Britų spauda giria Camerono pažadą surengti referendumą

Didžiosios Britanijos spauda ketvirtadienį daugiausia gyrė premjero Davido Camerono pažadą surengti referendumą dėl narystės Europos Sąjungoje (ES), tačiau perspėjo, kad vyriausybės vadovas pradėjo didžiulį politinį lošimą.

Dešiniosios pakraipos dienraščiai sveikino trečiadienį paskelbtą pažadą, vadindami jį sumaniu politiniu žingsniu, kuris apramins euroskeptikus D.Camerono Konservatorių partijoje, jau seniai krečiamoje vidinių ginčų dėl Britanijos santykių su ES.

„Taip, ministre pirmininke!“ - džiugiai skelbė bulvarinis dienraštis „Daily Mail“, pridūręs: „Dabar eikite ir užbaikite darbą, pone Cameronai.“

Dienraštis „The Telegraph“ pareiškė, kad šis sprendimas buvo „ryžtingas ir įsimintinas žingsnis, nusipelnęs didžiausių pagyrimų“.

Seniai lauktoje kalboje D.Cameronas trečiadienį pažadėjo surengti referendumą iki 2017 metų pabaigos, leidžiant rinkėjams nuspręsti, ar Britanija pasiliks Europos Sąjungoje, ar iš jos pasitrauks - su sąlyga, kad konservatoriai laimės visuotinius rinkimus 2015 metais.

D.Cameronas sakė norintis iš naujo derėtis dėl Britanijos narystės Bendrijoje sąlygų, o naujas susitarimas būtų pateiktas rinkėjų įvertinimui. Šis žingsnis išprovokavo partnerių Europoje kritiką - kitos Bendrijos šalys kaltino Londoną siekiant tik jam vienam parankių taisyklių.

Tačiau dienraštis „The Times“ tvirtino, kad „tai buvo kalba, kurios širdyje buvo Europos, ne vien Britanijos interesai“.

„Ponas Cameronas ne sukėlė problemą, o ją nušvietė, - rašoma “The Times„ redakcinėje skiltyje. - Likusi Europos dalis gali prisidėti prie jo sprendžiant šią problemą.“

Laikraštis taip pat paskelbė 56 verslo lyderių pasirašytą atvirą laišką, kuriame palaikoma D.Camerono pozicija. Tarp jo autorių buvo Londono vertybinių popierių biržos generalinis direktorius ir banko „Standard Chartered“ valdybos pirmininkas.

„Tai Europos politika, kuri bus gera verslui ir naudinga darbo vietoms Britanijoje“, - pažymėjo signatarai, atmesdami kai kurių kitų iškilių Britanijos verslo lyderių, jog artėjantis referendumas sukurs netikrumą.

Tačiau „The Times“ kartu su dienraščiais „Financial Times“ ir „The Guardian“ šį pasiūlymą vadino lošimu, pradėtu tuo metu, kai 27 nares turintis blokas dar nėra atsigavęs nuo euro zonos krizės.

„The Guardian“ perspėjo, kad D.Cameronas „neturėtų nepakankamai įvertinti priešiško įtūžio, kurį jis užtrauks Jungtinei Karalystei, be reikalo kurstydamas naują krizę, kai ir dabartinė yra pakankamai sekinanti“.

Bulvarinis laikraštis „The Sun“ gyrė sprendimą suteikti galimybę tarti žodį Britanijos žmonėms, ar jie nori pasilikti Europos Sąjungoje, tačiau pažymėjo, kad D.Cameronas savo pažadą susiejo su kai kuriomis neapibrėžtomis sąlygomis.

„Kaip bus, jeigu jis nebebus premjeras 2015-ųjų gegužę?“ – retoriškai klausė „The Sun“.

Kairiosios pakraipos dienraštis „The Independent“ demonstravo mažiausią entuziazmą iš Britanijos laikraščių, teigdamas, jog D.Camerono „pasiūlymai griūva, neatlaikę savo pačių prieštaravimų svorio“.

„Pavojai, susiję su tokiu žingsniu, vargu ar gali būti perdėti, o mėginimas tai pateikti kaip tvirtą vadovavimą - metant iššūkį neišvengiamai problemai, kad būtų parankiau formuoti debatus - toli gražu nėra įtikinamas“, - sakoma „The Independent“ vedamajame.

„Iš tiesų ponas Cameronas leido jam daromam politiniam spaudimui užtemdyti jo sprendimus, kas geriausiai atitinka Britanijos interesus“, - pridūrė laikraštis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių