B.Obama metiniame pranešime akcentuoja O.Bin Ladeno ir M.Kadhafi žūtį

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį skaitydamas savo metinį pranešimą atkreipė dėmesį į tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ vadovo Osamos bin Ladeno ir nuversto Libijos lyderio Muamaro Kadhafi žūtį, siekdamas pabrėžti savo pasiekimus užsienio politikoje ir rinkimų metais nuginkluoti varžovus respublikonus.

Skelbdamas metinį pranešimą „Dėl padėties Sąjungoje“, vyriausiasis JAV ginkluotųjų pajėgų vadas leido aiškiai suprasti, kad tradicinis respublikonų kontrargumentas, esą demokratams prezidentams prastai sekasi gynybos politikoje, nepasiteisins 2012 metais.

„Pirmąkart nebėra amerikiečių, besikaunančių Irake. Pirmąkart per du dešimtmečius Osama bin Ladenas nebekelia grėsmės šiai šaliai“, - pareiškė prezidentas, pradėdamas kovą dėl savo perrinkimo.

„Dauguma “al Qaeda„ aukštųjų vadų buvo nugalėti. Talibano momentas buvo palaužtas, o kai kurie kariai iš Afganistano pradėjo grįžti namo“, - sakė B.Obama.

Kreipdamasis į uniformas dėvinčius kariškius, tarp kurių buvo JAV kariuomenės štabų vadai, B.Obama gyrė jų pasiekimus, kurie esantys „Amerikos ginkluotųjų pajėgų narsos, nesavanaudiškumo ir komandinio darbo liudijimas“.

Itin simboliškai kviesdamas tapti vieningais politiškai susipriešinusioje Amerikoje, B.Obama pareiškė, kad vėliava su JAV karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų (SEAL) dalinio, likvidavusio „al Qaeda“ lyderį, narių vardais yra „turtas, kuriuo labiausiai didžiuojuosi“.

„Kai kurie jų galbūt yra demokratai. Kai kurie - galbūt respublikonai. Tačiau tai nesvarbu. Tai nebuvo svarbu ir (Baltųjų rūmų) Operatyvinių pasitarimų kabinete... Tą dieną svarbiausia buvo misija. Nei vienas negalvojo apie politiką“, - aiškino prezidentas, turėdamas omenyje O.bin Ladeno likvidavimo operaciją.

Tačiau šioje karingoje patriotinėje žinioje taip pat buvo paslėptas perspėjimas B.Obamos perspėjimas respublikonams verčiau nemėginti mesti jam iššūkio dėl pasiekimų užsienio politikoje, likus mažiau nei dešimčiai mėnesių iki lapkričio 6 dieną vyksiančių prezidento rinkimų.

Nors B.Obamos administracija per pastaruosius trejus metus pasiekė kai kurių aiškių laimėjimų užsienio politikoje, į Baltuosius rūmus taikantys respublikonai vis tiek šabloniškai tvirtino, jog demokratas prezidentas yra silpnas šioje srityje, tęsdami tradiciją, siekiančią demokrato Jimmy Carterio administracijos ir Irano įkaitų krizės laikus.

Laimėjęs pirminius rinkimus Pietų Karolinoje ir sustiprinęs savo pozicijas kovoje dėl respublikonų kandidato titulo, buvęs Atstovų Rūmų pirmininkas Newtas Gingrichas metė didžiausią įžeidimą: „Prezidentas Obama yra toks silpnas prezidentas, jog dėl jo Jimmy Carteris atrodo stiprus.“

N.Gingricho pagrindinis varžovas tarp respublikonų - buvęs Masačusetso gubernatorius Mittas Romney (Mitas Romnis) - ne kartą kaltino B.Obamą nesugebant duoti atkirčio didžiausiam Amerikai iškilusiam pavojui: Irano siekiui pasigaminti branduolinių ginklų.

Prezidentas kartu su Europos Sąjunga (ES) sugriežtino sankcijas prieš Irano naftos eksportą ir bankų sektorių, siekiant priversti šiitišką respubliką sustabdyti urano sodrinimą, kuris, kaip baiminasi Vakarų šalys, padeda įgyvendinti slaptą Teherano siekį apsirūpinti atominiais ginklais.

Savo metiniame pranešime „Apie padėtį Sąjungoje“ B.Obama tvirtino, kad taikus šios krizės sprendinys vis dar įmanomas, tačiau pareiškė neatsiribosiantis nuo jokių priemonių.

Skaitydamas pranešimą, kuriame daugiausiai dėmesio skiriama vidinėms JAV ekonomikos problemoms, B.Obama taip pat rado laiko pagirti autoritarinio Libijos lyderio M.Kadhafi nuvertimą ir perspėjo Sirijos prezidentą Basharą al Assadą, kad jo režimo dienos suskaičiuotos.

„Prieš metus Kadhafi buvo vienas iš ilgiausiai pasaulyje išsilaikiusių diktatorių - žudikas amerikiečių krauju suteptomis rankomis. Šiandien jo nebėra, - pažymėjo prezidentas. - Taip pat neabejoju, kad Sirijoje al Assado režimas greitai supras, kad pokyčių jėgų negalima nukreipti atgal ir kad žmonių orumas negali būti atimamas.“

Nors neaišku, kaip toliau klostysis įvykiai Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje, B.Obama sakė toliau „stosiantis prieš smurtą ir bauginimus“ bei palaikysiantis Arabų pavasario idealus.

„Kaip ši neįtikėtina transformacija pasibaigs - tebėra neaišku. Tačiau mes esame daug prisidėję prie jos baigties, - pažymėjo B.Obama. - Mes palaikysime politiką, kuri veda į stiprias ir stabilias demokratijas ir atviras rinkas, nes tironija negali prilygti laisvei.“NAUJAUSI KOMENTARAI

jonis

jonis portretas
žudynes verta prisiminti....

Kommunist

Kommunist portretas
Matė visi kaip jankiai Afganistane apsimyžo....!

VISIEMS

VISIEMS portretas
Amerika BUS nusiaubta... Palikta griuvėsiuose ; greitai: youtube: /watch?v=pTOo7vPnFmE ; Rusija ir gi nukentės labai smarkiai Izraelyje...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių