Britų spauda giria premjero D.Camerono tvirtą poziciją dėl ES biudžeto

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas užsitikrino gerų rezultatų savo šaliai per Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimą, kuriame buvo tariamasi dėl septynerių metų Bendrijos biudžeto, šeštadienį rašo Britanijos laikraščiai, tuo pačiu perspėdami, kad jo sėkmė gali būti neilgalaikė.

„Plieninis Camas (Kamas)“, - taip premjerą pavadino bulvarinis dienraštis „The Sun“. („Cam of Steel“ - užuomina į pavardė Cameron, arba išvertus į lietuvių kalbą - „plieninis kumštelis ar pirštas“).

„Ministras pirmininkas grįžta iš Briuselio aukštai pakelta galva, - pridūrė laikraštis. - Jis atsisakė atsiriboti nuo ES biudžeto įšaldymo arba mažinimo. Jis pademonstravo plieninę valią. Šaunu.“

„Kaip sakė premjeras, Briuselis gyvena lygiagrečioje visatoje, kur nerinkti eurokratai tunka, valstybėms narėms kenčiant diržų veržimo skausmą, - rašo “The Sun„. - Britanijos santykiai su Briuseliu dabar ant lūžio ribos. Buvome pakankamai ilgai apiplėšinėjami, ir mums vilnos nebekirps.“

Derybos dėl trilijono eurų ES biudžeto penktadienį baigėsi aklaviete, kai 27 šalių bloko lyderiai nesugebėjo išspręsti iš pažiūros nesuderinamų prieštaravimų dėl išlaidų.

Kaip rašo dienraštis „The Independent“, kiekvienas grįžo iš Briuselio kaip nugalėtojas.

Laikraštis nurodė, jog D.Cameronas, anksti atvykęs į Briuselį susitikti su ES prezidentu Hermanu Van Rompuy (Hermanu Van Rompėjumi), vengdamas „visiškai neigiamos retorikos“ ir pažymėdamas, kad Britanija nėra viena, pademonstravo išmokęs veikti per ES viršūnių susitikimus nenuteikdamas kitų dalyvių prieš save.

„Akivaizdu, kad tai buvo apgalvota iš naujo. Prisimenant ankstesnius Britanijos pasirodymus Briuselyje per daugelį metų, kurie būdavo nuo gerų iki pasibaisėtinų, šis viršūnių susitikimas turėtų būti vertinamas kaip neblogas - tiek Europai, tiek, kas neįprasta, Jungtinei Karalystei“, - pažymėjo „The Independant“.

Tuo tarpu dienraštis „Daily Mail“ rašo, kad D.Cameronas nusipelnė „didelės padėkos dėl mėginimo jėga grąžinti išlaidaujantį ES elitą į tikrąjį pasaulį, kur karpomi nacionaliniai biudžetai ir traukiasi namų ūkių pajamos“.

„Tačiau būtina pastebėti: arogantiškas, savanaudis ir neatskaitingas ES elitas retai priima neigiamą atsakymą, - pridūrė laikraštis. - Premjeras turės išlikti toks pats ryžtingas, kai jie pateiks atnaujintą, tačiau neabejotinai tokį patį absurdišką biudžeto reikalavimų sąrašą ateinančių metų pradžioje.“

Dienraštis „The Guardian“ pastebėjo, kad sprendimų atidėliojimas padėdavo Europos Sąjungai per daugelį ankstesnių sudėtingų derybų, tačiau dabar šalių vyriausybės pradeda suprasti, kad jų žmonės viską priims už gryną pinigą.

„Kai Europoje niekas su niekuo nesutinka, jis gali panaudoti nuosaikų toną, - svarsto laikraštis. - Tačiau jis neturėtų manyti, kad jo sėkmė ilgai tvers.“

Tuo tarpu „The Daily Telegraph“ pažymėjo, jog kaltinimų žaidimas jau prasidėjo.

„Tikrasis kaltininkas yra ne kuris nors nacionalinis lyderis, o Europos Komisija, kuri nesugebėjo iškelti jokių realistiškų pasiūlymų sumažinti išlaidas, - teigia dienraštis. - Būtent šis abejingumas ilgai kentėjusių mokesčių mokėtojų interesams yra tikrasis viešojo sektoriaus skandalas.“

Tačiau D.Cameronas sulaukė nepalankių dienraščio „Daily Mirror“ atsiliepimų.

„Mūsų pačių premjeras yra izoliuotas ir turi nedaug sąjungininkų, - tvirtina kairiosios pakraipos bulvarinis laikraštis. - Faktas, kad ponas Cameronas nesėkmę laiko pergalę, išduoda stulbinamą įžvalgos stoką ir nesugebėjimą sėkmingai derėtis.“



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių