B.Obama pripažino, kad padarė klaidų

JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį akcentavo, jog tebelaiko prioritetu darbo vietų kūrimą, taip pat žadėjo nenutraukti kovos dėl sveikatos apsaugos sistemos reformos, kuri susvyravo, šalies administracijai patyrus politinių pralaimėjimų, privertusių suabejoti prezidento lyderyste.

"Darbo vietos turi būti mūsų dėmesio centre 2010 metais", - sakė jis, skaitydamas metinį pranešimą "Dėl padėties Sąjungoje".

Šiuo metu nedarbas Jungtinėse Valstijose tebėra 10 proc., o silpna šalies ekonomika tikriausiai bus pagrindinis debatų objektas prieš artėjančius kadencijos vidurio rinkimus į Kongresą, kurie vyks lapkritį.

B.Obama pripažino, kad padarė klaidų ir kad pirmieji jo kadencijos metai buvo sunkūs, tačiau žadėjo nepasiduoti ir toliau stengtis keisti Vašingtono darbo metodus bei įgyvendinti savo ambicingą įstatymų leidybos programą.

"Aš nepasiduodu, - jis sakė JAV Kongresui. - Pasinaudokime šia akimirka - pradėti iš naujo, nešti pirmyn svajonę, dar kartą sustiprinti mūsų sąjungą".

B.Obama pažadėjo įvesti griežtas reguliavimo priemones Volstritui. Prezidentas nurodė sieksiantis, kad šalis išliptų iš "didžiulės fiskalinės duobės", taip pat planuojantis pasinaudoti veto teise, siekdamas priversti laikytis valstybės išlaidų disciplinos.

Atsižvelgdamas į skaudų Demokratų partijos pralaimėjimą svarbiuose Masačusetso senatoriaus rinkimuose, B.Obama sakė neatsisakysiantis pastangų pertvarkyti JAV sveikatos apsaugos sistemą ir siekti abiejų pagrindinių partijų sutarimo dėl kovos su pasauliniais klimato pokyčiais programos.

Tačiau labiausiai jis akcentavo, jog būtina sustiprinti tebešlubuojančią JAV ekonomiką ir sumažinti nerimą keliantį nedarbą.

"Žmonės neturi darbo. Jie kenčia. Jiems reikalinga mūsų pagalba. Noriu, kad įstatymas dėl darbo vietų (gausinimo) nedelsiant atsidurtų ant mano stalo", - sakė prezidentas.

BIUDŽETO IŠŠŪKIAI

B.Obama pasiūlė trejiems metams įšaldyti kai kurias biudžetinio finansavimo programas, siekiant sumažinti didžiulį valstybės išlaidų perviršį.

Prezidentas taip pat paragino sukurti dvipartinę komisiją, kuri ieškotų būtų, kaip sureguliuoti ilgalaikius biudžeto iššūkius, tokius kaip pensijų programa "Social Security" ir pagyvenusių amerikiečių sveikatos apsaugos programa "Medicare".

Kadenciją pradėjęs B.Obama žadėjo esmines permainas Vašingtone, taip pat siekti pertvarkyti sveikatos apsaugos sistemą bei įvesti apribojimus taršau šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis.

Tačiau sveikatos apsaugos reformos įstatymo artimiausiu laiku tikriausiai nebepavyks priimti, nes demokratai nebeturi 60 vietų daugumos Senate, kuri iki rinkimų Masačusetse padėdavo apeiti respublikonų obstrukciją ir procedūrines kliūtis.

Įstatymas dėl kovos su klimato šiltėjimu taip pat įstrigo, o netgi kai kurie jo šalininkai mano, kad tas teisės aktas šiemet bus laikomas antraeiliu.

Tačiau prezidentas tvirtino nenuleisianti rankų kovoje dėl sveikatos apsaugos reformos.

"Iki to laiko, kai baigsiu kalbėti šį vakarą, dar daugiau amerikiečių bus netekę sveikatos draudimo. Šiemet jį praras milijonai, - pabrėžė B.Obama. - Aš nenueisiu nuo tų amerikiečių. To taip pat neturėtų padaryti žmonės, susirinkę šioje salėje".

Jis kritikavo Volstrito "blogą elgesį" ir neatsargumą, taip pat reikalavo, kad Kongresas priimtų patikimus finansinio sektoriaus reguliavimo įstatymus.

B.Obama žadėjo duoti atkirtį finansininkų lobistams, kurie siekia, kad siūlomos reguliavimo priemonės būtų sušvelnintos arba tokie įstatymai iš viso būtų atmesti.

"Negalime jiems leisti laimėti šios kovos. Jeigu įstatymas, kuris atsidurs ant mano stalo, neatitiks tikros reformos išbandymo, aš jį pasiųsiu atgal", - perspėjo prezidentas.

Daugelis B.Obamą remiančių demokratų baiminasi, kad praras savo vietas Kongrese per lapkritį vyksiančius rinkimus, tačiau prezidentas akcentavo laimėjimus ekonomikoje ir stengėsi atremti kritiką, jog stengiantis pertvarkyti sveikatos apsaugą dėmesys buvo nukreiptas ne ten, kur reikėtų.

B.Obamai pradėjus kadenciją, Jungtinėse Valstijose kas mėnesį darbo netekdavo šimtai tūkstančių žmonių, tačiau pastaruoju metu šalies ekonomika vėl pradėjo pamažu augti.

 

 


Šiame straipsnyje: Obama

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių