B.Obama išvyko vizito į Izraelį. 4 dienas viešės Artimuosiuose Rytuose

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) vėlai antradienį išvyko į Izraelį, kur pradės keturias dienas truksiančią kelionę po Artimuosius Rytus, pranešė su juo keliaujantys žurnalistai.

Prezidento lėktuvas iš Andrewso (Endriuso) oro pajėgų bazės netoli JAV sostinės pakilo 20 val. 15 min. (trečiadienį 2 val. 15 min. Lietuvos laiku).

Tel Avive jis turi nutūpti maždaug 10 val. 30 min. Grinvičo (12 val. 30 min. Lietuvos) laiku, rodo prezidento darbotvarkė.

JAV pareigūnai šią B.Obamos kelionę vaizduoja kaip pastangas iš naujo užmegzti ryšį su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu (Benjaminu Netanjahumi), su kuriuo jo santykiai pirmąją kadenciją buvo komplikuoti, ir koordinuoti pozicijas tokiais svarbiais klausimais kaip Iranas ir Sirija.

B.Obama taip pat nuvyks į Vakarų Krantą susitikti su palestiniečių lyderiais ir apsilankys Jordanijoje. Tai pirmoji jo antros kadencijos užsienio politikos misija.

Administracijos pareigūnai užsiminė, kad šios kelionės metu nebus pateikta jokių didelių taikos iniciatyvų, o pats B.Obama praėjusią savaitę sakė, kad vyksta į regioną „išklausyti“ abiejų šalių.

B.Obama Jeruzalėje susitiks su B.Netanyahu, o Ramaloje - su palestiniečių prezidentu Mahmudu Abbasu (Mahmudu Abasu) ir premjeru Salamu Fayyadu (Salamu Fajadu), ir išklausys jų požiūrius dėl to, kaip išspręsti dešimtmečius trunkantį konfliktą.

„Mano tikslas šios kelionės metu yra klausytis. Ketinu susitikti su Bibi (B.Netanyahu) ... Ketinu susitikti su Fayyadu ir Abu Mazenu (M.Abbasu), ir išgirsti iš jų, kokia jų strategija, kokia jų vizija, kur tai, jų nuomone, turėtų eiti?“ - sakė jis.

Tačiau jis spaus abi šalis pripažinti viena kitos „teisėtus interesus“.

„Abu Mazenui pasakysiu, kad bandymas vienašališkai eiti į, pavyzdžiui, Jungtines Tautas (JT) ir apeiti Izraelį nebus sėkmingas“, - sakė jis, turėdamas omenyje palestiniečių bandymus užsitikrinti JT pripažinimą jų valstybei, kurie papiktino Izraelį.

„Bibi užsiminsiu, kad jis turėtų būti suinteresuotas stiprinti nuosaikią vadovybę Palestinos savivaldoje ... Pavyzdžiui, užtikrinti, kad tokie klausimai kaip gyvenvietės būtų vertinami tokiu požiūriu: ar dėl to palestiniečių nuosaikiesiems yra sunkiau, ar lengviau sėdėti prie (derybų) stalo?“ - sakė jis.

Palestiniečiai yra sakę, kad į taikos derybas grįš tik tuo atveju, jeigu Izraelis sustabdys nausėdijų veiklą ir kaip derybų pagrindą pripažins 1967 metų sienas.

Tačiau Izraelis tvirtina, kad prie derybų stalo grįš tik jeigu nebus jokių išankstinių sąlygų.

Kai tik trečiadienį atvyks į Tel Avivo oro uostą, B.Obama apžiūrės vieną priešlėktuvinės gynybos sistemos „Geležinis kupolas“, kurią daugiausia finansuoja JAV, bateriją. Ši sistema, kaip teigiama, apsaugojo gyvybes per Izraelio konfliktą su „Hamas“ praėjusiais metais.

Ketvirtadienį jis apžiūrės Negyvosios jūros rankraščius - tekstus, kurie yra laikomi senovės žydų sąsajų su Izraeliu įrodymu.

Prieš tai, kai penktadienį išvyks iš Izraelio, B.Obama nuvyks į nacionalines kapines Herclio kalne, kur padės vainikus ant nužudyto Izraelio premjero Yitzhako Rabino (Icchako Rabino) ir šiuolaikinio sionizmo kūrėjo Theodoro Herzlio (Teodoro Herclio) kapų.

Šio vizito metu B.Obama taip pat dalyvaus valstybiniuose pietuose, kuriuos surengs Izraelio prezidentas Shimonas Peresas (Šimonas Peresas), aplankys Holokausto memorialą „Yad Vashem“ ir Viešpaties gimimo bažnyčią Betliejuje.

Penktadienį Jordanijoje B.Obama susitiks su karaliumi Abdullah II (Abdula II) ir surengs spaudos konferenciją, o kitą dieną apžiūrės senovinio Petros miesto griuvėsius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių