Britanijos policija apieškojo pastatą, siejamą su Švedijoje susisprogdinusiu mirtininku (papildyta)

Britų policija pirmadienį apieškojo vieną pastatą pietų Anglijoje, kuriame, kaip įtariama, gyveno Švedijoje praeitą savaitgalį įvykdyto išpuolio vykdytojas.

Londono policijos pareigūnai kratą pradėjo sekmadienį apie 23 val. vietos (pirmadienį 1 val. Lietuvos) laiku, pranešė policijos atstovas.

Jis pridūrė, kad kol kas niekas nesuimtas ir nerasta jokių pavojingų medžiagų.

Ši krata atlikta po šeštadienį Stokholme įvykdyto užminuoto automobilio ir įtariamo mirtininko sprogdinimų.

Žiniasklaida taip pat pranešė, kad Taymouras Abdel Wahabas, kurį islamistų tinklalapis "Shumukh al Islam" įvardijo kaip šio išpuolio vykdytoją, studijavo ir gyveno Bedfordšyro grafystės mieste Lutone, esančiame į šiaurę nuo Londono.

Policija atsisakė nurodyti, ar krata atliekama Lutone.

Britų dienraštis "The Guardian" paskelbė, kad įtariamas sprogdintojas buvo Irake gimęs Švedijos pilietis, o kituose pranešimuose nurodoma, kad jo šeima tebegyvena Lutone.

"Aš jį dažnai matydavau. Jis daug nekalbėdavo, tačiau atrodė malonus. Matydavau, kaip jis eina pasivaikščioti su savo vaikais", - šiame mieste gyvenantis 33 metų taksistas Tahiras Hussainas pasakojo dienraščiui "The Daily Telegraph".

"Buvau priblokštas, kai išgirdau, kas įvyko, nes niekada nebūčiau pagalvojęs, kad jis galėtų padaryti kažką tokio", - pridūrė jis.

Šeštadienį du sprogimai nugriaudėjo vienoje Švedijos sostinės pėsčiųjų zonoje, kurioje tuo metu buvo daug prieš Kalėdas apsipirkinėjančių žmonių. Viena bomba užmušė vyrą, o netoliese sprogus užminuotam automobiliui, buvo sužaloti du žmonės.

Kaip praneša britų žiniasklaida, T.Abdel Wahabas studijavo sporto terapiją Bedfordšyro universitete, kuris veikia už maždaug 50 kilometrų į šiaurę nuo Londono esančiame Lutone. Šiame mieste jis gyveno kelerius pastaruosius metus.

Universitetas nepateikė jokių komentarų šia tema.

T.Abdel Wahabo, kuris, kaip nurodoma, buvo jaunesnis nei 30 metų, žmona ir dvi mažametės dukros tebegyvena Lutone, rašo dienraščiai "The Daily Mail" ir "The Daily Telegraph".
Kaimynai pasakojo "The Dayly Telegraph" dar prieš pustrečios savaitės matę šį vyrą jo namuose Lutone.

T.Abdel Wahabas persikėlė gyventi iš Bagdado į Švediją 1992 metais, o 2001 metais išvyko studijuoti į Didžiąją Britaniją, pranešė laikraštis.

Vienas Londono policijos atstovas patvirtino, kad buvo atlikta krata: "Pareigūnai atliko kratą pagal 2000 metų Kovos su terorizmu įstatymą vienoje vietoje Bedfordšyre."

Tačiau jis pridūrė, kad kol kas niekas nebuvo suimtas, taip pat nerasta jokių pavojingų medžiagų.

"Patvirtiname, jog tai susiję su incidentu Stokholme", - sakė atstovas.

Islamistų tinklalapis "Shumukh al Islam" sekmadienį paskelbė, kad sprogdinimus Stokholme įvykdė T.Abdel Wahabas.

"Mūsų brolis mudžahidas Taymouras Abdel Wahabas įvykdė kankinio operaciją Stokholme", - rašo tinklalapis.

Švedijos žvalgybos agentūra SAPO šį pareiškimą komentuoti atsisakė.

Tačiau SAPO saugumo departamento vadovas Andersas Thornbergas sakė, kad šie sprogdinimai laikomi "teroristiniu nusikaltimu".
"Įtariame, kad tai buvo mirtininko išpuolis", - pridūrė jis.

Britanijos vidaus reikalų ministerija taip pat atsisakė komentuoti "Shumukh al Islam" pareiškimus.

"Palaikome glaudų ryšį su Švedijos tarnybomis, - VRM atstovė sakė naujienų agentūrai AFP. - Dabar nebūtų tinkama komentuoti vykstantį tyrimą".NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių