežtai kritikuojama. Tokios griežtos kritikos, BBC žiniomis, turbūt dar nėra sulaukusi nė viena ES narė.

Ataskaitoje teigiama, kad Bulgarija „turi įsipareigoti apvalyti savo administraciją ir užtikrinti, jog Europos Sąjungos teikiama dosni finansinė pagalba iš tikrųjų pasieks šalies gyventojus, kuriems ji yra skirta, o nebus pasisavinta korumpuotų pareigūnų, veikiančių kartu su organizuotų nusikaltėlių struktūromis".

ES jau įšaldė šimtus milijonų finansinės paramos, kuri turėjo būti skirta Bulgarijos keliams bei žemės ūkiui. Dabar planuojama dviem Bulgarijos agentūroms uždrausti tvarkytis su fondais, kurių vertė siekia beveik 610 mln. eurų.

Be to, Bulgarija rizikuoja netekti milijardų eurų paramos, kurią jai buvo planuota skirti ateityje.

Europos Komisijai susirūpinimą kelia ir Bulgarijos pareigūnų nesugebėjimas ištirti organizuotų nusikaltimų - po komunistinės santvarkos žlugimo šalyje, mafija įvykdė apie 150 žmogžudysčių.

Atskirame pranešime kritikos sulauks ir Rumunija, ypač dėl korupcijos skandalo, į kurį įsivėlė buvęs šalies ministras pirmininkas ir kiti aukšto rango pareigūnai.

ES vadovai mano, jog sankcijos Bulgarijai turėtų būti perspėjimas kitoms bloko narėms ir toms šalims, kurios siekia prisijungti prie sąjungos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių