BBC veidas įtariamas seksualiai išnaudojęs bent 25 mažamečius

Velionis Jimmy Savile'as - BBC televizijos žvaigždė, atsidūrusi vaikų sekso skandalo, kuris sukrėtė šį valstybės finansuojamą transliuotoją, centre, - daugiau kaip per keturis dešimtmečius galėjo išnaudoti iki 25 aukų, kurių jauniausioms buvo 13 metų, antradienį pranešė policija.

Detektyvai sako, kad vykdo tyrimą 120-čia linijų, susijusių su J.Savile'u - ekscentrišku vaikų laidų vedėju, kuris garsėjo ir savo darbu televizijoje, ir labdaringa veikla. Įtarimai jo atžvilgiu į viešumą iškilo tik kiek daugiau nei prieš savaitę.

Virtinė įtariamų jo aukų prakalbo viešai ir sukėlė žiniasklaidos audrą, kuri iškėlė keblių klausimų BBC, tarp jų - ir dėl to, ar transliuotojas galėjo dangstyti J.Savile'o nusikaltimus, kurių kai kurie, kaip kalbama, buvo įvykdyti BBC patalpose.

BBC naujasis bosas George'as Entwistle'as pirmadienį buvo priverstas atsiprašyti tų moterų, kurias, kaip įtariama, seksualiai išnaudojo J.Savile'as. Jis mirė pernai, būdamas 84 metų amžiaus.

Aštuonios moterys jau pateikė kriminalinius skundus dėl J.Savile'o - du yra susiję su išžaginimu, o šeši - su seksualiniu smurtu. Policijos tyrimui vadovaujantis Peteris Spindleris sakė numatantis, kad į viešumą išeis ir daugiau aukų.

„Manau, kad iškils 20-25 aukos“, - sakė jis reporteriams ir pridūrė, kad minėtos aštuonios moterys įtariamų nusikaltimų metu daugiausia buvo 13-16 metų amžiaus.

„Jo nusikalstamo elgesio modelis tikrai atrodo esantis nacionalinio masto“, - sakė

P.Spindleris. Jis pridūrė, kad mergaitės buvo seksualiai išnaudojamos keturis dešimtmečius ir kad anksčiausias atvejis, apie kurį pranešama, esą buvo 1959 metais.

Cigarus rūkydavęs J.Savile'as, kuris nešiodavo labai šviesius plaukus ir akį rėžiančius drabužius, kaltinamas tuo, kad naudodamasis savo, kaip žvaigždės statusu, seksualiai išnaudojo mergaites.

Šis buvęs didžėjus važinėdavo po Londoną „Rolls-Royce“, o karalienė Elizabeth II 1990 metais už jo labdaringą veiklą įšventino jį į riterius.

Jam pernai mirus, jis buvo pašarvotas aukso spalvos karste viename viešbutyje ir palaidotas su treningais.

Kai kurios numanomos jo aukos yra sakiusios, kad BBC klestėjo seksualinio išnaudojimo kultūra, kai J.Savile'as buvo savo šlovės viršūnėje, 8-ajame ir 9-ajame dešimtmečiuose, ir kad ją palaikant dalyvavo ir kitos gerai žinomos žvaigždės.

„BBC (atžvilgiu) tyrimo neatliekame, tirsime tik ... konkrečių asmenų veiklą, jei bus kokių nors įrodymų“, - sakė P.Spindleris, kuris atmetė užuominas, kad policija tiria seksualinio išnaudojimo tinklą BBC.

„Esu labai patenkintas BBC teikiamos pagalbos mastu. Jie visiškai bendradarbiauja (su tyrėjais)“, - pridūrė jis.

Kadangi J.Savile'as yra miręs, jis pats nebus jokio kriminalinio tyrimo ašis. Vietoje to, kaip sakė P.Spindleris, pagrindinis tyrimo tikslas yra pripažinti aukas ir paviešinti įvykius.

Detektyvai siekia kuo skubiau parengti ataskaitą kartu su Nacionaline žiaurumo vaikų atžvilgiu prevencijos draugija (NSPCC) ir pažiūrėti, kokias išvadas galima padaryti.

Pernai BBC naujienų laidos „Newsnight“ vykdytas tyrimas buvo padėtas į lentyną, todėl kritikai ėmė kalbėti, kad BBC bosai žinojo apie tuos įtarimus, bet tylėjo.

BBC tai paneigė. „Newsnight“ redaktorius Peteris Ripponas sakė, jog sprendimą neskelbti tos istorijos priėmė dėl to, kad įtarimų J.Savile'o atžvilgiu nebuvo galima pagrįsti.

Ministras pirmininkas Davidas Cameronas įsikišo į skandalą ir paragino BBC atlikti vidaus tyrimą.


Šiame straipsnyje: Jimmy Savilepedofilija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimas

Rimas portretas
visai nestebina. cia tokia kultura, kad vemt vercia.

FUI

FUI portretas
šlykštu-"žvaigždės"
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių