Britanijoje dėl BBC žurnalistų streiko sutriko laidų transliavimas

Tūkstančiais Didžiosios Britanijos nacionalinio transliuotojo BBC žurnalistų penktadienį pradėjo dviejų parų streiką dėl pensijų reformos, todėl nebuvo transliuojamos kai kurios populiarios laidos.

Apie 4 tūkst. Nacionalinės žurnalistų sąjungos (National Union of Journalists, NUJ) narių pradėjo streiką penktadienio vidurnaktį Grinvičo (2 val. Lietuvos) laiku. Manoma, jog dėl šio protesto daugelis populiarių televizijos ir radijo laidų nebus transliuojamos arba bus sutrumpintos.

BBC 4-ojo radijo kanalo dienos aktualijų laida "Today", kurios kas rytą klausosi apie 6,5 mln. žmonių, penktadienį nebuvo transliuojama, o vietoje jos į eterį išleistos kitos iš anksto įrašytos laidos.

Tuo tarpu BBC naujienų televizija rodys laidų kartojimus, o naujausios žinios tikriausiai bus skelbiamos maždaug dviejų minučių trukmės laidose, nurodoma profsąjungos pranešime.
Per pirmąjį iš šį mėnesį planuojamų surengti dviejų streikų BBC biuruose visoje šalyje vyks piketai. Antrą protesto akciją numatoma surengti lapkričio 15-16 dienomis.

Derybos dėl siūlomų pensijų mokėjimo tvarkos pakeitimų tarp BBC žurnalistų ir administracijos nutrūko praeitą mėnesį, kai 70 proc. NUJ narių balsavo prieš transliuotojo naujausią pasiūlymą.

Labiausiai nesutariama dėl BBC planų sumažinti 1,5 mlrd. svarų (5,5 mlrd. litų) pensijų fondo deficitą, mažinant pensijų išmokas.

"NUJ nariai visoje BBC šiuos pasiūlymus vadino pensijų grobimu, - sakė NUJ generalinis sekretorius Jeremy Dearas. - Tai nepasikeitė. Dabar BBC nepaliko (profsąjungos) nariams kito pasirinkimo, tik imtis veiksmų savo pensijoms apginti".

Penktadienį paskelbtame pareiškime BBC sakė esanti "nusivylusi" dėl šio streiko, juolab, kad keturios kitos profsąjungos pritarė siūlomam susitarimui.

"Pralaimi visuomenė, o mes atsiprašome savo žiūrovų ir klausytojų dėl bet kokių veiklos sutrikimų", - pabrėžė transliuotojas.

Britanijos vyriausybei vykdant didelio masto išlaidų mažinimo programą, BBC sutiko perimti iš URM užsieniui transliuojamų laidų finansavimą, o už tai buvo šešeriems metams atleista nuo licencijų mokesčio.

Kiekvienas britų namų ūkis privalo mokėti televizijos ir radijo abonementinį mokestį, kuris yra pagrindinis BBC lėšų šaltinis.


Šiame straipsnyje: bbc streikas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių